MIG-35

87

MIG-35

offline
  • Marko Ivankovic
  • Opitni inzenjer vazduhoplova
  • Pridružio: 05 Avg 2008
  • Poruke: 304
  • Gde živiš: Po celom svetu

Napisano: 01 Sep 2013 22:09

Hektor ::MarkoFTE ::Ne postoji alat za osposobljavanje borbenog aviona, postoje alati za sklapanje aviona i to vazi za sve kategorije, inace verovatmo si mislio da me pitas u vezi kalupa za presovanje i savijanje oplate, jig-ova za sklapanje podsklopova i sklopova i CNC- za zakivanje oplate ili za polaganje kompozitnih vlakana u kalup ukoliko ih uopste koriste na tim elementima!

Tako da ne lupaj, nisi u stanju ni da pitas pitanje na koje trazis odgovor!!!

Reš "osposobiti" u srpskom znači i od sastavnih delova njihovim sklapanjem doći do funkcionalnog oblika nekog predmeta. Pogledaj u rečniku....

I tvoje znanje dozvoljava prepucavanje, ali ne i ozbiljan razgovor... kao što smo svi i očekivali, ti nisi naveo ni jedan jedini alat koji se nije koristio prilikom OSPOSOBLJAVANJA ili ti sklapanja Mig-a....
Ali te to nije zaustavilo da u prvoj rečenici tvog nazovi članka tvrdiš suprotno... Sada ti ne tražimo čak ni dokaz za tu tvrdnju, već samo ime jednog jedinog alata koji se koristi prilikom sklapanja bilo kog borbenog aviona.... daj bilo šta iz trake sa sklapanje... ?

Ti češ kao što smo i pretpostavili, o svemu prilčati, ali konkretan odgovor nećeš dati....


Pa zasto bih ja navodio listu alata u mom tekstu? Izgled oplate aviona i gruba izrada, valovita oplata, grube i neravne ivice na spojevima, zatim tragovi deformacija na oplati koji se vide na avionu i sl. mi govore sasvim dovoljno da mogu da tvrdim takve stvari koje sam rekao, a pustanje takvog aviona u upotrebu govori sve o kontroli kvaliteta same proizvodnje koja slazem se za prototipove jeste podosta olabavljena ali ni u ludilu ovoliko. To vidis dolazi iz dosta godina iskustva pored sklapanja aviona i u hangarima sa prototipovima a ne citanja novinskih clanaka.....

Dopuna: 01 Sep 2013 22:20

Loes ::@MarkoFTE

Evo direktnog ili suvislog ili konkretnog pitanja a koje potice iz:"Ako neki optimista misli da ce moci 35ticu da drzi na otvorenom kao i 29tku onda daj nije dorastao uopste prelaska aerodromske kapije. "

Nisam optimista ni pesimista vec realista ali i radoznao pored ostaloga pa pitanje glasi:
Koji su to uslovi drzanja ili boravka van aerodromske piste za MiG-35 koje je kompanija RSK MiG propisala, te sta tacno kompanija RSK MiG propisuje za MiG-35 koji se nalazi na aerodromskoj pisti ili stajanci u pogledu boravka i koja su tu ogranicenja u pogledu boravka?

Pored tog pitanja imam jos jedno koje potice iz tvog pisanja:
Koja je to konkretna infrastruktura koju nemamo a koju bi trebali da imamo a koju propisuje kompanija MiG da bi mogli da uspesno i operativno koristimo tj. sto ce to biti potrebno za MiG-35?

Sto se tice servisrianja najverovatnije nemogu da se pohvale oni koji nemaju ugovore o servisiranju ili bi servis bez novca ili servisiraju avione na drugom mestu i nabavljaju delove na drugom mestu van ponude MiG kompanije a da se ne hvale nista vise niti manje nego kupci drugih tipova aviona drugih proizvodjaca kada dodje do servisrianja.

Nadam se ospisnom i iscrpnom odgovoru. Hvala.


Isti uslovi koji vaze za bilo koji zapadni avion ce vaziti i za 35ticu sto se tice cuvanja aviona, znaci hangar, zatvoren, kontrolisani uslovi, bez suvisne vlage, prasine i sl. LRU (racunari i elektronska oprema spakovana u kontejnere) na 35tici nista nije imuniji na vlagu, prasinu i kontaminaciju nego bilo koji zapadni pandan, isto vazi i za avioniku i ostale sisteme na avionu.....naravno sve ovo moze biti zavijeno u formu malo drugaciju pa recimo moze biti receno da avion moze da bude napolju bez ogranicenja ali onda opada zivotni vek opreme odnosno mora da se zamenjuje i servisira redovnije i sl.

