Poslao: 27 Maj 2019 12:36
|
offline
- Pridružio: 20 Maj 2017
- Poruke: 2474
|
У сваком случају ово је дивна прилика да се почне радити на пловним транспортним средствима морско-речног типа и то добрих капацитета.
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 27 Maj 2019 16:15
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 9052
- Gde živiš: pecina stroga
|
dragoljub11987 ::"
Класична Трампова тактика. Прво изазове кризу, онда прети ескалацијом, затим уследе неки преговори и "договор" који ништа неће изменити али ће он моћи да се хвали како је решио кризу.
Tako je. Samo sto mu ovdje taktika zasad ne pali. Iranski zvanicnici su jasno i nedvosmisleno odbili da pregovaraju sa Amerikom. Nakon sto su godinama pregovarali i dosli do sporazuma, koji je Tramp jednostrano raskinuo.
Jedino pitanje sad je koliko dugo moze Iran da izdrzi sankcije. To zavisi od podrske koju ce rezimu sankcija dati ostali. Sankcije su nelegitimne, ako je ista cime amerika mase u zadnjih dvajes godina legitimno. Ali, moc americka, pogotovu moc u svjetskim finansijama, je tolika da mnogi ne mare za legitimitet, vec gledaju da ih ova guzva sto manje kosta.
Time Tramp zaista podriva sopstveni svjetski poredak. Pretvorio je Ameriku od lidera u babarogu od drzave. I nema sanse da mu takva politika prodje na duzi rok. Sve ce to stici na naplatu sa kamatom.
Kokice, i ladna glava. I da se nadamo da ima takvih glava i u Pentagonu.
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2019 18:11
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
babaroga ::ako je ista cime amerika mase u zadnjih dvajes godina legitimno
dvadeset?
dodaj malo, kume...
već ni aneksija Kalifornije, Teksasa, N. Meksika, Arizone prije 170 godina nije bila legitima, dalje da ne nabrajamo
ok, (volim) šalu nastranu: ali meni se taj Trump ne čini ni manje ni više loš nego ovih bar 5-6 prije njega, osim što je u samoj Americi stigmatiziran do maksimuma jednom orkestriranom kampanjom.
Ali i to što je stigmatiziran, nije stigmatiziran zbog nečeg važnog nego zbog nekakvih licemjernih gluposti, tipa seksizma.
Kamo sreće da je najveći grijeh svih prošlih američkih predsjednika bio seksizam. Pobiše na milijune ljudi, ali ako negdje spomenu sise ili guzicu, e to je problem veliki.
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2019 18:50
|
offline
- Pridružio: 28 Dec 2012
- Poruke: 2534
|
SVEVID. ::
i sad napipavaju Iran jer je Tramp prišao Jevrejskom lobiju u nadi da će da ga pogura da bi dobio novi mandat.
Nije sigurno slučajno podržao Jerusalim za glavni grad Izraela i da Golan pripada jevrejima.
Rat sa Iranom želi Izrael po svaku cenu jer ako se ovi dokopaju nuklearke...jbg
... a Tramp bi to da ispuni kad dobije drugi mandat i to ako nebude mogao da izvrda...
Ali jevreji neće da čekaju već ga pritiskaju sad...koliko će izdržati videćemo.
pored Jevreja ima nešto i do Trampovog ega pošto manje više sve radi suprotno od Obame (Obamacare itd.) bilo to dobro ili loše, samo da mu udari kontru a Obama je napravio onaj sporazum sa Iranom
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2019 20:54
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 9052
- Gde živiš: pecina stroga
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: voja64, liman, ltcolonel, bojank, tomigun, cezar 35, ladro, slonic_tonic, ssekir75, Levi, stug, Mlav
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
slonic_tonic ::
ok, (volim) šalu nastranu: ali meni se taj Trump ne čini ni manje ni više loš nego ovih bar 5-6 prije njega, osim što je u samoj Americi stigmatiziran do maksimuma jednom orkestriranom kampanjom.
