offline
- Gospodin-BP
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 24 Jan 2012
- Poruke: 640
- Gde živiš: Sever
|
Citat: "Sirijski opservatorij za ljudska prava": cijela istina o krojenju anti-sirijske propagande iz Londona
Jedna od najpoznatijih 'udruga' na svijetu u protekle dvije godine je svakako 'Sirijski opservatorij za ljudska prava' (Syrian Observatory For Human Rights ili SOHR) iz Londona, koja prije nego službe za hitnu pomoć, liječnici i istražitelji uspiju i prebrojati mrtve i ranjene na svojoj internetskoj stranici i FB profilu za sva stradanja civila optuži vladine snage i predsjednika Bashara Al-Assada.
Masakr u Houli, onaj u Aqrabu, te napad kemijskim oružjem u Aleppu su samo neki od zločina za koje se zna da su ih počinili sirijski pobunjenici, ali za koje se je veći dio svjetske javnosti vjerovao kako su ih počinile vladine snage. Zasluga za takvo što pripada 'Sirijskom opservatoriju za ljudska prava', koji je mnogima jedini izvor informacija o zbivanjima u Siriji.
Međutim, nakon članka kojega je prije nekoliko dana objavio New York Times, a u kojem se navodi kako je 'opservatorij' u stvari samo jedan jedini čovjek koji živi u Londonu, a financiraju ga EU i jedna vlada 'koju ne želi imenovati', stvari postaju puno jasnije.
Da bi apsurd bio veći, istina oko propagandnih aktivnosti 'Sirijskog opservatorija za ljudska prava' kojega iz svoje rezidencije u Velikoj Britaniji vodi Rami Abdel Rahman, poznata je još od 2011. Naime, Reuters je u prosincu objavio članak pod naslovom: 'Coventry: nemogući dom za istaknutog sirijskog aktivista' u kojem Abdel Rahman priznaje da je član 'sirijske oporbe koja nastoji srušiti predsjednika Assada i režim u Damasku'.
'Nakon što je zbog svog pro-demokratskog aktivizma u Siriji odslužio tri kraće zatvorske kazne, Abdel Rahman je zbog straha od veće kazne emigrirao u Veliku Britaniju', navodi Reuters.
'U Veliku Britaniju sam došao istoga dana kada je umro Hafez Al-Assad, a u Siriju ću se vratiti kada ode njegov sin Bashar', izjavio je tada Adbel Rahman.
Nemoguće je i zamisliti nevjerodostojniji, diskreditiraniji i neistinitiji izvor informacija od Abdel Rahmanovog SOHR-a. Bez obzira na sve, posljednje dvije godine je medijima koji provode sustavnu dezinformacijsku kampanju protiv Sirije njegov 'opservatorij' glavni izvor informacija. Najgore od svega je što u pripremanju svojih izviješća i sami Ujedinjeni narodi koristeAbdel Rahmanovim 'podacima'.
New York Times je naslovom 'Prezaposleni čovjek koji stoji iza broja žrtava u sirijskom građanskom ratu' ipak ukazao na nedopustivi propust međunarodne zajednice.
'Kada je riječ o broju stradalih vojnika i civila vojni analitičari u Washingtonu se služe podacima Abdela Rahmana i prema onome što im on dostavi vrše daljnje procjene o razvoju situacije na terenu. Ujedinjeni narodi i organizacije za zaštitu ljudskih prava također u njegovim izvješćima i svjedočanstvima o ubojstvima civila traže dokaze koji bi se mogli koristiti u slučaju pokretanja kaznenih postupaka za ratne zločine. Veliki svjetski mediji , a među njima i naš, često citiraju SOHR', navodi NYT. (Kakav je pristup velikih medija stradanjima civila u Siriji dovoljno je podsjetiti na skandalozni "propust" BBC-a koji je, prikazjući žrtve u Houli, objavio fotografiju iz Iraka koja datira iz 2003.op.a.)
Propaganda BBC-a o masakru u Houli
NYT po prvi put otkriva kako su aktivnosti Rami Abdela Rahmana financirane od strane Europske unije i jedne zemlje 'koju ne želi imenovati':
'Novac kojega zarađuje od svojih komercijalnih aktivnosti u potpunosti pokriva troškove reportaža o sukobu u Siriji, ali treba računati i na subvencije koje prima od Europske unije i jedne zemlje koju ne želi imenovati'.