Inace sto se tice Mome kao servisnog centra mislim da je to velika patka, vrlo je verovatno da bi u tom slucaju samo oprema za servisiranje kompletno novih sistema i komponenti na 35tici kostala skuplje nego tih 6 samih aviona. Tajna u smanjenju troskova odrzavanja je sto veci broj aviona u floti....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 1999
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Al ste se raspisali danas, jedva nadjoh odakle treba da krenem da citam.
Dobro je sto ce se sve standardizovati u jedno ime, ali opet ostaje nedoumica sta ide u Mig-35 od opreme kao standard, a sta je pride a moze se ugraditi, ukoliko to kupac zeli.
MOzete pricati, sta hocete, i koliko hocete, avion leti, i letece bilo sa oznakama Mig-korporacije bilo sa oznakama drugih zemalja, to je sigurno.
E sad svaki pocetak je trnovit, govoriti da je nesto lose, da nevalja je misljenje jedinke, ali trebalo je da te jedinke stanu pored Grckog miraza 2000 na aeromitingu gde taj avion nema vise od pola srafova, a ipak leti.
Trebalo je dastane pored aviona koji lete posle isteka resursa propisanih od proizvodjaca, isto onako kao sto su leteli pre.
Sa boljim kvalitetom oplate i delova nego sto se sada nude.
Kod rusa je poznato da je bitno da sljaka i radi svoj posao a za izgled spolja ko te pita, pa ionako ce ga neko oboriti skinuti unistiti na zemlji bio on lep ili ruzan.
Mozda ce to smanjiti aerodinamiku, mozda smanjiti rad radara, ali ce opet ukoliko mu se ukaze prilika odraditi svoj posao.
I nista me necudi fabricka cena aviona, kad se zna da ce mo na rezervne delove dati vise para, kao i kod svih proizvodjaca bilo cega.
MAnite se tresenja prazne slame, videcemo sta ce biti, a prvo treba mi da nacinimo prvi korak i kazemo sta i koliko hocemo, pa dok dodju na red nasi da se sklapaju, i izadje novija bolja oprema, lako se napise aneks ugovora, ukoliko to odgovara dveju stranama, i kraj price.
I onda ce se znati sta i kako smo kupili i za koliko.
Sve drugo je prepucavanje od izgleda srafa ili debljine lima ili vlakna, do lopatice na motoru i lampice na radaru.



offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6594

Osim ako MiG ne preuzme Momu, ili ne otvori neki svoj remontni centar ovde. To bi im se mozda isplatilo jer smo mi blizi nekim zemljama koje koriste Migove nego Rusija.

offline
  • Loes 
  • Super građanin
  • Pridružio: 25 Jun 2013
  • Poruke: 1216

Ehhh

Rekoh nesto konkretno da napises a ispade da su duza moja pitanja nego tvoji odgovori. Posebno sto ti odgovori nisu na osnovu zvanicnih podataka a ti onako nagadjas kao sto bi mogao i ja i svako drugi a da pri tome nisi rekao sta je to razlika u infrastrukturi i odrzavanju izmedju MiG-29 i MiG-35 koju je proizvodjac propisao pa da to uzmemo u prilog da nekupimo MiG-35 ili m/m2...

Ako odbacimo modernizaciju MIG 21 i MiG-35(M/M2) i odbacimo mogucnost da ne nabavimo avioni sta bi ti kupio?

I koji broj tih letilica?

Za sada se slazemo samo u jednoj stvari a to je da veci broj aviona istog tipa znaci manju cenu odrzavanja po komadu, zato je za nas optimalan broj od 48 ali to je toliko veliki broj da je ovde greh spomenuti tako nesto ljudima koji su slabiji sa ekonomijom ali su dobri sa nekim drugim stvarima zasta im odajem priznanje...