Ali i to što je stigmatiziran, nije stigmatiziran zbog nečeg važnog nego zbog nekakvih licemjernih gluposti, tipa seksizma.
Kamo sreće da je najveći grijeh svih prošlih američkih predsjednika bio seksizam. Pobiše na milijune ljudi, ali ako negdje spomenu sise ili guzicu, e to je problem veliki.
Ok. Moja teza je druga.
Trampa ne gledam kao dobrog ili loseg. Ni za Ameriku ni za ostatak svijeta. Tramp je proizvod situacije u USA, odgovor birackog tijela na tridesetogodisnje divljanje neokonzervativaca i neoliberala vodjenih klanom Klinton, u stvari bolje reci sa manekenima Klintonovima i Obamom.
Onda je dosao Tramp. Proizvod istog sistema, ali pucista, koji sa margina ulijece u republikansku konvenciju i uzima nominaciju, i kasnije dobija izbore. Koliko se god to ne svidjalo pobornicima teorije zavjere, Tramp jeste dosao na vlast pobjedom na izborima, i ta pobjeda je rezultat glasova marginalizovanih WASPovaca radnika i malih biznismena sa srednjeg zapada.
Naravno, demokratski establisment kao i dio republikanskog establismenta krenuo je ne u stigmatizovanje nego u otvorenu politicku borbu da ga skenjaju, da mu podmetnu nogu i da ga onemoguce. Amerika ima blokadu unutrasnjeg sistema i procesa odlucivanja na najvisem nivou. Ta blokada ide dotle da dvije godine od stupanja na duznost Tramp jos nije u stanju da sredi ni svoju kucu. Uostalom, evo sa viki, da ne kopam sad
Citat:The Trump administration has been characterized by high turnover, particularly among White House staff. By the end of Trump's first year in office, 34 percent of his original staff had resigned, been fired, or been reassigned.[775] As of early July 2018, 61 percent of Trump's senior aides had left[776] and 141 staffers had left in the past year.[777] Both figures set a record for recent presidents—more change in the first 13 months than his four immediate predecessors saw in their first two years.[778] Notable early departures included National Security Advisor Mike Flynn (after just 25 days in office), Chief of Staff Reince Priebus, replaced by retired Marine General John F. Kelly on July 28, 2017,[779] and Press Secretary Sean Spicer.[778] Close personal aides to Trump such as Steve Bannon, Hope Hicks, John McEntee and Keith Schiller, have quit or been forced out.[780]
Trump has been slow to appoint second-tier officials in the executive branch, saying that many of the positions are unnecessary. As of October 2017, there were hundreds of sub-cabinet positions without a nominee.[781] By January 8, 2019, of 706 key positions, 433 had been filled (61%) and Trump had no nominee for 264 (37%).
Znaci ne moze svoju kancelariju da formira kao treba, a vec je trecu godinu u bijeloj kuci.
O sekretarima (nivo ministra u americkoj administraciji) da ne govorimo. Ostavka ministra odbrane oko povlacenja iz Sirije, smjena ministra spoljnih poslova Tillersona, samo su najupecatljiviji primjeri.
Tako da nije bas sve sjajno u drzavi Danskoj.
Naravno, toj situaciji znacajno pomaze sam Tramp svojim jutarnjim tvitovima sa WC solje, i svojim idejama da je spoljna politika vodece i jedine supersile isto sto i biznis, i da se moze voditi kroz "deal making". I da sjebati sporazum sa Iranom o nuklearnom oruzju koji je potpisan od strane prethodne vlasti i jos pet svjetskih znacajnih vlada je isto kao kad izadjes iz ugovora o kupovini nekretnine tako sto bankrotiras firmu kojom si kupio, pa onda kupis istu nekretninu za manje para drugom firmom, jer muceni prodavac ne moze da proda nikom drugom, posto se drugi eventualni kupci plase tebe.
