Rat u Siriji, 2011-2015. godina

296

Rat u Siriji, 2011-2015. godina

offline
  • lav 
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Sep 2011
  • Poruke: 1061

vrabac ::Kaže se zmaj letelice što obuhvata i aerodinamičku ljusku, letne i upravljačke površine i profile. Рехох да нисам неки познавалац авијације. Можеш ли ми рећи нешто више о ресурсу змаја летјелице?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 15 Mar 2011
  • Poruke: 763

Асад не добија "С-300"

Москва стопирала испоруку далекометних против ваздушних система "С-300" Сирији. Испоруке заустављене "након наређења са врха". Могућ разлог - одлука Москве да изађе у сусрет захтевима Вашингтона и Тел Авива или финансијски проблеми Дамаска.

Главни руски произвођач оружја "Алмаз-Антеј" суспендовао је испоруку далекометног против ваздушног ракетног система "С-300" Сирији, пише руски дневник Ведомости преносећи тврдње неименованих извора из тог руског војног гиганта. http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/%D0%A1%D.....00%22.html



offline
  • ruso  Male
  • Elitni građanin
  • sta stignem
  • Pridružio: 08 Avg 2011
  • Poruke: 1948
  • Gde živiš: Republika Srpska

Prema ovome sto je naruceno Sirija bi imala i vese nego respektabilnu vojsku na svim poljima

offline
  • Pridružio: 20 Mar 2012
  • Poruke: 187

Kaćuša ::lumberjack :: ali se ispostavilo da rusi jedino atomskom bombom mogu da sacuvaju teritorijalni integritet. Shocked


Istina..Rusi su već više puta upotrijebili atomsko naoružanje kako bi sačuvali teritorijalni integritet.. Bebee Dol


I sam Putin je rekao prvo atomske bombe pa onda bog, tako nesto. Shocked

Samo sta tebi vredi objasnjavati... Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2011
  • Poruke: 20

šta je to zarobljeno u pozadini, nekakva raketa?
youtube.com/watch?v=aFEZz1Dg4p0&feature=player_embedded


nema tu više pomoći, samo je pitanje vremena kad će asad pući. trebao je poslije prvog oružanog napada udariti svom snagom, kad je već imao zaštitu rusije i kine.

valjda će mu rusi dati bar azil kad mu već nedaju s-300, da ne završi kao pukovnik koji je pogriješio što nije stavio neki pojas oko sebe, pa da im se naj...matere.