Kada je cena servisnog centra u pitanju za cifru od 55 miliona za indiju su usla dva ugovora, jedan za servisni centar za radare jedan za servisni centar za MiG-29UPG tako da mislim da si malo preterao sa cifrom jer najverovatnije primera radi je mala razlika dodatnih sredstava ili alata da Indija odrzava i MiG-29SMT, SM i 35 pored MiG-35 a mozes pretpostaviti tu i MiG-29KUB....Stvar je u tome za cim su oni imali potrebu a mi bi mogli malo sire sto se tice aviona a radare ostavimo proizvodjacu da odrzava...

offline
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 78

Ja se nadam migovima, za početak. I dobro je da smo na kraju dobili zvaničnu potvrdu od gen.dir. MIG kompanije poštovanog, genijalnog gospodina-brata СЕРГЕЈ СЕРГЕЈЕВИЧ КОРОТКОВA da su M-M2-K-KUB 29-ke napokon za naše poimanje definicije MIG 35. E sad idem da se napijem.

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3427

MarkoFTE ::MiG jos uvek nema ono sto VVS hoce, ono sto je prezentovano nama pre 5 meseci nije bilo ono sto se nudi sad.

Sve je samo konkretan dokaz da MiG nema konfiguraciju aviona niti da je razvoj sistema zavrsen.

Sto se tice radara, ako nesto radi dobro u laboratoriji to uopste nije znak da ce dobro da radi i na avionu ili da je fuzija razlicitih senzora uradjena kako treba odnosno da je sistem integrisan kako treba. Razvoj i privodjenje kraju ovoga moze da bude godinama daleko.

Moj tekst se odnosi na migove namenjene siriji u vremenu pre 5 meseci i sve sto sam napisao je apsolutno tacno o avionu i o firmi.

Zivi bili pa videli......


Dosta sam siguran da imaju gotovu konfiguraciju, jer se radi o borbenom avionu, a ne o lopati. Automobili imaju gotovu konfiguraciju dosta unapred, a kamo li avioni. Ono sta je nama predstavljeno (i sa nama mislim nasim ljudima iza zatvorenih vrata), i ono sta je pre koji mesec Rusiji predstavljeno je isto sta je vec 2011e godine bilo nacrtano na posteru pod nazivom Mig-29M/M2. Slucajno samo par meseci pre nego sto su se po prvi put u prajmeru pojavili ovi avioni koji su po Slovackoj, Srbiji i Kazastanu leteli kao Mig-29M2, koji su u Rusiji letili ove godine sa dodatnom opremom, i koji su par dana kasnije dobili nalepnicu Mig-35.
Samo zato sto je tek sad gotov prototip po potpunoj konfiguraciji i integracija svega, i sto ga ti takvog pre toga jos nisi video, ne znaci da nemaju konfiguraciju aviona. I PAK-FA pre treceg prototipa nije imao radar i druge sisteme, to ne znaci da u Suhoju nisu imali gotovu konfiguraciju aviona. Oni su u Suhoju vec pre najmanje 3 godine imali gotovu konfiguraciju necega sta ces tek za 5 godina videti u sluzbi. Odkud ti ideja da u Migu to nemaju? Bebee Dol Tvoj problem je sto ti mislis da su svi u Migu nesposobni, glupi i ne znaju sta rade, a ti jedini pametan, i da bi ti to mnogo bolje znao da radis (ako znas, radi).

Cinjenica je da su u Migu vec 2011-e godine imali gotovu konfiguraciju aviona koji se od zadnje godine javno predstavlja i nudi, i to pod imenom Mig-29M/M2 i od ove godine pod imenom Mig-35. Oni su vec tada (znaci jos dosta pre toga su znali sta i kako hoce i radili na tome, pre nego sto je prvi prototip poleteo, jer bez gotove konfiguracije se ne proizvodi prototip) imali gotovu konfiguraciju novog aviona koji ce ubuduce da nude svim kupcima. To sta su 2011e godine predstavili kao nacrt, u istoj konfiguraciji danas leti kao prototip.

Toj novoj konfiguracija ne nedostaje nista sta je bilo predvidjeno za Mig-35 kad je bio predstavljen u Indiji, nego je to jos usavrseno i unapredjeno:
- Umesto "fiksnog" OLS-K, napravljen je nisanski kontejner koji ima vece vidno polje i fleksibilnost.
- Umesto jednog senzora koji nadzire donju polusferu ispod aviona za ispaljene rakete, napravljeno je novo kuciste sa dva.
- Umesto jednog senzora koji nadzire gornju polusferu, stavljena su dva.
- Uz to su stavljena jos dva koja gledaju u levo i desno.
- Pored toga spekulisem da su jos uvek na svojem mestu self-protection jammeri radara koji se nalaze na strejkovima, gde su kod starog Mig-35 bili smesteni, gde se jos uvek kod novih aviona nalazi radio-propusni poklopac, i gde su i od strane proizvodjaca nacrtani da se nalaze. Nema teorije da ih novi avion koji treba na trzistu da se izbori medju najnovijim avionima nema integrisano a da se na Mig-29SMT/UPG ugradjuju.

