Poslao: 12 Mar 2025 23:05
|
online
- draganl
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2022
- Poruke: 640
|
raykan ::@draganl
To je zbog amera, ne znas o cemu pricas. Ameri su lepo rekli da napustaju Evropu i okrecu se Pacifiku i Kini.
Aaaa, a ja mislio da ima veze i sa Rusima. Znači nema. Dobro da si mi rekao. Umro bi a ne bi znao.
Još me jedna stvar muči, pa da pitam, što Ameri dok su još bili u Evropi, i Evropljani skupa sa nadljudima Ukrajincima nisu uzimali te 3 kuće i 2 kokošinjca? Pa tako do Donjecka, Mariupolja i Sevastopolja. A onda preko granice. Mora da je neki skriveni plan iza toga. Neka zamka za Ruse ili tako nešto. I što se odjednom okreću Pacifiku i Kini? Mislim moglo je to da sačeka, da prvo reše Ruse kad su već počeli? Znam mnogo pitanja, ali kad je stručnjak tu reko da iskoristim.
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 12 Mar 2025 23:07
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7280
|
Rusija treba da zahvali kome li vec sto je danas nemoguce obezvrijediti energente pa i sirovine kakvi su kakao i kafa na primjer. Tu je i neka vrsta monetarne krize dolara pa i eura i to obezvredjivanje Zapad tesko kontrolise. Mozda je i rat u Ukrajini katalizator tih procesa. Moguce je da i zato traje koliko traje odnosno da ina rok trajanja.
Svako normalan bi mobilisao tih milion vojnika i izasao na Dnjepar + Odesa. Uz unistenje operativnih snaga VSU. Pa neka prostor od Dnjepra do poljske granice bude bafer. Mada bafer moze da pocne o i od Ivano Frankovska i Zitomira.
Zasto Rusi to ne rade, pitanje je. Moguce je da nemaju kapaciteta za tu neku grupaciju od 500k - milion vojnika. Em i sada zavise od migrantske radne snage, pa politicka oportunost do same tehnikalije opremi - obuci - komanduj.
Ja sam volio da njuskam po iracko - iranskom ratu oko toga ko je sve narucivao - placao - isporucivao.
O Ukrajincima se zna mnogo, o Rusima nemamo informacije o udjelu kineskih, sjevernokorejskih, iranskih isporuka. Zanimljivo bi bilo znati da li Indusi negdje nesto isporucuju ili Juznoafrikanci.
Nadam se da Kina tim isporukama nije stavila shapu na Rusiju, mada moguce je da je to i paket aranzman ovog rata.
I ja se slazem sa dijelom tribine koji smatra da bi za Ruse brz i efikasan kraj rata bio najbolje resenje bez obzira na napor koji bi to zahtjevalo.
Ovo razvlacenje vodi Rusiju osim zrtava i u bezbrojne rizike i dugove koji odjednom mogu da se pojave. A Rusi imaju i resurse, i proizvodnu bazu, i ljude, i atomski kisobran. Pa i zeljeznice.
Cak i na taktickom nivoi mogu da se pojave rizici jer ko zna dokle ce se stici sa dronovima, municijom pa i Global Houkom.
Sto se Zelenskog tice, koliko god bilo cudno, on je za maksimalnu eskalaciju. Bas ga briga za ruski kontraudar, gadjace sta god bude mogao ako mu gazda popusti lanac. Bolje ga je na vrijene pacifikovati.
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2025 23:34
|
offline
- Pridružio: 25 Jun 2023
- Poruke: 49
|
Jedno je sigurno, slavitiće se pobeda i u Kijevu i Moskvi. Gubitnik je Evropa ali i oni će naći neki razlog da slave. Videćemo dali će Rusija biti prinuđena da žrtvuje odnose sa Kinom, S Korejom i Iranom. Verujem da to ide u paketu. Verovatno da se taj proces neće desiti preko noći ali je sigurno jedan od zahteva.
Za sada, onaj cirkuzant u beloj kući je jedini pobednik a što se tiče SAD to će vreme pokazati
Korupcija i gušenje kritičkog razmišljanja koči tu zemlju da bude ono što bi trebala da bude jedina sila na ovoj planeti. Sve imaju, prirodne i ljucke resurse ali …..
