Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

1318

Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2006
  • Poruke: 865
  • Gde živiš: Adelaide, Australia

Znam da se nekima neće svideti (nije baš da ću zbog toga izgubiti miran san Wink )) ali pošto u ovom komentaru malo i nas (Srbe) pominje ne mogu da odolim pa evo da postavim. Ko hoće neka pogleda a za one kojim smeta nije obavezno. Ja neću biti ni iznenadjen ni uvredjen Laughing



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Leonov 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2022
  • Poruke: 531

Već sam na nekoliko članaka naletio da pišu da je Zalužni ranjen ili umro. Čak i stranci.
Idu čak dotle s mogućim teorijama, da pošto je on izbor US Army za budućeg vođu, umjesto trenutnog ovisnika pa su ga se Zelenski i klika riješili i to na način da je Budanov koji je inače zbog pregovora oko razmjene zarobljenika povremeno u kontaktu s Rusima /Wagnerom, neizravno Rusima signalizirao gdje će ovaj biti u određenom periodu pa su ga se tako riješili, a čiste su im ruke.

Jedino se bojim da to nije Ukro maskirovka pa da se već svi oproste s njim, a on se onda pojavi na početku Ukro ofanzive, što bi bio dobar moralni poticaj za Ukre.



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2006
  • Poruke: 865
  • Gde živiš: Adelaide, Australia

^ U analiziranju događaja tokom rata stvarno se može primeniti izreka:
"Nothing is as it seems, nor is it otherwise."
Ali ako se previše udubimo u detalje, samo nam kvantna fizika može pomoći Wink

offline
  • kihot 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 11 Avg 2008
  • Poruke: 29

+ Hmgrf
Na vojnom si forumu ajd ne baš ne na ovoj temi ali ovde sam da pročitam aktuelna zbivanja i neke ozbiljne analize dok je makar bilo istih zbivanja, ono bobroku svala čast no daj jebote. Na drugim temama, činjenice i to je to, naučiš mnogo o svemu vezano za vojnu tehniku, ma sve. Ovo tvoje, nije sviđa il ne sviđa, nema emocija, nego izgubih vreme gledajući, Taj klip je za ma ne znam gde, Hepi valjda.

offline
  • ruso  Male
  • Elitni građanin
  • sta stignem
  • Pridružio: 08 Avg 2011
  • Poruke: 1976
  • Gde živiš: Republika Srpska

Sad kad se Zaluzni pojavi u tip top uglacanim fensi cizmama Very Happy

Ko je pratio rat u Siriji zna na koga mislim.

Takodje, ove akcije UA na bokovima sad imaju smisla, to nije bio kontranapad na Bahmut nego priprema odbrane Ivanjivska ujedno prva linija odbrane Chasov Yara.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2006
  • Poruke: 865
  • Gde živiš: Adelaide, Australia

kihot ::
Na vojnom si forumu ajd ne baš ne na ovoj temi ali ovde sam da pročitam aktuelna zbivanja i neke ozbiljne analize dok je makar bilo istih zbivanja, ono bobroku svala čast no daj jebote. Na drugim temama, činjenice i to je to, naučiš mnogo o svemu vezano za vojnu tehniku, ma sve. Ovo tvoje, nije sviđa il ne sviđa, nema emocija, nego izgubih vreme gledajući, Taj klip je za ma ne znam gde, Hepi valjda.

E vidiš to je upravo ono što ja govorim. Hvala Bogu, različiti smo. Tebe interesuju samo suve vesti (agencijske vesti u novinarskom žargonu) imaš temu sa suvim vestima i uživaj, prati djox'ove postove on to tako radi. Mene te suve vesti uopšte ne interesuju, kad bi čitav MCM bio takav nikada se ne bih ni registrovao.
Ti verovatno misliš da bi F16 napravio veliku razliku u ratu pa te Andrei zato ljuti, Ja sam siguran da bi napravio tu razliku kada bi US poklonili Ukrajini 1000-2000 komada sve sa najmodernijim naoružanjem, pilotima i mehaničarima. Ovako ako im i dođe 10 ili 15 F16, izobarat će ih Rusi kao što su i Migove i Suške obarali i nikome ništa.Samo će biti još jedan američki mit ugašen i to je to.
Zato mene interesuju komentari,analize,mišljenja.......nisu nikada apsolutno tačna ni precizna ali daju čitaocu drugačiji pogled na događaj od onoga koji redovno sluša ili je sam stvorio.
Izgubio si vreme,kažeš......šta ti ja mogu druže,ja sam stavio napomenui da nije obavezno Shocked
Doduše i meni na svakoj paklici cigara piše koliko je štetno i kakve me strahote mogu snaći a ja evo 40tak godina furnjam i ne gasim Wink

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2885

koji se to americki mit vezuje o f16 i o cemu se tu toliko prica?