Sta je bitno je to sta danas leti i sta su sad vise nego jasno rekli i pokazali da im je osnova ponude, to sta su i 2011e godine vec prikazali kao projekat, sta znaci da su najmanje 2010e godine zacrtali strategiju osnove ponude za buducnost. I to je to sta danas vidis.
Znaci pricati da
Citat:MiG nema konfiguraciju aviona niti da je razvoj sistema zavrsen
i da
Citat:ono sto je prezentovano nama pre 5 meseci nije bilo ono sto se nudi sad
je samo izraz tvog neznanja materije o kojoj pretendujes da nesto znas i novinarises.

Na kraju dana, tvoje misljenje da su u Migu (i u Rusiji uglavnom) sisali vesla i da amateri po forumima ili po blogovima trebaju da im pricaju sta i kako da rade i gde su pogresili (po vasem misljenju) kod razvoja aviona, stelta i cegagod, kao da je u pitanju neka amaterska garazna hobi operacija, nije nista jedinstveno.
Iz nekog razloga su sve Ruske teme na svim forumima prepune tih ekspertnih zapazenja, dok iz nekog razloga po Evropskim ili Americkim temamo tako nesto nema svaka 3 dana...iz nekog razloga kod njih niko sebi ne usudjiva da je pametniji, obrazovaniji, strucniji od njihovih inzinjera i da vidi greske koje oni ne vide ili ne znaju, ali kod Rusa se svi osecaju kao da su u pitanju neki hobijski pokusaji u garazi, i da svi stoje sa strane i posmatraju i daju svoje komentare, kao kod fudbala pred televizorom. Pomirite se vise sa tim da oni znaju sta rade i da su pametniji od vas, jer da nisu vi bi konstruisali avione a ne oni.

I izvoli dokaze i dokumentaciju, da nebi mislio da lupam:

Ovo je poster finalne konfiguracije o kojem govorim, zapazi da se ovo odnosi samo na optoelektronske sisteme, ne radarske.



Evo ti link do paralay foruma gde je ovaj poster postavljen. Kod postova ne pise datum, ali pogledaj datum u vestima iznad i ispod ove slike, i datum slike koja je prikacena par postova ispod slike ovog postera, na kojoj se nalazi 747 u prajmeru.
http://paralay.iboards.ru/viewtopic.php?t=271&p=186127

U pitanju je ova slika, datum imas desno:
http://russianplanes.net/ID61703

Evo pregled stare konfiguracije Mig-35


Evo sisteme pojedinacno:

OLS-K (zamenjen nisanskim kontejnerom):


I senzor za detektovanje raketa (zamenjen sa dva senzora u kucistu, ukupno dva takva su zamenjena sa sest, za bolju pokrivenost):


ELT/568(V)2


Slike nove konfiguracije koja je letela ove godine na prolece, ista kao na posteru iz 2011e godine:


Evo oznaceni sistemi, crveno sta se vidi, polucrveno ono sta se zna gde je ali ne vidi jasno (ali je vidjeno na drugim slikama), a poluzeleno spekulacija gde je moguce da je smesten onaj jammer, ako ga ima:


Evo bolje slike nisanskog kontejnera i donjeg kucista za nove senzore:




I gotova konfiguracija pod nazivom Mig-35:


A ti sad ponavljaj koliko god puta hoces da u Migu nemaju zavrsenu konfiguraciju aviona i da ne znaju sta rade, na realnosti to nista ne menja.

