Pakistansko - indijski konflikt

26

Pakistansko - indijski konflikt

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2018
  • Poruke: 166

dozorni ::#India|n PM gives FREE HAND to Indian Military about HOW, WHEN and in WITCH PLACE Indian forces will respond to #Pakistan latest actions.

To je najgore izbori su toku i sada ce se igrati nadam se ne do nuklearki



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11459

Rekoh već PAF jedinu šansu da savlada IAF, pa makar i na kratko je da izvede preventivni napad. Zato su i bolji, noviji avioni stacionirani dalje od granica, a MIG 21 je tu da prihvati prvi udar. U procesu (dugom ko bolivudski film) je zamena za HAL Tejas.

IAF je veći i bolje opremljen od PAFa, trebalo bi da ima više Su30 nego što Pakistanci imaju modernih lovaca F16 i JF17. Takođe od 1965. IAF je i taktiči i operativno bolji i veštiji protivnik. Takođe pitanje je koliko je PAFovih pilota angažovano kao najamnici u Jemenu.



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2018
  • Poruke: 166

To je tacno ali otvara mogucnost ovim manjim osvetnickim udarima a valjda nisu ludi da vode rat.
Sve to bledi pred nuklearnom razmenom ,prednost jednih ili drugih.

Po meni je jasno da PAF mora voditi defanzivan rat u vazduhu..gde bi mi PVOpomogao imaju LY-80 ..Sumnjam da se Pakistanci zanose PROTIV IAF

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2987

Pakistan hints at nuking India after cross-border airstrikes roil the white-hot feud

nadam se da u blizini tih cuvenih crvenih dugmadi ima neko sa vise od 2 grama mozga..

offline
  • NN 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Dec 2007
  • Poruke: 386

Пакистанци су покушали 1971 да превентивно ударе на индијско РВ по угледу на Израел 1965 према Арапима. Али се то није добро завршило за Пакистан. Након тога је Индија интервенисала у Источном Пакистану и створен је Бангладеш.

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4538

Ssssssss ::+ Prica

Uzeo bih ja ovo sa rezervom jer je post objavio Pakistanac Ziveli (generalno sve ove price sto postavljate uzimam sa rezervom jer i jedni i drugi preuvelicavaju)

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11459

Citat:To je tacno ali otvara mogucnost ovim manjim osvetnickim udarima a valjda nisu ludi da vode rat.

Indusi zbog brojnosti mogu da postavljaju zasede, vrše napade i slično, a da ih Pakistanci ne ometu u tome. I da više puta su bili ludi da vode rat sa Indijom.

Citat:Po meni je jasno da PAF mora voditi defanzivan rat u vazduhu..gde bi mi PVOpomogao imaju LY-80 ..Sumnjam da se Pakistanci zanose PROTIV IAF

To im je često glavna strategija,sa tim što Indusi sami dođupo njih, pritom i oni imaju S300 pa znaju kako se radi. Da inače nije teško naložiti Pakistance da napadnu Indiju i obrnuto.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5549

Ja mislio da sam inače “up to date” a vidio na netu da je neš’ bilo evo prija par minuta, a vi ovdje već napisašte 20 stranica Smile

offline
  • Pridružio: 26 Okt 2011
  • Poruke: 1232

Sta imaju Pakistanci od PVO?

offline
  • Pridružio: 21 Okt 2018
  • Poruke: 809

mushroom ::Ssssssss ::+ Prica

Uzeo bih ja ovo sa rezervom jer je post objavio Pakistanac Ziveli (generalno sve ove price sto postavljate uzimam sa rezervom jer i jedni i drugi preuvelicavaju)


Razume se, postavio sam da pokažem da sami Pakistanci postavljaju kontradiktorne izveštaje. Prosto nemaš kome da veruješ. 1 MiG je oboren i to smo utvrdili zbog snimka i slika, zbog demagogije koje vode obe strane, ostalo smatram da se nije ni desilo dok ne objave snimke

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 829 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 0 sakrivenih i 816 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., davididu, draganl, Jelly4183, kojotuzamku, Marko Marković, Naj-Turs, PrincipL, S-lash, Saša31LPB, TBF1D, vladaa012