Rami Abdel Rahman ispred britanskog ministarstva vanjskih poslova u studenom 2011.
Možda se odgovor na pitanje: 'Koja bi to zemlja mogla biti?' nalazi na fotografiji koju je objavila većina medija na zapadu krajem 2011., a koja prikazuje Rami Abdela Rahmana kako izlazi iz zgrade britanskog 'Ministarstva vanjskih poslova i Commonwealtha'.
Iz svega ovog se da zaključiti kako Abdel Rahman nije 'čelnik' Sirijskog opservatorija za ljudska prava, nego da je 'on' SOHR i kako sve poslove vodi sam iz svog doma u Engleskoj. Nakon Reutersa su o Rahmaniju naveliko pisali i Süddeutsche Zeitung, Der Standard, potom The Guardian u opširnoj reportaži o sirijskim "oporbenim aktivstima", te mnogi drugi, ali je Abdel Rahman sve do danas i dalje citiran u medijima na zapadu.
Iako Abdel Rahman odbija reći koja je to 'europska zemlja' koja ga financira, od kada je u bliskim odnosima s ministrom vanjskih poslova Williamom Hagueom, nema nikakve sumnje da se radi o Velikoj Britaniji. I on je sam je potvrdio kako su se nekoliko puta sastali u zgradi ministarstva vanjskih poslova u Londonu. NYT otkriva kako se upravo britanska vlada pobrinula oko Abdel Rahmanovog smještaja u Coventryu, nakon što je prije više od deset godina zbog protuvladinih aktivnosti napustio Siriju.
'Kada su 2000. njegova dva suradnika uhićenja, napustio je zemlju. Tada je ilegalno ušao u Veliku Britaniju, a britanska ga je vlada smjestila u Coventry u kojemu, zahvalan za sve što su učinili za njega, živi mirnim životom', piše NYT.
Abdel Rahman nije nikakav 'militant za ljudska prava'. On jednostavno, zahvalan britanskoj vladi na mirnom životu, širi neutemeljenu anti-sirijsku propagandu. Njegov rukopis je sličan onome kubanske blogerice Yoani Sanchez ili onima koji su bježeći iz Iraka ili Libije našli utočište u Londonu, odakle su od zapadnih sila iskorišteni kako bi svojim lažima u javnosti stvorili konsenzus za pokretanje vojne kampanje na njihovu domovinu.
Abdel Rahmanov kolega u Londonu je i poznati irački prebjeg Rafid Al-Janabi, kodnog imena "Curveball", koji se javno hvalio kako je izmislio optužbe na račun svoje zemlje kada je svojevremeno tvrdio kako Sadam posjeduje oružje za masovno uništenje. Svi se sjećamo kako je to bio izgovor i 'casus belli' zapada za agresiju na Irak koja je odnijela na stotine tisuća života (ako ne i više!?), a od Iraka napravila gomilu ruševina.
U Londonu se nalazi i utemeljitelj udruge za ljudska prava u Benghaziju, libijski državljanin dr. Sliman Bouchuiguir, koji je također izjavio kako brojne priče o 'zločinima Muammara Gaddafija nad libijskim narodom' nisu bile utemeljene.
I dok je u Iraku i Libiji strategija zapada imala uspjeha, ona je u ovom slučaju (barem za sada) neslavno propala. Sirijske 'revolucionare' javnost više ne gleda kao 'hrabre i prodemokratske buntovnike', a sve je više i onih kojima je jasno da se radi o sektaškim integralističkim pobunjenicima koji se protiv vlade u Damasku bore pod zastavom Al-Qaede.
Međutim, kako stvari trenutno stoje, malo je vjerojatno da će poluinformacija koju je objavio New York Times uvjeriti korisnike 'informacija' Ramia Abdela Rahmana da on nije ništa drugo doli sirijska inačica 'Curveballa', koji financijskoj eliti s Wall Streeta i iz London Citya pomaže da javnosti podvale još jedan nepotreban rat.
http://www.advance.hr/vijesti/sirijski-opservatori.....z-londona/
|