Poslao: 21 Okt 2022 19:03
|
offline
- Pridružio: 02 Feb 2017
- Poruke: 2196
|
Napisano: 21 Okt 2022 19:01
+ A Rusi mu odgovaraju, vidimo su u Moskvi na paradi dana pobjede Laughingccoogg123 ::Napisano: 21 Okt 2022 10:05
187 ::
Da li Musk zna nesto vise u vezi napredovanja muzicara na forntu oko Bakhmuta pa troluje Medvedeva...
Provjerio sam za svaki slucaj i twit je zaista njegov. ☻↓☻↓
A Rusi mu odgovaraju, vidimo su u Moskvi na paradi dana pobjede
https://t.me/anna_news/41579
Kako se troluju ...lvl 10 .Boli njih patka i jedne i druge
Dopuna: 21 Okt 2022 19:03
Skakac7 ::Srle993
Па друже то је анализа на јутубу. Није тајни документ руског генералштаба где се анализира одбрана Херсона. 😁
Nekom YouTube nekome sveto pismo
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 19:50
|
|
Moraće Rusi da se povuku sa zapadne obale Dnjepra... Samo je pitanje vremena.
Logistika je komplikovana, s obzirom na konstantne artiljerijsko-raketne udare na uska grla kod Hersona i Nove Kahovke. Ukri imaju nadmoć u ljudstvu i tehnici i očigledno će baciti sve na taj deo fronta da zauzmu Herson do kraja godine, po bilo koju cenu.
Da li će uspeti do nove godine, ili ne, videćemo, ali definitivno je da Rusi ne mogu dugoročno da ostanu na zapadnoj obali Dnjepra.
........................................................................
A što se predviđanja većine forumaša da je samo pitanje vremena kada će presušiti zapadna podrška Ukrima, samo da dođe zima...
Od toga nema ništa.
Premda je još rano, do zime ima još 2 meseca, jasno je da neće biti smrzavanja u Evropi, osim ukoliko ne bude najjača zima u zadnjih 100 godina, što je mala verovatnoća da će se dogoditi.
A čak i da se dogodi, Amerikanci i Englezi će nastaviti svoju podršku Ukrajini, bez obzira na to da li Evropljani umiru od hladnoće ili ne.
Energetska situacija u EU tokom zime neće imati gotovo nikakav efekat na dešavanja na frontu.
A za sledeću godinu EU šalje 18 milijardi € finansijske pomoći Ukrajini, Briti su se obavezali da će udvostručiti vojnu pomoć, sa oko milijarde na dve milijarde funti... Ameri će nastaviti da šalju pomoć, i verovatno će je takođe povećati u odnosu na ovu godinu.
Dakle, Energetika, izbori u SAD, ili u bilo kojoj drugoj zapadnoj Zemlji neće ni za jotu smanjiti vojnu i finansijsku pomoć kolektivnog Zapada Ukrajini, naprotiv, ona će se povećati.
To je realnost
U takvim ukolnostima, osim ukoliko se ne dogodi neko čudo, ne vidim kako Rusi u 2023 mogu da izađu na administrativne granice 4 oblasti koje su zvanično deo Rusije.
Znam da sam pesimista, ali bolje je i biti pesimista, jer kada pogledam šta sam očekivao/li u martu, aprilu i kakvo je stanje sada, čak nisam ni dovoljno pesimističan
|
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 20:01
|
offline
- bojcistv
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Sep 2018
- Poruke: 377
|
Iako sam rusofil, apsolutno se slažem sa Simonom. Rusi su ovo katastrofalno procijenili, katastrofalno izveli i tako će se i zavrsiti po njih. Na moju veliku žalost. Ja sam ubijeđen da ako se ovako nastavi izgubiće i Krim. Proglasavani su za lude i banovani ljudi koji su govori realne stvari ali moram priznati da sam i ja bio jedan od tih neutemeljeno optimističnih. Zapad ovo ne smije i neće izgubiti sudeći po onome što vidimo kako se Moskva ponaša
|
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 20:17
|
offline
- Frunze
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Mar 2022
- Poruke: 2641
- Gde živiš: Soncovka
|
Simon simonović ::U takvim ukolnostima, osim ukoliko se ne dogodi neko čudo, ne vidim kako Rusi u 2023 mogu da izađu na administrativne granice 4 oblasti koje su zvanično deo Rusije.
Ја уопште не мислим да је циљ Руса у наредном периоду да војно изађу на административне границе 4 припојене области. Зашто? Као прво, то им ништа значајно неће допринети у остваривању циљева СВО, а као друго, донеће велике губитке у сопственим редовима. Већ сам напоменуо да су границе области у Украјини исцртане на линијама које нису најзахвалније за организовање одбране.
|
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 20:19
|
offline
- Pridružio: 14 Jun 2022
- Poruke: 1307
|
Стварно мислите да Руси у Херсону не могу да се боре до последњег ако треба? Многи су баш много потценили руску војску. И обичног руског војника.
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 20:26
|
offline
- Krvava Devetka
![Male](https://www.mycity-military.com/templates/simplified/images2/user-sex.gif)
- Počasni građanin
- Pridružio: 23 Mar 2022
- Poruke: 849
- Gde živiš: United Kingdom
|
Mala sansa je sa ce Rusi izgubiti Krim, uz sve mane i nedostatke kojih ima mnogo, ishod ovog rata najvise zavisi od Rusa jer ipak imaju dovoljno resursa da zavrse rat, jedan od najvecih problema s pocetka rata je bila organizacija logistike, medjutim sad je vrlo dobro organizovana, kad problema krivci su ovicno drugi rodovi vojske,
sto se tice Ukrajinskih snaga koliko god su pokazali uspeha i kod njih ima dosta problema, njihova nesposobnost u nastupanjima prema Kremini i Svatovima je po mom misljenju ogroman prestup i u normalnim vojskama bi padale glave.
Sto se tice Hersona, najlogicniji potez iz mnogo razloga bi bio da se povuku, Rusija mora da zavrsi rat a ni zauzimanje Odese ne bi dove di zavrsetka rata, gubitci bi bili ogromni, a u principu Ruske snage vec kontrolisu Crno More.
Po mom misljenju ako se Ruske snage povuku iz Hersona u iducih par nedelja- to je dobar znak,
ako ga budu ocajnicki branili to je znak da Ruske snage hos uvek vode i sputavaju politicari koji su najveci izvor problema za Ruske a takodje za Ukrajinske snage.
|
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 20:46
|
offline
- Pridružio: 14 Jun 2022
- Poruke: 1307
|
Frunze
Могу да нагомилају свашта. Да направе један Багратион. 😁
|
|
|
|
Poslao: 21 Okt 2022 20:49
|
offline
- novator
![Male](https://www.mycity-military.com/templates/simplified/images2/user-sex.gif)
- Elitni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2182
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
^Frunze
S tim da su ciljevi SVO poznati kao i plan za Kosovo...
|
|
|
|