|
Poslao: 21 Mar 2025 21:08
|
offline
- Toper

- Građanin
- Pridružio: 19 Okt 2011
- Poruke: 137
- Gde živiš: Banja Luka
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: omen, Cian, ILGromovnik, draganl, Panter, milutin134, Ne doznajem se u oružje, kendzo-andzo-boni-fju, vukan0799, radionica1, ladro, kolle.the.kid, debeli
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
milutin134 ::Курска област. Видео предаје са шлема британског плаћеника
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Енглез да би извукао живу главу пред руским војником виче: ,,Ја сам американац.. ја сам американац!"
,,Не прави се енглез!", што би рекли код нас
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 21:32
|
offline
- šumar bk2

- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Maj 2005
- Poruke: 3347
- Gde živiš: Beograd
|
Suriyak je izneo neke konkretne informacije u vezi sa novim ukrajinskim pokušajem prodora preko ruske granice:
Citat:Dana 18. marta, ukrajinska vojska je pokrenula novi napad preko granice u rusku Belgorodsku oblast, iako je napredovanje zaustavljeno, mali pojas ruske teritorije (7 kvadratnih kilometara) ostao je pod kontrolom ukrajinskih snaga. Tokom naredna tri dana, situacija na frontu se gotovo nije promenila, a ruska vojska je nastavila da odbija ukrajinske pokušaje da zauzmu prve lokalitete u oblasti. Kao rezultat toga, naređena je evakuacija civila iz okruga Krasnaja Jaruga.
Map: [ [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 22:40
|
offline
- Pridružio: 16 Feb 2024
- Poruke: 59
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: zlaya011, Bobrock1, sap, rovac, boro975, Panter, ladro, Srle993, nemkea71, Romibrat, bpvl
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Мене је насмејало, можда ће још неког...
Борац Украјинских Оружаних снага одлучио је да побегне из #Kursk региона маскирајући се у грм.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 22:53
|
offline
- zlaya011

- Počasni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2006
- Poruke: 879
- Gde živiš: Adelaide, Australia
|
GenZee ::
Kinžal i naravno Cirkon, oni da, ali Orešnik ne. Na to je bio upućen moj originalni komentar o "trpanju Orešnika gde mu mesto nije".
Orešnik je MRBM sistem predviđen za dobro zabetonirane kopnene ciljeve (prioritet - podzemni kopneni ciljevi), a ne za brodove na pučini koji se kreću u proseku od 10 do 20 čvorova. Jednostavno, sistem nema terminalno vođenje kakvo bi morao da ima da bi mogao da isprati pokretan cilj. Ovako jedino što možeš da uradiš je da ga "opališ" ka koordinatama gde znaš da je nosačna grupa, pa ako neki od tih njegovih 36 Volframskih "balvana" pogodi nešto...pogodio je.
Ali drži na umu da nosačna grupa kad plovi, cela ta formacija je dosta raštrkana, brodovi su minimum na oko 3-4 nautičke milje jedno od drugog...često i više, pa onda kad sabereš sva plovila u nosačnoj grupi, to znači da imaš površinu od bar 10x10 nautičkih milja (18x18 kilometara) u kojoj tim "balvanima" treba da pogodiš individualne ciljeve duge 150-200 metara, eventualno 300 metara u slučaju nosača. (P.S - A svi oni se kreću, kao što rekoh, u proseku 10-20 čvorova). Ovo je slično kao da artiljerijom sa 20km gađaš grupu od 20ak ljudi koja je podjednako raspoređena na površinu od oko 1km kvadratni. Jednostavno, Orešnik za protubrodsku upotrebu neće da može, osim ako u takvu ciljnu zonu ne opališ barem jedno 10 komada, pa to sve bude preko 300 individualnih volframskih "balvana". E tu ti se možda i posreći pa i pogodiš nekog. A postoje mnogo bolje primene za Orešnik od ovakvog, pa mogu slobodno reći - glupiranja.
Ako bi "igranka" došla na nivo da se gađaju CBG ne verujem da bi se neko zamlaćivao sa volframskim "balvanima", pa sam u tom kontekstu pomenuo CBG kao "rentabilan" cilj za Orešnik.
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 22:57
|
offline
- Pridružio: 22 Jan 2012
- Poruke: 2044
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: sap, Toper, zlaya011, Bobrock1, Bobrock1, Cian, omen, rovac, FileFinder, Vlada1389, strelac07, Panter, voja64, ObicanUser, bladesu, ds69, bpvl
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
milutin134 ::Мене је насмејало, можда ће још неког...
Борац Украјинских Оружаних снага одлучио је да побегне из #Kursk региона маскирајући се у грм.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
I to ni više ni manje, nego preko oranice gde ni travke nema.
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 23:10
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3366
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: Citalac, omen, zlaya011, rovac, Kriglord, strelac07, ladro, Toper, ivan1973, trajkoni018, Centauro, Romibrat, bpvl, lord sir giga
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
"was he am-bushed?"
Ха ха
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 23:18
|
offline
- Pridružio: 09 Okt 2015
- Poruke: 116
|
šumar bk2 ::
A junoša bukvalno 10 sekundi pre predaje najavljuje kako će odvući nešto Rusa sa sobom i onda...skupiše se muda u neku mernu jedinicu kojom se služe pauci.
A kad je rekao amerikanski, tocno osjetis kako rusi razmisljaju dali da ga koknu odmah ili ne.
|
|
|
|
Poslao: 21 Mar 2025 23:30
|
offline
- Boris90

- Super građanin
- Pridružio: 17 Avg 2012
- Poruke: 1443
- Gde živiš: Šid, Srbija
|
Ka 52 💪
Немножко лучшего в мире ударного вертолета в ленту.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Cepaju Ruje ipak po elektro mreži
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|