A sta se tice radara, jos pre par meseci je imala vest da pocinju letna testiranja dva Zhuk-AE, valjda na oba prototipa ove nove konfiguracije M/35. A sta se tvoje zabrinutosti o tome dali ce radar raditi dobro na avionu tice, mislim da Fazotron dosta dugo konstruise i integrise radare da znaju bolje od tebe kako to da rade, i da to nije nesto sta tek moraju da nauce. Bebee Dol
Sta mislis da su oni tamo? Sta mislis da je ovo, projekat u nekom domu ili osnovnoj skoli? Jesi li ti uopste ikad u zivotu radio u industrijskoj proizvodnji visokotehnoloskog proizvoda, na bilo kojoj poziciji? Da jesi, znao bi da to sta pises za nekoga ko zna kako to funkcionise nema nikakvog smisla. Ne stavljaju oni radar u avion kao sto bi neko stavio motor sa BMW-a u Opela. Avion, svi agregati, kablovi i elektronika su konstruisani za ugradnju tog radara, ciji podatci su tacno poznati unapred, u gram, u milimetar, u volt, amper i watt. Sve, ali sve, je prethodno istestirano i izmereno, nista nije nepoznato i nista nije slucajno. Svaki gram snage koji deluje na bilo kom delu radara ili prednjem delu aviona je poznat. Svaki amper i volt koji tece kroz avion i koji vuce bilo koje od stotinu sredstava u avionu je poznato.

MarkoFTE ::Sve bih rekao da je taj baš nekako sakriven u onaj sa čime je Gorbunov došao na Batajnicu, ali nama taj ne prodaju!

Sta ovo uopste znaci?

offline
  • Pridružio: 16 Feb 2009
  • Poruke: 195

Koja je namena krilca obelezenog svetlo zelenom strelicom?


offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3427

http://en.wikipedia.org/wiki/Krueger_flaps

offline
  • Pridružio: 21 Nov 2007
  • Poruke: 235

Vest je od pre nekog vremena.. nesto pre pocetka salona MAKS... sada se zna da svi avioni koji se prave Siriji (trenutno ih je u proizvodnji dva.. za proizvodnju ostalih se ceka, i ostace za Siriju, pa pretpostavka ruskog autora za komentar ispod da ce biti isporuceni mozda i Srbiji nije tacna). Ovde se radi o avionima MiG-29M2, a Srbija ce po svoj prilici uzeti MiG-35.. Kakav MiG-35, i to je poznato.. onakav kakav je sada.. MareCar, odlican post...

Proslava 60 godina fabrike aviona MiG - prikazana je i proizvodnja, trenutno su na montaznoj liniji dva MiG-29M2, a uz njih ide i vest..



"и два МиГ-29М2. Эти машины делаются по контракту 2007 года с Сирией, но кто станет их владельцами пока не ясно. Или сама Сирия или Сербия." (vest od ranije dakle, nije tacna, sto je novinaru M. Lazanskom demantovao prvi covek MiG-a http://srbin.info/2013/09/miroslav-lazanski-sa-prv.....rbi-imaju/ )

Takodje, odustalo se od MiG-35 kao potpuno novog aviona sa vecim zmajem.. Rusko Ratno Vazduhoplovstvo narucilo je prva 24 aviona MiG-35 (ukupno je u planu za sada 37), pa se konacno zna kakav mu je i konacni oblik.. To je zapravo MiG-29M2 (znatno manji od protoipa prikazanog na tenderu MRCA u Indiji), samo sto umesto PESA radara Zhuk M2E, ima AESA Radar Zhuk AE ciji testovi su upravo u toku, naravo i opticko-elektronsko-laserski sistem OLS-35 minimalnog dometa 50km. (bas kao i prototip prikazan na tenderu MRCA u Indiji).. Strahovita moc sistema OLS-35 je da pokriva celokupni opseg kretanja rakete R-77 u rezimu njenog samonavodjenja (aktivnog navodjenja na cilj sopstvenim radarom u glavi rakete), bas kao i mogucnost gadjanja cetiri cilja jednovremeno uz pomoc ovog sistema bez upotrebe glavnog avionskog radara. OLS-15 kakav je ranije bio u upotrebi ima domet 16km, sto je bio najcesce i realni domet u slozenijim meteoroloskim uslovima, mada je maksimalni domet nesto veci. Da ne bude zabune postoje i sva inzenjerska resenja za pravljenje jednoseda, ovo je dvoseda verzija, dodatna opcija je vektorisani potisak kakav ima i prototip MiG-29 OVT. Pozdrav, uzivajte u fotografijama.. Videcete kako proizvodnu liniju tako i konacni MiG-35 kakvo ce dobiti Ratno Vazduhoplovstvo Ruske Federacije.. po svoj prilici i nase - Srpsko!

