Citat: Kao ispod cekica da je izasao. A sema farbanja - savrsena, ovako je trebalo sve nase ofarbati
Mislim da je predviđena upravo ta šema farbanja ; Poređenja radi sa nekada remontovanim 18102 nestaće drečav crno-bledo sivi prelaz na vertikalcu već rešenje slično Poljskoj ;
Srpski MIG-29 18102 dok je bio u punom sjaju :
Poljska kamo odora MIG-29-ki :
Po meni najbolja kamuflažna odora MIG-29-ki :
Vrhunski egipatske MIG-29 M/M-2 ali po meni kič odori ( fleka do fleke ) ;
Najteže uočljivo za pilotsko oko , ne samo estetski efektno je prva fotografija sa diskretnim - nijansiranim prelazima kao i slovačka digitalna šema MIG-29- ke.
komkom ::... ali ZELENI trap
Ta zelena je specijalna zaštitna boja bez koje bi životni vek točkova bio znatno kraći. Veoma je "žilava" i mislim da se ista koristi i za neke delove motora u komori za naknadno sagorevanje.
Luka ::Onda ova slika poslednjeg (18114) služi za zbunjivanje prijatelja i neprijatelja
Stitnik naravno moze da se skine.Nevidljive razlike koje su posledica tehnoloskih unapredjivanja primjenjenih na novoj seriji ipak ne..
Ovako bi trebalo biti međutim znaćemo tek kada uporedimo uživo realne boje na avionu sa referentom tablicom... Donji red -kako boje izgledaju u predvečerje. Tehnici ovo izgleda plavo, ali tehnika zna i da pogriješi.
P.S. Tehnički natpisi su na ruskom jeziku što ce maketarima znatno olakšati život
Luka ::
Ta zelena je specijalna zaštitna boja bez koje bi životni vek točkova bio znatno kraći. Veoma je "žilava" i mislim da se ista koristi i za neke delove motora u komori za naknadno sagorevanje.
`Visokotemperaturna` kao i bela boja npr ( ima je i na tockovima a vidimo i u mlaznicama ) .U komercijali postoje one visokotemp boje ( tzv `solundarska` ) za raspon temp. 600°C-800°C.
Sveto ::Stitnik naravno moze da se skine.
Zato i ga nisam kontao kao razliku
Sveto ::P.S. Tehnički natpisi su na ruskom jeziku što ce maketarima znatno olakšati život
Ima li negde lista natpisa na našem jeziku? Ili mora da se pravi walkaround poput onoga što je Mixelotti nekada uradio za G-4?
ray ban11 ::`Visokotemperaturna` kao i bela boja npr ( ima je i na tockovima a vidimo i u mlaznicama ) .U komercijali postoje one visokotemp boje ( tzv `solundarska` ) za raspon temp. 600°C-800°C.
Ako se dobro sećam kod točkova su najveći problem osetljivi delovi od magnezijuma pa zato moraju dobro da se zaštite.
Moguce ,valjda su kocioni diskovi od toga materijala ,poznato je da se brzo zagreva ,trpi visoke temp. ali se i brzo hladi ...
Vise puta smo gledali trke 29tki sa mnogim motorima,super-brzim automobilima i naravno F1 .Ovi drugi dosta brze ubrzavaju i sticu prednost odmah na pocetku ,medjutim 29tka ih stigne i prestigne na rezimu PF i zahvaljujuci tome sto je najveca dozvoljena brzina prilikom zaleta tj do momenta odlepljivanja od PPS cak 375km/h po VTUP
Citat:For a decade, F1 cars had run with 3.0-litre naturally aspirated engines with all teams settling on a V10 layout by the end of the period; however, development had led to these engines producing between 980 and 1,000 hp (730 and 750 kW), and the cars reaching top speeds of 375 km/h (233 mph) (Jacques Villeneuve with Sauber-Ferrari) on the Monza circuit.
Ovaj snimak mi je zanimljiv iz razloga sto vidimo kako se UB pod PF penje skoro odmah vertikalno i to bez onog zaleta u letu za naviranje brzine i visine
Ovaj snimak mi je zanimljiv iz razloga sto vidimo kako se UB pod PF penje skoro odmah vertikalno i to bez onog zaleta u letu za naviranje brzine i visine
Ima snimak gde pokojni Randjelovic polece na forsazu gotovo odmah po odlepljivanju ide u vertikalan let.
To nabiranje brzine u horizontali pred vertikalu je mozda zbog jos brzeg penjanja, valjda izgleda lepse na aeromitingu, al definitivno 29ka to ni ne mora da radi