Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

4960

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

@aramis
u pravu ste i ti i bojank.
naravno da moderni MANPAD-i zahvaćaju klipne motore, a ja moram priznati da sam mislio na električni pogon ne razmišljajući previše u tom trenutku, iako znam da Geran ima klipni. Pomiješali mi se više svi ti modeli, moja greška.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Mar 2020
  • Poruke: 569

beowl
Ukrajinski izvori još danas su rekli:
76 raketa ukupno kx-101 kalibr,itd. i od toga 4 termovizijske (valjda se tako kaže ili tv vođenje) ispaljene sa avio platforme Su-34 ili neke druge.

Ruski izvori (valjda) koje je citirao kolega bladesu,72 rakete.
Šta nije jasno,ko laže?
Ponavljam,prestanite da se bavite špekulacijama.
Da je prošlo i pola od toga,net bi bio preplavljen snimcima udara,a elektro mreža ne bi ni postojala.
Kijev nije zabačeno planinsko selo da se sakrije toliko udara.
Ne znam kada,ne znam gde,ne znam kako je ovo palo:








offline
  • Pridružio: 02 Feb 2015
  • Poruke: 3117

@Zoran
Nije jasno sta je na slikama tj sta hoces da kazes?

Nisam bas siguran da UV kanal na stingeru cini pos'o ipak je IR vodjenje glavni mod. UV mozda moze da ucini zahvat ali racunajte da vecina suncevog spektra je u UV tako da isfiltrirati to je sumnjiva rabota. Imaju ameri iskustva u valjanju damu pod bubrege.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 28881
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

@slonić_tonić
Sve i da je električni motor, UV senzor hvata kontrast. To isto imamo kod Strele-10, a neka buduća modernizacija Strele-2MA u Srbiji će imati tragač u bliskom IC spektru koji prati kontrastnu razliku poput Strele-1.

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3381
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Napisano: 16 Dec 2022 22:40

Значи три ракете направиле хаос у Кијеву, ма важи..


Dopuna: 16 Dec 2022 22:53

Иначе кад год прозовете тог несретног Конашенкова ја се сјетим надреалиста и овога:


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3169

Kad smo već utvrdili da se u modernom vremenu sve objavljuje u sekundi, ima li snimaka, ako ima koliko, oborenih raketa? Ili i dalje idemo ja sam ekspert a ti gledaš u pasulj putem?

* Pitanje je retoričko, pa ne savetujem odgovaranje.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

aramis s ::@slonić_tonić
Sve i da je električni motor, UV senzor hvata kontrast. To isto imamo kod Strele-10, a neka buduća modernizacija Strele-2MA u Srbiji će imati tragač u bliskom IC spektru koji prati kontrastnu razliku poput Strele-1.

Kod električnog motora u optimalnom režimu rada (a takav je cijelo vrijeme krstarenja) ćeš tipično za istu snagu na osovini imati 20-30 puta manju disipaciju topline nego kod Otto motora. To je ogromna razlika.

Ja naravno ne znam nikakve detalje Stingera, ali neki prag osjetljivosti mora postojati, jer bilo kakva tijela u zraku, npr ptice također daju kontrast prema okolini, samo je pitanje koliki je.
Uzmi u obzir da u hladnoj atmosferi bilo koja ptičurina daje sa svojih 40°C puno veći kontrast nego taj elektromotor pri toplom vremenu, tako da pred konstruktorima je prilično težak, ako ne i nerješiv zadatak diskriminacije tih tijela u svim različitim uvjetima. Takvi problemi se tipično i najbezbolnije rješavaju smanjivanjem osjetljivosti, jer inače prizivaš vraga tj nedefinirano ponašanje.

offline
  • su27 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2012
  • Poruke: 2554

da je krstareće rakete lako obarati ne bi Ukrajinci dizali 29ke da pucaju za njima, pa kad ih je poklopila 31ca iz Bjelorusije onda više nisu

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2013
  • Poruke: 3903

29ke su dizane za Gerane ne za krstareće. Možda neka jeste spičila neku to ne znam, ali namenski su dizani za Gerane

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3169

su27 ::... pa kad ih je poklopila 31ca iz Bjelorusije
Kada je ovo bilo?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 931 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 10 sakrivenih i 868 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Avalon015, Azzo, bogart81, bojcistv, Car89, crnogorac, delrey, Dimitrise93, Djokislav, dule10savic, FOX, Gerilac, Gheljda, HrcAk47, iceburn, ILGromovnik, IQ116, Jaz, JK, jodzula, Kajzer Soze, Kobrim, kovinacc, Kruger, kybonacci, ljuba.b, LUDI, Magarac, Makeitdrip, MiG-29M2, Mihajlo, milenko crazy north, Milos ZA, milutin134, nemkea71, niksa517, Paki, Pilence, PrincipL, radovanstojkov023, Ray1973, repac, RileHerc, sajorg, singa, Snorks, SOVO515, stalja, Yellow Pinky, yiyi, Zoran1959, Zorge, 79693