MIG-21 "Fishbed"

416

MIG-21 "Fishbed"

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3328
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

I meni je bilo cudno. Te 3 linije je koristio nekadasnji Stress team,al nikad nisu imali takav Mig sa takvom sarom na repu.Tek posle ukidanja jedinice 2000 i neke je nacrtana takva sara na rep i hrbat MFN-u prilikom proslave godisnjice AFB Časlav.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • inskk 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 19 Maj 2011
  • Poruke: 627

Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Makedonija zajedno će braniti vazdušni prostor

Zajednička aktivnost tri države dogovorena na sastanku održanom u Albaniji

Crna Gora, BiH i Makedonija uskoro će započeti projekat izrade zajedničke vazdušne odbrane posredstvom partnerstva koje se realizuje u okviru Američko-jadranske povelje, najavio je ministar odbrane Crne Gore Boro Vučinić.

On je napomenuo da je zajednička aktivnost tri države dogovorena na sastanku održanom u Albaniji.

"Dogovoreno je da će te zemlje zapadnog Balkana, uz podršku NATO-a, pristupiti izradi studije zaštite vazdušnog prostora. Dakle, osim Crne Gore u projektu će biti Makedonija i BiH, što je veoma značajno sa aspekta regionalne saradnje i korišćenja zajedničkih kapaciteta, primjenjujući konceprt koji je zagovaran na posljednjem samitu NATO-a - a to je koncept `pametne odbrane`", rekao je Vučinić.

On je naveo da je bitna regionalna saradnja u vanrednim situacijama putem zajedničkog korištenja kapaciteta i objedinjavanja i dijeljenja materijalnih sredstava u tom pogledu.



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5881
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

PA ko će da brani,Talijani?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23386
  • Gde živiš: Beograd

Novi albanski AS-532AL ''Cougar''.

offline
  • Pridružio: 08 Jul 2009
  • Poruke: 927

Citat:PA ko će da brani,Talijani?
Tesko.
BiH, CG i MAK ce se "prikljuciti" i Albanija, a planirano je na kraju i "prikljucenje" Kosova.
I ove "drzave" ce nabaviti eskadrilu nekakvih aviona za zajednicku zastitu VaP.Kad ne znam ali o ovome se odavno prica u MO CG.
Inace odnosi izmedju BiH, CG i MAK su i vise nego dobri.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5881
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Mislim da im se ne isplati nabavka,bolje da nekom plaćaju.

offline
  • Pridružio: 08 Jul 2009
  • Poruke: 927

Pa moguce da ci tako i biti.
Samo je tesko naci neko takvo prakticno rjesenje.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5881
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

A još je teže da naću nekoliko solidnih aviona sa pratećom opremom (tj.da opreme vazduhoplovnu bazu) da svi zajedno izvrnu džepove naopako Smile

offline
  • Milos Stevanovic
  • Pridružio: 12 Avg 2010
  • Poruke: 224
  • Gde živiš: Leskovac

Mi kad kupimo nove aeroplane, mozemo da ponudimo da im cuvamo nebo.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 36056
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Mishale ::Mi kad kupimo nove aeroplane, mozemo da ponudimo da im cuvamo nebo.

mi možemo samo da se potrudimo da sačuvamo ljude koji upravljaju sadašnjim aeroplanima a ne da mislimo o drugima i sanjamo puste snove.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 999 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 4 sakrivenih i 975 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Albin0, babaroga, Bubimir, FOX, Frunze, JanaH, kenny74, Kubovac, mercedesamg, Metanoja, MilosKop, milutin134, novator, nuke92, Panter, Prašinar, royst33, Sirius, Vlada78, wizzardone