taj avion je obaran u nekoliko ratova pa i tu na balkanu od strane mnogo starijih sistema sto rusi sad imaju.
ne daju raptora ili f35 ukrima, cak ni novi f15ex ili f16v nego neki izlandjali f16mlu koji sad stoji negde na ledini jer ga ne koriste.
ne treba im, imaju ili modernije stvari sad za koriscenje ili planiraju da ih uvedu.

avioni koji su ukri dobili ili taj f16 su svi bili u fazonu nama ne treba, pa ajde da ga se resimo nekako.
ukrima ce dobro doci, ami mozemo da idemo da se grebemo za nesto drugo.

bizmis as usual/pare nek se vrte/vojna ndustrija ni slucajno da ne stane

offline
  • Pridružio: 21 Avg 2022
  • Poruke: 106

[quote="zlaya011"]kihot ::
Zato mene interesuju komentari,analize,mišljenja.......nisu nikada apsolutno tačna ni precizna ali daju čitaocu drugačiji pogled na događaj od onoga koji redovno sluša ili je sam stvorio.
Izgubio si vreme,kažeš......šta ti ja mogu druže,ja sam stavio napomenui da nije obavezno


Pratis li Emila?



Lik analizira propagandnu masineriju, predvidja da ce ukri primiti noz u ledja, kako ce biti izvedena propagandna/medijska priprema za "izdaju" itd itd...

I uvijek interesentan Willy, ovaj put sa sa americkim dobrovoljcem u Ukrajini.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2885

eto..

The Netherlands cancelled a deal to sell it's remaining F-16s to Draken International, so yeah, easy to guess where they will actually end up.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

The twelve F-16s will be retired from 2022, with 28 more, on which Draken International holds an option, to be withdrawn in phases in the following years. On July 1, 2021, the F-16s based in Leeuwarden Air Base will officially retire, with pilots and technicians moving to Volkel Air Base from where the aircraft will continue to operate until 2024.

dakle, izgleda (mozda samo lupaju po netu) holandija nece prodati preostale f16 amerima, nego ce ih dati verovatno ukrima.
od 40 holandskih aviona, 12 su prodali i tako je i bilo planirano za preostale koje 2024 zavrsavaju sluzbu kod njih.

koliko znam, nisu nesto modernozivani u zadnje vreme, to su verzije AM/BM - tehnologija 2000tih.
za ukre svakako napredak sa obzirom na migove koje voze.

offline
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 84

zdrebac ::koji se to americki mit vezuje o f16 i o cemu se tu toliko prica?

taj avion je obaran u nekoliko ratova pa i tu na balkanu od strane mnogo starijih sistema sto rusi sad imaju.


Tаčno!
Međutim sve su to bili sporadični slučajevi.
Ukoliko ih pošalju ukrima i budu redovno korišćeni, biće oboreni u vrlo kratkom periodu.
To će podići cenu ruskim avionima i PVO sistemima i pokazati da je i američko oružje itekako ranjivo.
Bez obzira što to nije F35 ili F22. (moje lično mišljenje je da bi i oni zaorali urainske njive istom brzinom kao i gore pomenuti F16)

02 Jan 2024 01:06 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1290 korisnika na forumu :: 101 registrovanih, 7 sakrivenih i 1182 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ageofloneliness, Aleksa 3215, Asteker, Bacac, Belac91, bigvlada, bolenbgd, Bombarder, boracbl1389, Borej, Boris BM, Borkanović, boro975, Boroš, Botovac, BOXRR, Brana01, Bubimir, Cian, colji, comi, crazydkure, cvrle312, DejanSt, Dimitrije Paunovic, Dioniss, dovlafkcz, DrFlyFisherman, Duce, dukajov, dusan.l, E_Kurir, Ezbuck, FAMAS, famoso, Frunze, Georgius, gomago, Goran 0000, HPkopun, Insan, interesujeme, IQ116, Ivan001, Jovan.D, Kajzer_Soze, kendzo-andzo-boni-fju, KonstantinR, kunktator, kybonacci, ljubsz, LostInSpaceandTime, MaksicZoran, Manjane, MGBRBG, milenko crazy north, MilosKop, monomah, Murko, Nasegorelist, nebidrag, nenaddz, nextyamb, niksa517, oldtimer, Paklenica, Pantelejmon, Papadubi, pera bager, Qvazimodo, raso76, RJ, ruma, samo opusteno, Sančo, savaskytec, Seeker, sekretar, Shilok, Shinobi, sixpac, Smiljke, solic, Sr.Stat., strelac07, The Boss, Token, tooljan, ujke, varda, vathra, Vatreni Zmaj, Velizar Laro, Velički, vensla, Vladovbl, W123, zhuki8, zombicar153, Žoržo, Đurđevdan