LINK : http://fotografersha.livejournal.com/397682.html

Vesti u dnevnim novinama :

http://www.kurir-info.rs/srbija-kao-rusija-dobicem.....nak-962991

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Prvi-let-stran.....35.lt.html





AESA Radar - Tihomirov (Phazotron) Zhuk AE : http://www.ausairpower.net/APA-Zhuk-AE-Analysis.html

Na slikama je prvo javno prikazivanje konacne verzije aviona MiG-35 spremnog za proizvodnju, pre salona MAKS 2013..

















Koja je razlika u odnosu na MiG-29 kakav imamo sada u vazduhoplovstvu?

Ogromna !!

MiG-29 je lovacki a ovo je visenamenski avion! Moze vrlo precizno da dejstvuje po svim ciljevima u vazdusnom prostoru kao i svim mogucnim ciljevima na kopnu i moru, u svim meteoroloskim uslovima i nocu, vrlo preciznim, laserski navodjenim, TV-navodjenim, i klasicnim balistickim naoruzanjem. I to vrlo preciznije od svih domacih aviona koje imamo za tu svrhu u naoruzanju.. Ima protivradarske rakete za unistavanje nisanskih radara PVO jedinca, ima elektronsko uprvaljanje "fly by wire".. ima datalink sto omogucava razemnu podataka o ciljevima u vazduhu i na kopnu izmedju aviona u borbenoj grupi.. ima TVVV-FLIR podvesni kontajner.. Ima opremu za elektronsko ometanje, zatim elektronsku opremu koja ga cini vrlo manjom radarskom reflektnom povrsinom za neprijateljske radare (elektronski stelt).. Avionski radar ima modove rada vazduh-zemlja i sa njim se moze vrlo precizno mapirati slika terena SAR/GMTI i mogu se pratiti i slabo pokretni i brzi ciljevi na kopnu i moru.. Napadni sistem omogucava potpuno automatizovan napad na zemaljske ciljeve kako vodjenim naoruzanjem tako i potpuno automatizovan napad balistickim naoruzanjem.. Ima sistem za dopunu gorivom u vazduhu koji omogucava i medjusobnu dopunu izmedju aviona u borbenoj grupi. Kao lovac optimizovan je za najnovije naoruzanje vazduh - vazduh tipa: IC rakete kratkog dometa R-73M i R-74, poluaktivne rakete R-27RE-1, R-27TE-1 (IC), R-27AE-1 i R-27PE-1 kao i aktivne R-77 i R-77M, R-77 AR, R-77RF AR i R-77T od kojih do sada ni jednu nikada nismo imali.. Ovaj avion, vrlo je napredan borbeni sistem...



offline
  • Pridružio: 22 Feb 2011
  • Poruke: 1747

MarkoFTE ::
Pa zasto bih ja navodio listu alata u mom tekstu? Izgled oplate aviona i gruba izrada, valovita oplata, grube i neravne ivice na spojevima, zatim tragovi deformacija na oplati koji se vide na avionu i sl. mi govore sasvim dovoljno da mogu da tvrdim takve stvari koje sam rekao, a pustanje takvog aviona u upotrebu govori sve o kontroli kvaliteta same proizvodnje koja slazem se za prototipove jeste podosta olabavljena ali ni u ludilu ovoliko. To vidis dolazi iz dosta godina iskustva pored sklapanja aviona i u hangarima sa prototipovima a ne citanja novinskih clanaka.....

Zato što si pomenuo da nisu korišćeni potrebni alati.
U svakom slučaju, ja se sa ovim iznad ne bih složio, pre svega, demonstrator nije niti u jednom delu lošijeg kvaliteta od bilo kog ranijeg serijskog produkta Mig-a.
Voleo bi da vidim slike koje govore o tome da po završnoj obradi odudara od drugih proizvoda Mig-a, i na kraju, takve zamerke više se tiču estetike nego borbene funkcionalnosti aparata.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1107 korisnika na forumu :: 29 registrovanih, 5 sakrivenih i 1073 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aramis s, bobomicek, bokisha253, bufanje, cenejac111, darios, Djokislav, dolinalima, havoc995, Kubovac, kybonacci, laganini123, Lucije Kvint, Mcdado, mean_machine, Mercury, mile33, moldway, proka89, rovac, sabros, sombrero, Vatreni Zmaj, W123, wolf431, YugoSlav, zdrebac, Zvrk, šumar bk2