Ron Paul: "Spremaju se za rat protiv Sirije, trebali bi biti itekako skeptični prema medijskim pričama koje nam šalju"
Američki republikanski kongresmen i kandidat za predsjednika SAD-a, Ron Paul, već se u više navrata istaknuo kao dijametralno suprotna ličnost naspram monolitne militarističke opcije koja vlada SAD-om desetljećima.
Paul je kritičan prema američkim ratnim pohodima i jedan od temeljnih argumenata njegova vanjske politike baziran je na obustavi nepotrebnih ratova. Stoga ne iznenađuje da su najveći donatori njegove predsjedničke kampanje upravo pripadnici američkih oružanih snaga, koji očito dijele njegovu viziju da bi SAD trebale ući u rat isključivo u slučaju da su napadnute.
U najnovijem tekstu za list informationclearinghouse.info, Ron Paul argumentira kako se Obami očito žuri da otpočne rat u Siriji, no, ističe kako postoji velika opasnost da bi ovo mogao biti još jedan u nizu ratova koji je zasnovan na medijskim lažima.
Ron Paul: "Ratni bubnjevi za Siriju?"
"Ratni bubnjevi ponovno se čuju u Washingtonu. Ovog puta na nišanu se nalazi Sirija nakon masakra u kojem je stradalo preko 100 osoba. Kako se moglo i očekivati od administracije koja je najavila politiku "promjene režima" u Siriji, prva reakcija je bila okriviti sirijske vlasti za ovu tragediju, izbaciti sirijske diplomate iz Washingtona i najaviti kako će SAD možda napasti Siriju i bez odobrenja UN-a. Naravno, ideja da bi administracija eventualno slijedila Ustav i zatražila Deklaraciju rata od strane Kongresa smatra se još više zastarjelom za vrijeme ove nego prethodne administracije.
Može biti da je sirijska vojska odgovorna za događaje prošlog tjedna, ali najnoviji slučajevi bombaških napada izvedeni su od strane naoružanih pobunjenika za koje postoje navodi da su povezani s al-Qaedom. Pošto su ulozi ovako visoki, bilo bi logično da se pričekaju rezultati pune istrage - osim ako je istina manje važna od stvaranja emocija u korist američkog napada.
Postoji itekakav razlog da budemo skeptični prema tvrdnjama američke vlade koje se pojačavaju putem mainstream medija. Koliko su samo puta do sada laži i pretjerivanja bila povod da nas se gurne u vojni obračun s drugim zemljama? Nema tome dugo da su nam govorili kako Gaddafi planira genocid nad libijskim stanovništvom i kako je jedini način da se taj genocid zaustavi - američki napad. Ispostavilo se kako su te tvrdnje bile lažne, ali do tada su SAD i NATO već izbombardirali Libiju, uništili državnu infrastrukturu, poubijali nebrojeni broj civila i prepustili zemlju u ruke nasilnih naoružanih bandi.
Nadalje, rečeno nam je niz laži kako bi se stvorila popularna podrška za invaziju na Irak 2003, uključujući nebulozne priče o trans-atlantskim napadima i oružju za masovno uništenje. Oni koji su zagovarali rat u Iraku nisu uopće shvaćali kompleksnu strukturu iračkog društva, uključujući plemenske i vjerske različitosti. Kao rezultat, Irak je danas u kaosu, drevna populacija Kršćana u Iraku je eliminirana, dok je ekonomija bačena desetljećima unatrag. Nepotreban rat, pokrenut na lažima i manipulaciji, nikada ne završi dobro.
Još i prije, govorili su nam laži o genocidu i masakru na Kosovu kako bi tadašnji predsjednik Clinton mogao pokrenuti bombardiranje Jugoslavije. Više od 12 godina nakon, regija je i dalje nestabilna i opasna kao i prije američke intervencije, američke trupe su još uvijek tamo.
Priča o masakru u Siriji se stalno mijenja, zbog čega bi itekako trebali biti sumnjičavi. Prvo su nam rekli kako su ubojstva počinjena od strane vojnog granatiranja, no, uskoro je ustanovljeno kako su civili poubijani iz blizine i to pištoljima i noževima. Nitko nam nije objasnio zašto bi jedna državna vojska išla od kuće do kuće, vezala žrtvama ruke iza leđa, ubila ih i onda pobjegla iz sela kako bi pobunjenici mogli komotno snimiti odvratne detalje. Nitko ne želi odgovoriti, niti pitati, ova neugodna pitanja, ali bilo bi mudro da se zapitamo kome koriste sve ove priče.
Vidjeli smo proteklih tjedana kako Obamina administracija dostavlja "ne-smrtonosnu" pomoć pobunjenicima u Siriji, dok se oružje dovodi od strane zaljevskih zemalja. Ova polu-prikrivena asistencija pobunjenicima, o kojima ne znamo puno, prijeti da bi mogla postati otvorena vojna intervencija. Prošlog tjedna, General Martin Dempsey, rekao je o Siriji: "Smatram kako bi vojnu opciju trebalo uzeti u obzir". I evo, ja sam sve do sada mislio kako bi Kongres trebao biti taj koji će odlučiti da li idemo u rat ili ne, a ne generali.
Nalazimo se na brzom putu prema ratu protiv Sirije. Vrijeme je da aktiviramo kočnice."
Izvor: advance.hr
|