Euro-PULS

6

Euro-PULS

offline
  • Pridružio: 17 Nov 2021
  • Poruke: 543

offtopic
@stegonosa
To znaci da bi i Jerina 1 dometa 300km sa tom tehnologijom trebala imati
slican CEP, ili ne?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 28881
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

To znači da smo zastali na nekom nivou razvoja modula za vođenje, pa nabavkom sitema dobijamo uvid u to što nam fali. Tako je bilo i sa Pegazom.



online
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 7479

Pa nije oftopik. Ako bi se odbezbedile odgovarajuće tehnologije i završio razvoj, CEP bi bio na nivou odgovarajućih raketa drugih proizvođača. Svi su tu negde. Sve to bi se moglo integrisati verovatno i na PULS. On je modularni sistem kao i ovi naši. Svašta može da se integriše, naravno uslov je da se fokusiramo na konkretne stvari i da završavamo jednu po jednu a ne da letimo malo tamo malo vamo.
Opet, to je u redovnim okolnostima bez ometanja, sa ometanjem ko zna. Večita trka.

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2715
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Meni je PULS uvek delovao superiorno u odnosu na MLRS/Himars iz prostog razloga što ima raketu 122mm. Osim Amerikancima bukvalno nikome više na svetu nije rentabilno da im najmanji kalibar raketne artiljerije bude 270mm. Pa ko ima te pare i mogućnost podrške iz vazduha kao oni da bi se tako bahato oslonio na nešto što može da obezbedi u vrlo ograničenim količinama kao najniži nivo? Potpuno suluda ideja.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7274

Amerikanci imaju taj artiljerijski VOJIN na koji je veoma lijepo nalegao Hajmars. Cini mi se da je Hajmars kao Hajmars veoma rentabilan ako izuzmemo troskove ostatka sistema pa i razvoja svega toga. Ali tehnologija u Amera bi se razvijala i bez Hajmarsa tako da mu na isto dodje.
A odavno se ide ka multikalibarskim ili multigabaritnim plaformama za MLRS. Mozda ce u neko doba lijevi kontejner ispaliti salvo nevodjenih raketa za pokrivanje prostora, a desni jednu raketu za jedan tackasti cilj sa jedne te iste Tatrine ili cije li vec platforme. Cisto da postigne sve u jednom izletanju na vatreni polozaj.

offline
  • Pridružio: 05 Dec 2012
  • Poruke: 602
  • Gde živiš: Evropska Kolumbija

Hermes 900 za Srbiju ce doci iz Indije.

Elbit's Hermes 900 UAS: A European Win for India's Defense Manufacturing

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 291

Citat: Greece is in the final stages of approving the acquisition of 38 PULS (Precise & Universal Launching System) multiple rocket launcher systems, manufactured by Israel's Elbit Systems. Valued at approximately €500 million

Tekst za link

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3396

onda je verovatno za nas 18 komada, to je nekih 250 milki + ostataak za Hermese 3-6 kom.

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1447

Где би ишли ПУЛСеви? У МАБР?

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 36236
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Izgleda mi po ovom tekstu da Puls ipak ide Grcima...
Nigde se ne pominje Srbija.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 969 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 7 sakrivenih i 888 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, airsuba, ALEXV, amaterSRB, amonsrb, Andrija357, Anndjelaa, Areal84, avijacija, Ben Roj, Betty25, Borski1977, borya90, Car89, Chainsaw, CikaKURE, darionis, dearg, dejanilic, Dioniss, Djota1, dule10savic, FOX, gigi, Goran 0000, IQ116, Kruger, Kubovac, ladro, lafa008, ljuba.b, LUDI, M74AB3, mean_machine, mercedesamg, Metanoja, mgolub, Miskohd, nerevar, niksa517, nnnnnnnnnn, Nomica, obsc, Orc, Oscar, Otto Grunf, Petar888, Povratak1912, PrincipL, proka89, R_038, RJ, samojednoimeznam, Singidunumac, skvara, Smd, Sonic, stankolich, stegonosa, tamno.nebo, TBF1D, User98, Vanderx, vathra, VekiJ, VJ, Vladonius, wizzardone, zanimame, zivojin32, zmajbre, Zoran1959, Živković, šakalakazu