Tako se ne vodi svjetska politika, i to vide svi, ukljuciv i Evropu i ostale americke saveznike, i polako traze svoj odgovor na novu Ameriku koja ovakva kakva je definitivno ne moze da bude lider zapadnog svijeta. Ili moze, ali na silu, ko sto je SSSR bio lider svojima, dok nije sve otislo u PM.
Zato kazem da je americka unutrasnja politika u blokadi, a kao rezultat toga spoljna politika ne postoji. U stvari svodi se na ad hok poteze Trampa i Boltona, koji kao da igraju ping pong svojim izjavama, pa jedan kaze saljemo 120 iljada vojnika na Iran a onda drugi kaze ne saljemo ali ce mo poslati ako treba.
Ili ode Tramp da prica sa Kimom o bombama, i taman se on i Kim raspoloze kad ulete Bolton i Pompeo i razjure zurku.
Zato Amerika ne ratuje, jer su sjebani iznutra, a ne zato sto nema americkih interesa koje bi mogli da brane okolo.
Ne krivim ja Trampa tu, nemojte pogresno da me razumijete, on je proizvod vremena i mjesta na kome se nasao. On je proizvod krize u koju je americka ideja dovedena od strane onih koji su oteli demokratiju i pretvorili je u korporacije i marketing.
"Doci ce nam glave mangupi u nasim redovima"- V.I. Lenjin
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2019 16:10
|
offline
- Pridružio: 20 Maj 2017
- Poruke: 2474
|
*On je proizvod krize u koju je americka ideja dovedena od strane onih koji su oteli demokratiju i pretvorili je u korporacije i marketing.*
Sve se slažem osim one jedne reči u poslednjoj rečenici tj. korporacije. Neke , priznajem neke, ali samo njih računam da su one prave Korporacije, moraju da rade i da urade neki fizički posao, da proizvedu hranu, metal, benzin, kućnu elektroniku, avion, auto , brod, zgradu, rafineriju, put, prugu, kanal itd ... Nemaju rasu , religiju i pol. Imaju realan posao koji moraju da odrade.
Po meni tu je problem vlasnici FED-a ili ti plutokratski bankarski estabilišment. a privatizovanje FED-a je suštinski neustavno evo već 100 godina bezmalo.
David Rokfeler Stariji jedan od najvećih vizionara u modernoj istoriji industrije, koji je uložio u naftu kada je ugalj bio tek na vrhuncu je rasturio u sedam sestara da se ne bi stvorio monopol, ali FED je tada bio državni. Danas nekog u toj poziciji ne bi mogli ni da nateraju ako sam neće.
Drugi najveći vizionar u istoj oblasti je bio lično Vestinghaus ulažući u naizmeničnu struju i on je suštinski propao po ugovoru da nije bilo Teslinog stava da to pocepa i pusti dalje. Tada je Ustavni sud radio svoj posao i da je Tesla hteo on bi naplatio svoje, što njemu kao i Davidu nije padalo na pamet da zaustavi opšti razvoj neslućenih planetnih razmera.
Od kako je FED privatizovan odmah su prsli u 30-tim i doveli su socijalistu da ih spasava Nju dilom ali im je pao ko kec na jedanst II sv. rat pa su se privremeno opametili ali od kako je izmalverzirao kriminal sa štampanjem dolara na početku 70-tih možemo samo da zaključimo da ustavni sud više nema funkcije decenijama i to se vidi kako je propuštao neverovatne ustavne promene od Regana do Klintona koje su direktni uzročnici krize iz protekle decenije koja još uvek traje.