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4963

U suštini rastegljiv pojam, u praksi od tipa aviona do aviona a unutar toga mal ne do pojedinačnog aviona.
No izvesnbe generelizacije postoje čisto radi strateškog planiranja, ma kako se ono ponekad na kraju i oglušivalo o te brojke.
Prva opšta podela je po poreklu, ruski avioni po pravilu su imali manji resurs od zapadnih ne samo motora nego i zmaja. To je posledica ruskih iskustava u II sv. ratu više nego tehnologije (a unutar toga pre svega izrade a ne projektovanja) a oni su se stalno spremali za veliki rat, koji nije nikad došao.
Tako su životi zmajeva bili ograničeni za neke stare modele i ispod 1000 sati a kod novijih modela se ta cifra polako povećavala. Čak inoviji ruski avioni iz klase 29 i 27 su imali prvobitno život od par hiljada sati do najviše nešto preko 2000. Zapdni avioni, su u startu imali značajno veći resurs, što je bilo praćeno i značajno većim resursom motora i to kako međuremontnim vremenom motora tako i ukupnim maksimalnim vremenom života motora. Tako su njihovi zmajevi išli u proseku od 3000 pa do svih 6000 sati naleta.
U realnoj ratnoj praksi ta je filozofiija padala u vodu. Naime svi ti životi zmaja su računati za mirnodopske uslove, odn osno sa ograničenjima u smislu opterećenja odnosno ograničenjima u evolucijama tj. manevrima. Postojala su i ograničenja za motore kako kod kog, kako z amaksimalnu snagu tkao i z a ubrzanje.
Kako bilo, ukoliko avion vrši oštre manevre sa velikim opterećenjima životni vek i m se rapidno smanjivao ponekad čak i završavao.
E sad, opet u praksi se pokazalo d amnogi avioni mogu da izdrže, pogotovu prem amirnodopskim normama, mnog više nego što je predviođeno. No često je to bilo na štetu pilota pre svega koji su u stvari leteli pod velikim rizikom.
Novije vreme je donelo dosta promena u ovoj oblasti. Pre svega su sitemi dijagnostikovanja stanja zančajno unapređeni. I sami proizvođači su uhvatili trend pa i sami Rusi sda rade avione sa praktično dva puta većim životnim vekom i to i po motorima ne samo zmaju. Međutim to približno dupliranje je naravn o osvojio i zapad. Ima tu mnog varijanti u zavisnosti od tipa avion do tipa ali svakako je dosta toga promenjeno u odnsou na vremena od pre dve tri decenije. Kod starjih avina se t znanja pre svega plasiraju kroz kapitalne remonte letelice sa unapređivanjem u novu verziju pa se dešava da ti avion sa takvog remnta izađe istim životnim vekom ako što je i ušao što je skoro nezamislivo do pre nekoliko decenija.
Proces se jako iskomplikovao ( u smislu predikcije, bolje rečeno profilakse što zanači predviđanja remonta i procene životnog veka) zbog primene raznorodnih novih materijala a problem oštrih manevara ili teških klimatskih naprezanja samo još više komplikuju situaciju.
Kako bilo životni vek zmaja je počeo da ide i daleko preko 5000 sati pa čak kod pojedinih tipova novijih aviona se predviđaju i vremena od preko 10 000 sati. Čak i Rusi su u mogućnsti da rade zmajeve sa preko 5000 sati naleta ali isterali su veliko povećanje rsursa kod remonta.
Dakle u praksi komplikovano. U ratu specijalno. Dok su mirnodopske greške pilota u pitanju ograničenja u manevrima i uošte režimima leta ne baš previše česte, u ratu nema cile mile ko može da izračuna u par sekundi koliko ti treba viška G da izbegneš porojektil i pilot ga zavrne koliko god on personalno može.
Puno različitosti je bilo tokom istorije i po pitanju pojedinih modela čak i iz iste generacije. Jednostavno neki projekti su se pokazali daleko pogodnijim projktno, za tehnologiju izrade, neki za održavanje, neki za sva tri pojma, pa su ti avioni živeli mnogo duže.
Avion vremenski gledano od uobičajenih tehničkh naprava najbrže podleže parcijalnim kvalitativnim i kvantitativnim problemima iz sve tri grane tehnike:
1. projektovanja
2. tehnologije (proizvodnog procesa)
3. održavanja (koje se suštinski deli na fabričko i tekuće)
I to ne računajuči aviomehaničarske radove i pilota. I na kraju one koji planiraju upotrebu avijacije i diktiraju u krajnoj meri nalet.
Sa dronovima kod kojih nema klasičnog pilota već zemaljskog je mnogo mnogo lakše.
Manevri mogu da budu daleko oštirji, nema opterećenja i gubitaka na sve ono što povlači za sobom upotreba pilota u avionu, može se više rizikovati od stepena sigurnosti u projektovanju pa do ovog resursa zmaja. I to u velikoj meri.
To je sigurno san onih koji planiraju upotrebu avijacije ajd uslovno da kažemo generalštaba i svakako onih iz sve tri grane tehnike pa i mehaničara.
Međutim, u mnogim različitm vizijama budućnosti postoji i vizija onih koji se bave radioelktronskom borbom zapravo u užem smislu radio i radarskim ometanjem. E, kod njih postoji san o neprobojnom elktromganetnom polju smetnji, zaglušenom efiru kako kod.
Posledica tog modela je vraćanje pilota u avion i letenje, pazi sad tako reći bez uobičajenih instrumenata i sredstava veze, skoro kao u I sv. ratu.
Vidi Raptora. Njegov mod za dubinsko prodiranje je na 15 000 metara, u potpunoj radio tišini (nema nikakvog emitovanja sa borta aviona) samo sa sistemima pasivnog prijema bilo sa zemlje bilo preko letećeg repetitora bilo satelita i još uz upotrebu inercijalnog sistema. Zapravo već i u tom režimu se očekuje da će mu ispasti iz upotrebe i satelitski linkovi i linkovi sa zemlje i eventualno repetitora.
Dakle ostaje pilot i inercijalni sistem.
Izvinjavam se za off topic ali si me inspirisao širim aspektima tvog pitanja.

P.S. One brojke uzmi smo okvirno ja MOLIM mehaničare i remontere kao i pilote i pratioce avionske tehnike kojih ovde vidim ima bar nekoliko vrhunskih da daju konkretnije cifre, iskrenoja ih ne znam a nadam se da ti nije bilo dosadno.

offline
  • Pridružio: 20 Mar 2012
  • Poruke: 187









offline
  • lacko  Male
  • Elitni građanin
  • doktor medicine
  • Pridružio: 10 Sep 2009
  • Poruke: 1529
  • Gde živiš: nis

http://investmentwatchblog.com/shock-turkish-jet-s.....-wqYRedCs0
Ha, ha.....pa-pa-paranoja...

offline
  • Pridružio: 27 Okt 2011
  • Poruke: 1286

Napisano: 28 Jun 2012 12:47

Rebels behind Hama killing: Syrian family slain by rebels


Uznemirujući video

Dopuna: 28 Jun 2012 12:49

'Terrorist' blasts rock central Damascus close to Palace of Justice



Two large bomb explosions have shaken the Syrian capital, striking close to a government building, reports state news. Syrian TV says a third explosive device that did not detonate has been discovered.

RT’s Maria Finoshina, currently in Damascus reports hearing a loud blast and plumes of black smoke rising from nearby the Palace of Justice. She says that local news agencies report no damage to the surrounding area.
State television has claimed that terrorist groups are to blame for the explosion.

Bombs were reportedly planted in a garage behind the Palace of Justice in the old part of Damascus.
Last month, an explosion targeted a military intelligence compound south of Damascus killing 55 people. It was Syria's deadliest blast to date.


Izvor: RT

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 11663
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

sad ce turska da objavi rat r-r-rusiji......heheheheheheh

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1035 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 6 sakrivenih i 989 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ajo baba, bojan_t, ccoogg123, ceman, cikadeda, djordje92sm, DPera, Dukelander, Excalibur13, Georgius, gomago, GORDI, Karla, Koridor, Krvava Devetka, ljuba, MB120mm, Mi lao shu, milos.cbr, nenooo, oldtimer, pein, prle122, RED4G-304, repac, rovac, S2M, sevenino, Shinobi, shlauf, solic, strelac07, tmanda323, Wrangler, zastavnik, zdrebac, zlaya011, Žrnov, šumar bk2