Bivši ukro vojnici: Putin je dobar u Kijevu sede nacisti.
Porošenko nkvd je isto što i gestapo.
Kod Širokina uništeno nekoliko ukro tenkova.
U Lavovu krenula mobilizacija pevača i baletana.
30 i 92 brigada vsu pretrpela teške gubitke kod Artemovska i Sčastja.
Kod Popasnaje povr AHP uništio auto naci garde pogino 1 nacisa.
Vsu sve intenzivnije i više koristi artiljeriju u granatiranju teritorije LNR.
U Bugarskoj održan miting podrške narodnoj radi Besarabije.
Protesti u Bugarskoj završili gađanjem Ukrainske ambasade u Sofiji.
Politolog Dragan Trifković Donbas je pobedio.
Komadant Slavjanoserbskog garnizona LNR iza nas je Bahmutovska trasa.
Ruska vesna
sezan ::Andrej Filatov -kako ga glupo ranili.
To ti je kad se mnogo opustiš...
Донбасс. Спартак. День 3. Ранение 18+
Kakva nebuloza, cela akcija mi izgleda kao namerna, da bi Filatov nesto usnimio. Prvo provokacija sa PATom, pa onda ova trojica sto pucaju preko ograde. Jel to poginuo onaj momak sto prolazi ispred njega?
Malo sam razocaran njegovim postupkom, ako je ovako kao sto mi se cini.
МИП Русије: Не ради се ни о каквим договорима и трампама с Американцима ВИКТОРИЈА НУЛАНД У МОСКВИ РАЗГОВАРАЛА СА КАРАСИНОМ И РЈАБКОВОМ СЕРГЕЈ РЈАБКОВ: „Без обзира на тешку и негативну позадину наших односа, осетили смо да америчка страна показује одређено интересовање за дијалог, иако не гајимо илузије и не сматрамо да се ту нешто може брзо променити“
Нуланд је у Москву стигла из Кијева где је открила да је од Порошенка добила уверавања да Украјина нема намеру да започиње нову војну операцију против Донбас + +++++У ОДНОСИМА са САД ништа се не може брзо исправити, али интересовање Вашингтона постоји. Ово је агенцији ТАСС рекао заменик министра иностраних послова РФ Сергеј Рјабков после разговора са помоћницом америчког државног секретара САД за Европу и Евроазију Викторијом Нуланд.
„Долазак Нуландове у Москву није давно планирани догађај, већ резултат преговора између министра спољних послова РФ Сергеја Лаврова и државног секретара САД Џона Керија у Сочију - рекао је дипломата.
- Претпостављало се да ће се она овде фокусирати на украјинска питања, и управо о томе сада, колико разумем, разговара са државним секретаром Григоријем Карасином“.
„Бавили смо се разматрањем проблема у билатералним односима, има их веома много - нагласио је заменик шефа руске дипломатије.
- Почевши од војно-политичке сфере, па све до хуманитарних питања, укључујући ситуацију са више руских држављана који се налазе у затворима у САД и који се изручују САД на основу налога америчких судова“.
„Постоји и много питања везаних за канале дијалога и сарадње у аспектима где је та сарадња, вероватно, могућа“ - додао је Рјабков.
„Без обзира на тешку и негативну позадину наших односа, осетили смо да америчка страна показује одређено интересовање за дијалог на те теме, иако не гајимо илузије и не сматрамо да се ту нешто може брзо променити“ - истакао је он.
„Не ради се ни о каквим договорима, трампама, нити компромисима - рекао је дипломата.
- Треба просто концентрисано тражити сфере или чак тачке где можемо заједно да радимо, где је могућ некакав резултат“.
„Ето, у таквој атмосфери је протекао данашњи састанак - истакао је Рјабков.
- Растали смо се без илузија, али и без осећаја да такав рад неће бити настављен. Он ће бити настављен, али када, у ком формату и на ком нивоу - то је предмет договора“.
Викторија Нуланд је стигла у Москву из Кијева, где је боравила неколико дана. Занимљиво је да украјинске власти обично воле да детаљно говоре за медије о преговорима са западним партнерима, а овај пут су информације биле веома оскудне.
Поред сусрета с председником Украјине Петром Порошенком, премијером Арсенијем Јацењуком и члановима Владе, Нуланд је разговарала с послаником Оппозиционог блока Сергејем Левочкином. Он је до 17. јануара 2014. године био шеф администрације председника Виктора Јануковича, а затим његов саветник.
Крајем 2014. године Јанукович је оптужио Левочкина да је организовао разбијање демонстрација на Мајдану 30. новембра, после којег су протести попримили нову димензију.
Нуланд је активно учествовала у украјинским догађајима, од „дељења колачића“ демонстрантима, до разматрања кандидатуре будућег руководства Украјине с америчким амбасадором.
Путовање Викторије Нуланд у Москву догодило се за мање од недељу дана после посете њеног шефа Џона Керија Сочију, где је разговарао са председником РФ Владимиром Путином и министром иностраних послова Сергејем Лавровом.
Од почетка украјинске кризе америчке дипломате су се састајале с руским колегама углавном на неутралном терену, а сада су постале редовни гости.
Аналитичари сумњају да су САД промениле своје мишљење о Русији. Једноставно, оне су донеле одлуку да мало раскраве односе ради сарадње у другим областима.
Неки аналитичари сматрају да би САД у замену за омекшавање свог става према Русији могле да предложе Москви да измени минске споразуме. Ради се о делу руско-украјинске границе који контролишу ДНР и ЛНР.
Враћање границе под контролу Кијева је предвиђено минским споразумима, али тек након што Украјина промени Устав и да обема републикама широку аутономију или самоуправу, макар и под називом „посебне општине доњецке и Луганске области“.
Није искључено да Американци желе да издејствују да та тачка минских споразума буде реализована много раније. Међутим, Москва зна да ће Кијев економски угушити Донбас чим буде затворен „прозор према Русији“.
На конференцији за медије после разговора у руском МИП, Нуланд је окарактерисала састанке са заменицима министра спољних послова РФ Сергејем Рјабковом и Григоријем Карасином као „прагматичне сусрете“ на којима су се разматрала „питања спровођења избора у Донбасу и поштовања примирја“.
Нуланд је, иначе, на крају посете Кијеву открила да је од Порошенка добила уверавања да Украјина нема намеру да започиње нову војну операцију против Донбаса.http://fakti.org/rossiya/mid/mip-rusije-ne-radi-se-ni-o-kakvim-dogovorima-i-trampama-s-amerikancima