Neverovatan događaj razvoja IT tehnologija 80-tih pa onda i to i pljačkanje raspalog Istočnog bloka u 90-tim je samo zamaskiralo i odložilo jedno dugo i maligno stanje naizgled liberalnog raja, koji odavno više nije na svojim izvornim ideološkim pozicijama, tj. Amerika odavno nije na Američkom putu a liberalizam ovaj sada striktno nije liberalizam XIX i počertka XX veka već jedna nova idelogija koju ne treba zvati ni neoliberalizam nego kvaziliberalizam.
Samo jedan primer, iza svih glavnih tokova droge na ovom svetu u krajnjoj istanci sto je ti likovi.
Svi Tokvilovi ružni snovi su se ostvarili zapravo i mnogo gore.
film SICARIO, poslednji dialog (Benisio del Toro - Emili Blant):
- Idi negde u neko malo mesto gde još postoji zakon, ako ostaneš ovde nećeš preživeti, jer ovo je sada zemlja Vukova.
E takve su USA danas, na nesreću celog čovečanstva.
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2019 17:48
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 9052
- Gde živiš: pecina stroga
|
Oluj2.1 ::*On je proizvod krize u koju je americka ideja dovedena od strane onih koji su oteli demokratiju i pretvorili je u korporacije i marketing.*
Sve se slažem osim one jedne reči u poslednjoj rečenici tj. korporacije. Neke , priznajem neke, ali samo njih računam da su one prave Korporacije, moraju da rade i da urade neki fizički posao, da proizvedu hranu, metal, benzin, kućnu elektroniku, avion, auto , brod, zgradu, rafineriju, put, prugu, kanal itd ... Nemaju rasu , religiju i pol. Imaju realan posao koji moraju da odrade.
Kad kazem korporacije, ne mislim na pojedine firme. Mislim na sistem, na fenomen prisutan u Americi, UK, zapadnoj Evropi i svuda u svijetu, po kome su velike korporacije nosioci dobra u drustvu, nedodirljive i nepogresive eticki, pravno, politicki, kako hoces.
Kapital, po definiciji, ne voli opsti interes. Ne voli da ga se sputava nekakvim visim razlozima, pa bili to i fundamentalni principi drustva ili drzave. Opsti interes je najcesce suprotstavljen interesu kapitala.
Taj problem je do prije tridesetak godina rjesavala drzavna regulativa. Zakoni i propisi. Bar u vodecim zemljama kapitalaizma (za ostale ih je uvijek bolila ona stvar). Ti zakoni i propisi vodili su racuna o zastiti zajednickog interesa.
Onda dolazi do deregulacije. Pocinje u vrijeme Regana, zavrsava sa krizom 2008.
Sad su Boeing, Monsanto, Bayer, Volkswagen, Lockheed i ostali sami sebi gazde. Sad je slobodan lov. Nema za njih vise ni drzavnih granica ni drzavnih zakona. Sve mogu da kupe i parama rijese. I uz malo jaci marketing.
Na to mislim kad kazem korporacije. Mislim na tu korporativnu pamet koja hoda okolo ko aristokratija po Parizu prije revolucije, nedodirljiva u svojoj velicini i bozanski zabrinuta dok racuna kako da istrese i zadnji cent iz potrosaca i zaposlenih, a sve u cilju vece cijene akcija, vecih bonusa izvrsnim direktorima, i beskonacnog rasta profita. Pohlepa je dignuta na pijedestal apsolutnog dobra, ne mozes joj nista, cak ne smijes ni da pitas da li su oni normalni.
Na to mislim kad kazem korporacija. Zato sto je korporacija fasada kojom su sve to pokrili, to su im Luvr i Bastilja.
Za utjehu je to sto ovo sto oni rade se protivi zdravom razumu i ne vodi na dobro. Izgubili su kompas, oteli se i zato nemaju buducnosti. Tako da ne mogu dovijeka ovako. Kriza americke administracije je jedan od znakova da ne rade kako treba. Drugi je Brexit. Treci je kriza evropske unije. Onda imas zute u Parizu. I masu toga, da ne nabrajam. Ali, to je duboko off topic.
|
|
|
|