MiG-29 Fulcrum

398

MiG-29 Fulcrum

offline
  • Pridružio: 12 Mar 2009
  • Poruke: 420
  • Gde živiš: U kolima...

Nekoliko sličica naših 29-ki od danas. Malo su patetične ali se barem vidi da su u pitanju dvosed i jednosed. Jedna sličica je namerno dodatno pokvarena da se vidi dim.













Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23404
  • Gde živiš: Beograd

Prvi sovjetski lovac sa mogucnoscu Look down-Shoot down je MiG-23 a koji su i iracani imali u raznim varijantama. Pa bi bilo malo neverovatno da im isporuce MiG-29 bez te mogucnosti.



offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3707
  • Gde živiš: JAGODINA

Za te Iračke 29-ke se pisalo ovde po forumu da su imali radar sa Sovjetskih MiG-23MLA.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23404
  • Gde živiš: Beograd

Tesko da se to desilo, ni u jednoj publikaciji nema podataka o takvoj verziji MiG-a 29. A Iracani su imali npr. i MiG-23ML.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3707
  • Gde živiš: JAGODINA

Ali čak i da jesu tako isporučeni kojim slučajem ipak su imali mogućnost Look down-Shoot down... Jedino je domet radara nešto manji. Koliko se sećam umesto oko 100Km (za 29-ku) iznosio bi oko 75Km (za 23-ku).

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24232

CHARLIE JA. ::Ali čak i da jesu tako isporučeni kojim slučajem ipak su imali mogućnost Look down-Shoot down... Jedino je domet radara nešto manji. Koliko se sećam umesto oko 100Km (za 29-ku) iznosio bi oko 75Km (za 23-ku).
to su vise glasine nego li i tacni podaci ,oni su dobili kao i mi te `87 i `88 9-12B i to je to ,poenta je u tome sto su iracki bili u vreme zalivskog rata 1991g. mnogo bolje `spremni` ( stari tek 3 ili mozda i nepune 4 god.) dok su nasi prosli mnooogo gore Sad barem sto se te `spremnosti` tice

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24232

indusi

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 1548

zixo ::Tesko da se to desilo, ni u jednoj publikaciji nema podataka o takvoj verziji MiG-a 29. A Iracani su imali npr. i MiG-23ML.
PA po onim slikama iračkih aviona pre "oluje-pustinjske" i posle, zaista čovek da se upita šta je tim arapskim narodima u glavi kada je u pitanju moderno ratovanje, 60-ih i 70-ih im je "mali" izrael desetkovao avijacije, Iračani su imali u odnosu na nas ULTRA-GIGA-MEGA Avijaciju, koja ne samo da nije efikasno korišćena(dobar deo prebačen u Iran) nego i ono što su "sakrili"kao i da nisu, bolje da su to vreme potrošili na ukopavanje svojih trupa i razvijanje taktika.Jedino(ali veliko) je činjenica da su bili napadnuti od strane najveće vojne koalicije ikada sakupljene na jednom mestu, pa u tom kontekstu je imalo smisla spašavati ono što se može(čak smo i mi slali naše t-84-ke da vidimo kako će se ponašati u realnim uslovima(mislim da smo tada i prodali Kuvajtu tenkove)(sry za off)

offline
  • Pridružio: 30 Sep 2010
  • Poruke: 44
  • Gde živiš: ni na nebu, ni na zemlji....

lacko ::eeee da znam bar malo ruskog pa da uzivam u ovoj emisiji,ajde neki mudrac sa poznavanjem ruskog da nas sirotinju raju malo obraduje Mr. Green

ntv.ru/peredacha/smotr/


Tema emisije je, kao sto sam mozes da zakljucis aeromiting "Aero India 2011".

