Rat u Ukrajini - 2017, 2018, 2019, 2020, 2021. godina

420

Rat u Ukrajini - 2017, 2018, 2019, 2020, 2021. godina

offline
  • Shomy 
  • Super građanin
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 1408

@David
Naravno da neće da ih obaraju, kad ne lete u njihovom vazdušnom prostoru.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2775

Oborili Turci Rusima avion, pa od tada sve bolji odnosi Smile A da se zbog jednog aviona započinju ratovi... Još sada bespilotne na meniju.



offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7317

Komentator ::Kolko li kosta RU ovolika "vezba"?
I gde spava tolika vojska kad je dislocirana?
Hvala na odgovorima.


Sto se vojske tice to se zove "teren". Satori, kanap, ispravan asovcic, poljske kuhinje, porcije - manjerke, cuturice, SDO, bidonjere/mjesine za vodu, rukavice, potkapa, vreca za spavanje, mozda i strunjaca. Pazis da ne ugazis u lokvu i nosis rezervne carape. Trpezarcu preporuceno da ponese gumene cizme (negdje u vozilu). Normalan vojak se cio rok sprema za teren. Sve mora da bude upakovano u formacijske transportne vrece, borbeni ranac i dzepove ali da ne ispadnu grbavi. Mislim da se gusteraca ne nosi. Krece se pod uzbunom.
A na samom terenu problem je sto je tamo mnogo oficira konstantno, entuzijasticni komandant brigade i njegov nacelnik staba, jebivjetri i oni mladji koji polazu za cin. Pakao.
Koliko drzavu kosta? Manje - vise nista ako ima svoju naftu, zeljeznicu/puteve. Za "profesionalne pripadnike" valjda uz platu idu i dnevnice ali to je sitnis. Pojede se i ispali ono sto je pred istek roka, a sto se raubovanja tehnike tice ona sa najbolje raubuje dok sjedi u autoparku.

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2017
  • Poruke: 791

Vrca se vojska....

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

A sta su postigli, saznacemo u narednim godinama, "stay tuned" sto bi rekli Smile

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37835

Brodovi Crnomorske flote i deo snaga Kaspijske flotile Južnog vojnog okruga već su izašli u morski region gde će se vežbe održati, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.

U vežbama će učestvovati kombinovane jedinice, jedinice vazduhoplovstva i PVO, ratni brodovi i plovila, vojne jedinice obalskih snaga Crnomorske flote, deo snaga Kaspijske flotile Južnog vojnog okruga, kao i jedinice Vazdušno-desantnih snaga.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Gama  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Jun 2004
  • Poruke: 4389

liman ::
O pa ogromna je razlika između de fakto i de jure priznanja. De Fakto je "praksa" a De Jure je "zakon". Dok nekog ne priznaš De Jure ti nemaš obaveze da se prema njemu ponašaš kao da je nezavisna država. Baš taj zakon član 23. što si naveo je jasan primer da ih nisu priznali nego su samo odložili konačno rešenje jer je bilo jasno da je to neostvarivo 70-ih godina a ljudi moraju da žive.

I to baš jesu uporedivi slučajevi sa Kosovom i nama. U oba slučaja imamo države koje se ne priznaju ali priznaju realnost da i jedni i drugi postoje i da svako kontroliše jednu teritoriju. Tako mi sa svakim sporazumom sa njima priznajemo tu vladu (mi kao vladu "Kosovo sa zvezdicom" ili vlada pokrajine a oni kako oni hoće) što jeste de fakto priznanje vlade u Prištini ali ne i de jure priznanje koje oni žele.

Zato se i traži dogovor o normlaizaciji odnosa što je u praksi De Fakto priznanje jer bi to isto kao i u primeru dve Nemačke omogućilo Kosovu ono što je taj ugovor omogućio njima. Naravno nama to nije u interesu jer mi ne dobijamo ništa i to je jedina razlika između ugovora dve Nemačke iz 1972. i ovog što nama nameću. Zato prvorođeni stalno nešto traži za uzvrat da bi imao alibi u Srbiji zašto je na to pristao.


