offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 9229
- Gde živiš: pecina stroga
|
Nobunaga ::
Zanimljiva je i sama struktura obe vojske.Ukri kao Nato čedo koriste njihovu strukturu koja u njihovoj varijanti izgleda ovako.
Operativni centar(front/grupa armija)-brigada-manje formacije.
Nit armije niti korpusa ni divizije.Kako su bre mislili da koordinisu toliko brigada.Da ne govorimo o tome da nema neke zajedničke komande za npr artiljeriju bar na nivou divizije.
Odlican komentar. I, koincidencija, dok si ti ovo pisao ja pa citam "analizu" izvjesnog ruskog analiticara koji je prilicno produktivan, izbacuje nove tekstove svaki dan, ali ovaj je cini mi se ubo.
Lik se zove ВЛАДИСЛАВ ШУРЫГИН. Cak nadjem u biografiji da je bio dobrovoljac u Srbiji devedesetih.
Citat:Војни стручњаци кажу да тешку опрему коју је од почетка децембра доделио НАТО (борбена возила пешадије из САД и Немачке, тешка оклопна возила из Француске, артиљерија из Италије итд.) користе три (!) армијска корпуса бројчана. 75.000 људи, које Оружане снаге Украјине планирају да створе до пролећа ове године. Од тога, 15.000 људи обучава Европска унија, а најмање 10.000 Велика Британија...
И постоје сви разлози да се верује да Оружане снаге Украјине прелазе у нову организацију.
Пре тога, главна борбена јединица Оружаних снага Украјине била је бригада веома условне организације, која је обухватала од три до пет, па чак и шест пешадијских батаљона, од којих су три била стално запослена, а остали су били придодати, већина често из одбране. Истовремено, касноформацијске бригаде (после августа 2022.) често нису имале своје тенковске батаљоне и врло ограничену артиљерију, будући да су, у ствари, пешадија. Њихово опште управљање било је ограничено на штабове праваца у које су пребачени.
С једне стране, то је омогућавало брзо маневрисање снага, пребацујући их са једног претећег правца или сектора фронта на други, стварајући потребну густину трупа, посебно у одбрани. Али супротна страна медаље је била лоша управљивост оваквих „плацера“ бригада, њихова слаба међусобна интеракција, посебно у офанзиви, као и велики губици, пошто команда није много размишљала о спасавању људства, која је постојала. , такорећи, одвојено од борбеног управљања, заправо „оруђе“.
Ова организација је показала своју ефикасност у одбрани, али се показала неефикасном у офанзиви, што се показало почетком септембра-новембра, када су, имајући троструку, а понекад и седмоструку супериорност над непријатељем, групе које су напредовале Оружаних снага Украјине су, у ствари, само „одгурале“ руске трупе, не изводећи никакве -неке велике операције пробијања фронта и опкољавања, што је руској команди омогућило да на време повуче трупе.
А сада је, по свему судећи, команда Оружаних снага Украјине одлучила да пређе на формирање унитарних формација - корпуса са сталним саставом. То би требало да повећа борбене способности Оружаних снага Украјине, посебно у офанзиви, јер ће борбено командовање и управљање учинити флексибилнијим, а саму формацију – делове који су укључени у корпус – координисанијим и управљивијим.
У ствари, постоји организациона консолидација Оружаних снага Украјине, што указује да је за десет месеци акумулирана велика група војсковођа са борбеним искуством који су способни да управљају таквим формацијама, као и да је стечено искуство за управљање такве формације.
|