O ovome sam i ja razmišljao kada sam pomišljao šta bi mogao da bude eventualni odgovor Rusa.
Nego, imaju li oni opremu da otkriju tačnu lokaciju tih kablova i da ih preseku?
Tj. na koji način bi se ti kablovi presekli kad bi hteli to da urade?
Sabotaža Severnog toka 1 i 2 je izuzetno opasna provokacija za Rusiju pa i za Nemačku. Što če uraditi Rusi ima da vidimo ali sigurno, če se unazaditi odnosi između Nemačke i onog koji je sabotirao gasovode. Resurse da izvedu potajno takvu sabotažu imaju lokalno samo 3 države SAD, VB i Francuzi. Francuze bi odbacio.
Možda i neka komšijska država. Nemaju iskustva ali bi mogli imati sa čime. Poenta je da su Rusi, njih bi neko i video, plitko more (prosečna dubina svega 54 metra) nadzirano sa svih strana. Jedino na svoje ne bi obratili pažnju.
Sve sto treba znati o sjevernom toku i kako su prijetili da ce ga na svaki nacin zatvoriti ima izjava ,jednog misnistra Poljeske,Svedjani priznaju da je ovo sabotraza da je namjerno uradjeno jer su senzori pokazali ekspolizije i td.Svi se slazu da je minirano.
Sad će ponovo postati aktualan "Južni tok" kojeg su upravo Nemci najviše sabotirali u EU. Nemci su ušli u igru za destabilizaciju Ukrajine, baš da bi se prekinuli energetski tokovi iz Rusije preko Ukrajine u Evropu i da bi oni postali tranzitni monopolist za ruski gas. I time prebacili troškove izgradnje na ostale korisnike i posle amortizacije gasovoda bili u velikom profitu, te da bi bili največi proizvođać vodonika za t.z. EU nisko ugljično društvo. Ali su im anglosaksonci gadno spustili.
Још један ресурс планете због кога се може сукобити убудуће, и који је већ у кризи већој или мањој у зависности који део света је у питању:
Глобални хидрострес распирује сукобе
Citat:Ризик од међудржавних ратова због воде низак је барем до 2022. године, пре једне деценије проценила је Канцеларија директора националне обавештајне службе америчке владе,
Citat:„Рат због воде”, ускликнуо је у понедељак 26. септембра шпански дневник „Мундо” након одлучног протеста три хиљаде фармера из регија Леон, Сараманка и Сеон у басену реке Дуеро, на граници с Португалијом. „Не дамо воду из акумулационог језера бране (четврте највеће у Шпанији). Треба нам за наводњавање. Ми смо штедели воду, и код нас је суша, и не дозвољавамо да влада дигне брану и излије воду преко. Неће се други богатити преко нас: ако треба, борићемо се.”
Citat:„Свет неће бити достојанствен, здрав и берићетан уколико се хитно не суочимо с проблемом очувања и снабдевања свих, водом”, поручио је 2015. Бан Ки Мун, ондашњи генерални секретар УН.
Citat:Колико почетком века светска организација проценила је да ће се човечанство већ 2025. суочити с озбиљном несташицом пијаће воде. Свест о томе да се нешто хитно мора предузети, сазрева споро.