O tome da li su DDR i Zapadna Nemačka su faktički /pravno priznale ili ne, ne bih više da polemišem jer idemo u off. Rečeno je to što je rečeno. Sami Nemci su rekli da je to u rangu botschaft (ambasade) bez obzira na to što se zvanično zvalo stalna misija. Direktni pregovori između dve Nemačke dovoljno govore o tome, a vidi se i kranje potpisivanje sporazuma o nemačkom jedinstvu iz 1990.

Zašto KiM i Srbija nisu isto što i Zapadna i Istočna Nemačka kako Čanak/Drašković misle?

Obe Nemačke su težile da ujedine svoj narod, jedna pod jednim sistemom, druga pod drugim. Cilj im nije bio da se razdvaja jedan narod već da ga spoje. Iz ugla DDR-a rezon je bio da ostatak Nemačke (Zapadna) mora da prihvati socijalizam, a iz ugla Zapadne da se istok priključi njima. Zato je i nastao sukob oko termina „einig Vaterland“ u istočnonemačkoj himni koja nije imala tekst posle ovog ugovora iz 1972. godine.
Politički centri i jednih i drugih išli su ka ujedinjenju jer je i jedna i druga strana htela da prevagne.

Ako se već upoređuje, Srbija i KiM imaju više sličnosti, upravo sa Ukrajinom i Krimom.
Na KiM-u većinski narod su Albanci, na Krimu Rusi. I na KiM-u i na Krimu zagovaraju ujedinjenje sa drugom državom kojoj ti većinski narodi pripadaju. Krim ne ide na to da proguta (inkorporira) Ukrajinu kao što su to htele dve Nemačke. Krim je u daleko boljem položaju u odnosu na KiM jer je tamo održan kakav-takav referendum (mada i bez njega je bila jasna situacija, koja je tinjala godinama).

Zato model dve Nemačke ne može da se primeni niti na Srbiju, niti na Ukrajinu. Politički centri imaju dijametralno suprotna stanovišta. Krim ne ide ka Kijevu, a teroristi na KiM-u ne žele da idu ka Beogradu.

Kome to nije jasno, ja ne znam šta više da obrazlažem.

offline
  • Pridružio: 07 Apr 2015
  • Poruke: 426

yufighter ::Evo danasnjeg snimka spijuna, za njega izgleda ne vazi zabrana.




NOTAM vazi do i od odredjene visine. Da ne trazim sad koje i kako

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 2595
  • Gde živiš: Beograd

Пожар великих размера у индустријској зони Рубижне на територији војне базе Оружаних снага Украјине

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2011
  • Poruke: 1737

Klasika, konstantno kradu iz skladišta pa kad dođe vreme za popis oni ga zapale i rešena stvar ...

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37835

Za dobro jutro građana DNR koji žice u blizini linije kontakta jutros su po njima rabotali minometi od 82-120mm Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U poslednja tri dana je u Ukrainu sletelo tri aviona SAD, VB i Kanade За последние три дня не менее трех военно-транспортных самолетов Военно-воздушных сил США, Британии и Канады приземлились на Украине.
Источник: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Stanje na liniji kontakta LNR:arrow: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2017 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 10 sakrivenih i 1930 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 5903 - dana 13 Dec 2025 19:54

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: abramac, acatomic, acov34, Alexa77, Alexandar-1973, Andrija357, Aquarius73, Asparagus, Avalon015, Bane san, Banovo Brdo, Baždaranac, Bobrock1, bojanstros9, bojcistv, borisan59, Bosnjo, dearg, djordjemiklusev, dukajov, Dzuki, Electron, g_g, GandorCC, GrobarPovratak, ikan, ILGromovnik, jodzula, JOntra, Jose, K a s p e r, Kajzer Soze, kovinacc, lord sir giga, luka35, M74AB3, mat, MB120mm, Mcdado, Milan Miscevic, milanpb, milanstankovic087, mileta4, milos.cbr, milutin134, mishkooo, moldway, Murko, mxzzz, nelezele, nemkea71, nsharambasa, Parker, ping15, Podljub, Prečanin30, repac, sabros, sasa87, Shadow soldier, Sinisa76, Sirius, Skywhaler, sparkie, stefanmpurtic, stegonosa, tamno.nebo, TheBeastOfMG, US_Rank_0, vathra, vensla, vladivostok, Volkhov-M, Walkers, yip314, ZlatniRez, Zuna77