Nadam se samo da će se rat završiti i čestitam im svima na pobedi
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2025 23:39
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 860
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: Povratak1912, DonRumataEstorski, xoxxvelja, sremac983, mile33, neutrino, Mcdado, nebidrag, kendzo-andzo-boni-fju, kunktator, Tila Painen, Prašinar, GORDI, Denaya
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Видјели сте предсједника,послије дужег времена,а да кажем,,коначно,, у ратној униформи.
Ко не разумије шта то значи,погријешио је форум.То се тиче и преговора.
Операција Курск још није завршена,треба времена,напредовање је пуно замки,засједа,мина свих врста,заштитнице дејствују по теби у наступању,ни не знаш право гдје је све непријатељ,избијаш на секторе гдје ниси никад био и гледаш војску сто-двјесто метара од себе и немаш појма који су,дронови зује на све стране,гледаш хоће ли на тебе или продужава даље према непријатељу.
Сад гледајте ово у Курску па замислите како би било извршити инвазију на још релативно јаког и консолидованог непријатеља на већем дијелу фронта.
За то још није вријеме.Потребно је урушавање широког захвата на фронту или колапс цијелог фронта.
Обично наступа послије ,,рјешавајуће битке,,што ће бити вјероватно Краматорск-Славјанск.
Припреме за то се полако послагују у склоп који су препознали неки чланови форума , опширније написали Баба,а и Кунт у своја задња два поста око ситуације на сектору Купјанск-Сјеверск.
Сад ће опет онај један колега да напише како руси немогу да узму Покровск већ по године.Па човјече,борбе за Покровск још нису ни почеле.
Сад слиједе продори у област Суми,већ сам написао прије пар дана и на којим правцима али нисам да ће они обухватити и продор на још два сектора у Харкову и њихово спајање у перспективи напредовања у консолидовану линију фронта.
Ако се тако деси,а до маја вјерујем да хоће, активира се и Чернигов гдје су руси већ преко границе прешли.
За сво то вријеме радиће се продори на свим секторима донбаског фронта,примицаће се с југа Запорожју,а у позадини има да их деру ракетним ударима и дроновима.
Чекамо и оних 11 укро бригада које ће бити операбилне у мају.Гдје ће их зеленски гурнути,нисам жив да видим.
Тако ће отприлике да изгледа примирје Укр-САД.На то нам,отприлике указује она ,,нова униформа,,.
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2025 23:51
|
online
- draganl
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2022
- Poruke: 640
|
''Korupcija i gušenje kritičkog razmišljanja koči tu zemlju da bude ono što bi trebala da bude jedina sila na ovoj planeti. Sve imaju, prirodne i ljucke resurse ali …..''
Dominacija zapada i SAD je istorijska anomalija. Tokom većeg dela istorije pola svetskog bruto proizvoda je pripadalo Kini i Indiji i sad se po rečima upućenih, stvari vraćaju na svoje prirodno stanje. Što se tiče ljudskih resursa, sve države od Kanade do Argentine skupa, su kratki za Kinu ili Indiju. Stiv Džobs: Ako bi u SAD sakupili sve inženjere čiji profil nam odgovara, napunili bi jednu konferencijsku salu u nekom većem hotelu. U Kini punimo stadion.
|
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2025 00:04
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 9484
- Gde živiš: pecina stroga
|
DA pitam kolege koji prate reddit i ukro kanale, da li zadnjih dana imamo poplavu snimaka ukro BPL kako masakriraju rusku vojsku u nastupanju u Kurskoj oblasti?
Ja ne pratim, ali moj bet je da nema ni jednog.
|
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2025 00:15
|
offline
- Pridružio: 27 Avg 2024
- Poruke: 37
|
Samo čekam da vidim što će da uradi Turska nakon što se pregovori zapada sa Rusijom raspadnu.
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2025 04:52
|
offline
- Pridružio: 23 Nov 2024
- Poruke: 45
|
Putinova poseta stabu na frontu u Kurskoj oblasti ...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2025 06:41
|
online
- Pridružio: 16 Jan 2023
- Poruke: 137
|
Kolege,po vama sta je osim cevčenja(faktor iznadjedjena) doprinelo uspehu ruske Kurske operacije?Sta su to Rusi uradili ovaj put drugačije i slomili neprijatelja u par dana,da li je to oblikovanje bojista, lokalana nadmoc, sadejestvo svih rodova... Ili su samo izlazak u pozadinu neprijatelja, presecanje komunikacija i odstupnice, doveli do kaskadnog razvoja događaja, pitam zbog nekih budućih operacija.
|
|
|
|