Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

1049

Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

offline
  • Pridružio: 13 Apr 2022
  • Poruke: 1155

Na dva majora clanak na temu lancet, kazu da je poskupila proizvodnja za 1600%.
Kalasnikov je 75% u privatnom vlasnistvu, itd itd.
Sa druge strane, kazu da lancet kumulativna bg ima probojnu moc od samo 50mm sto mi se cini premalo, mozda samo lupaju a mozda je stvarno tako.
U svakom slucaju iz dosadasnjeg vidimo da je lancet junak rata, sta bi tek bilo da probija 200mm Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 3866

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":
UA biva razbijen pri svakom pokušaju da uđe u Bakhmut. Samo danas su 3 kolone pretvorene u pepeo. Pritisak na cesti kod Chromova raste iz minute u minutu. Sada, ako UA ne poduzme nešto uspješno po tom pitanju, večeras su izgubili put."

Kad bi došla još koja slikica, ne bi bilo loše.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Taktičke borbene jedinice Wagner vrlo su zanimljivo napredovale na cesti Khromove - Chasiv yar. Stigli su do Ceste u tankom redu. Bori se da ode na jug

Od večeras, Khromove će biti okružen u 3 smjera ako uspiju doći do njega."

Ako uspiju.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Prikazuje se na Telegram kanalima. Svaki dan u Ukrajinu pristižu avioni, kamioni, vagoni i vagoni. Prema izvješću Financial Timesa, pomoć je iznosila 150 milijardi dolara."

Na kraju če ruje biti pritisnuti situacijom morat če da počnu bacat termobaričke avijobombe. Što se tiče neuspelog napada na ukro fortifikaciju, vidjeli smo lijepo u ratu za NGK, kako BPL ide za vojnikom u zemunicu kroz vrata i onda BUM. Uvde je falilo nešto ovako.



online
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 6210

Neko je spominjao ovo danas-juče, ali sad ne mogu da nađem.
Uglavnom niz vezan za pokušaj da se organizuje ruskog pilota i aviona:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5437

Rocker ::Na dva majora clanak na temu lancet, kazu da je poskupila proizvodnja za 1600%.
Kalasnikov je 75% u privatnom vlasnistvu, itd itd.
Sa druge strane, kazu da lancet kumulativna bg ima probojnu moc od samo 50mm sto mi se cini premalo, mozda samo lupaju a mozda je stvarno tako.
U svakom slucaju iz dosadasnjeg vidimo da je lancet junak rata, sta bi tek bilo da probija 200mm Smile


kad bocu šampanjca napuniš sa plastičnim eksplozivom i to gruneš , stakleno dno koje ima neki "kumulativni" lijevak probija bar tri promjera od boce. Ona mala kumuletivka od orkanovog zvončića probija 120 mm oklopa. Pametnom dosta

offline
  • Pridružio: 19 Jan 2015
  • Poruke: 1267

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Poginuo onaj momak iz videa odbrane onog rova pre nekoliko strana, zajedno sa jos nekoliko njegovih.

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2014
  • Poruke: 1035
  • Gde živiš: Republika Srpska

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Zarobljeni Ukri

offline
  • Pridružio: 13 Apr 2022
  • Poruke: 1155

raketaš ::
kad bocu šampanjca napuniš sa plastičnim eksplozivom i to gruneš , stakleno dno koje ima neki "kumulativni" lijevak probija bar tri promjera od boce. Ona mala kumuletivka od orkanovog zvončića probija 120 mm oklopa. Pametnom dosta

Probojnost zavisi od tri parametra - eksploziva, mase lijevka i kalibra.
Mi sa sigurnoscu ne znamo ni jedan od tri.
Tako da, moguce je da je BG dizajnirana za vozila, laki oklop i prvenstveno da izazove pozar, a manje za probijanje tenkovskih kupola i slično.
Naravno, vjerovatnije je da su u tom članku nešto pogrešno pročitali ili shvatili, za max 50mm oklopa bg bi trebala biti tipa 20tak mm promjera što je smiješno.

online
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 3866

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Ukrajinski izvori javljaju da je general Oleksandr Syrskyi zatražio hitno sazivanje stožera za situaciju u Bakhmutu"

GP":Tamo se situacija za Oružane snage Ukrajine i dalje pogoršava. Vremenski uvjeti ne dopuštaju organiziranje protunapada, a u idućih desetak dana predviđa se kiša koja će uvelike otežati opskrbu Oružanih snaga u gradu."

Čekamo da Bakmut padne, ovo natezanje, ...Wagner šuti, informacije sada dobijamo od ukra. Pazi mape sada crtaju ukri.....a ko da njime da vjeruje. Navodno neka bi ruje izgubili neke pozicije na sjeveru Bakmuta.

offline
  • Pridružio: 14 Jun 2022
  • Poruke: 1307

А киша само рока...

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 35359

Roker daj link ka članku sobzirom na veličinu BPL 50mm probojnost teško možda je pisalo 50cm ili 5 kalibara da ne nagađamo nalepi link.
Reko bih da Lanceet ima kombinovanu BG tako da može da buši oklop kumulativnim mlazom a istovremenu i da gađa po potrebi živu silu.
Uglavnom većina njegovih žrtava su vučna i samohodna artiljerija 90% zapadnog porekla 10% sovijetskog što je ostalo u arsenalu OSU, potom PVO evo nedavno BUK i OSA jesenas su stradali S300 i jedna Strela 10, malo oklopa uglavnom smo mogli videti dejstvo po tenkovima.
Interesantno nzm koliko pratiš druge dve teme o videima i vestima + unoštena tehnika imali smo snimak gde su sa dva Lanceta gađali T72 video je prekinut tako da je sudbina istog neizvesna.
Evo i video tog tenka obrati pažnju da pored tenka imaju krila od lanceta na zemlji dok drugi ponire Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

02 Jan 2024 01:06 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1042 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 4 sakrivenih i 959 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4. Ozrenska, 9k38, _Rade, Aleksa Zivkovic, baltazar01, blatruc82, Bobrock1, bokisha253, Boris BM, Borski1977, Cvijo_ue, Dannyboy, dearg, Dimitrise93, djboj, dolinalima, doloress, Drugsparrow, dule10savic, Dzoni Stek, dzoni19, Dzoni70, Flashburn, Georgius, gregorxix, Igor Antonic, Igritelj, jalos, janbo, Jeremiah, kokodakalo, kybonacci, laki_bb, Lazarus, lucko1, majstro, Meklejn, mercedesamg, metallac777, Michellefromrezistance, Miki281, mikidragi, mile33, Milo97, mrvica78, Mskok, mux, narandzasti, Ne doznajem se u oružje, NMNJ, opt1, Pavle29L, pein, Petarvu, radoznao, rebcooil, repac, royst33, sasa87, sedan, Shajlok, Siti2, Snorks, Srle993, Stoilkovic, suton, tihi-posmatrac, tmanda323, ujke, vathra, Vlada1389, vuk77, vukan0799, wizzardone, YugoSlav, zafon031, Zavulon, zziko, Živanski