Indija je veliki vojno-tehnicki partner Rusije, sto je potvrdio i nedavno odrzan medjunarodni "aviosalon" u Bangaloru. Nasi avioinzenjeri su spremni da ponude veoma raznovrsne oblike saradnje. Bukvalno uoci izlozbe u blizini Moskve izveo je svoj prvi let modernizovani Mig-29 za Indijsko vazduhoplovstvo.
Do kraja ove godine Indija treba da dobije prvog modernizovanog lovca Mig-29UPG. Jos pre pocetka "Bangalora" prvi Mig koji je prosao "upgrade" se vinuo u vazduh, a ukupno po ugovoru koji je potpisan 2008. godine planira se modernizacija 65 letelica, od cega samo 6 u Rusiji, a ostatak u Indiji....

Dalje onaj brka prica u sustini istu pricu: prva serija letelica ce biti modernizovana u Rusiji, odnosno u RSK MIG, a kasnije ce dokumentacija o proizvodnji i modernizaciji biti predata Indijskom vazduhoplovstvu.

Avioni Mig-29 su isporucivani juznom partneru u 3 serije i neznatno se razlikuju. Po programu UPG svi ce biti potpuno unifikovani.

"Mislim da smo zavrsili veliku fazu preliminarnog posla koji se tice modernizacije aviona Mig-29. Kompleks avionike i novi lokatori koji su ugradjeni daju mogucnost produzenja zivotnog veka ovog aviona za 20 godina. Zato smatram da je kako za nas, tako i za nase kolege iz Indije vazno to sto mozemo na veoma visokom nivou da odrzavamo tehnicke, ekspluatacione i borbene mogucnosti aviona koji se eksploatisu vec preko 10 godina."

Pri razvoju programa UPG novine se uvedene svuda: u letacke karakteristike i navigaciju, sisteme upravljanja i ometace...Motori su zamenjeni novim i jacim RD-33 3. serije. Bice odnovljen i ojacan ceo arsenal naoruzanja Mig-ova. Piloti ce moci da koriste i novi "indikacijski sistem" na kacigi. Ukupno, koeficijent borbenog potencijala aviona ce se povecati vise od 2 puta.

"Tako duboka modernizacija obuhvata novi radar, novi OLS, novi sistem protivradarskog dejstva, nove mogucnosti samog aviona
Mig-29 UPG ( veca rezerva godiva, mogucnost dopune u vazduhu, vise naoruzanja i bolje mogucnosti upravljivog naoruzanja, nova kabina itd..."

Program UPG je jos jedan dokaz pouzdanosti ruske tehnike i velikog zivotnog veka nasih aviona. On svedoci i o tome da je domaca avioindustrija spremna da sprovodi modernizaciju svih nivoa: od malih, kao na primer zamena "programskog odrzavanja", do najvisih, kojima pripada i rad na Mig-29 UPG.

Rusija obezbedjuje partnerima jedinstvene mogucnosti ispitivanja raznih delova aviotehnike. Osnova svakog aviona je njegova konstrukcija. Ali to kako ce on leteti zavisi od motora. U Indiji se nastavlja razvoj lakog lovca "Tejas". Nekoliko proizvedenih aviona, od kojih su neki predstavljeni na aviasalonu, imaju motor firme General Electric, ali se razvija projekat sopstvenog indijskog motora. U novembru prosle godine u "letackom opitnom institutu Gromova" pocela su ispitivanja motora "Kaveri". Zbog toga je jedan od motora "letece laboratorije" IL-76 LL zamenjen indijskim. Kaveri je ispitivan u svim fazama leta: na poletanju, krstarenju, sletanju...Planira se ukupno 60 letova. Indija je na razvoj Kaveri-ja potrosila 30 godina i 600 miliona $, ali je opremanje indijskog aviona indijskim motorom pitanje prestiza drzave.

Vojna avijacija - to nisu samo borbeni avioni. Resavanje vojnih, pa i mnogih civilnih zadataka je nemoguce bez nebeskih taksista - vojnih transportnih aviona. I u Rusiji i ovde u Indiji postoje veoma ozbiljni projekti. Septembra 2010. godine potpisan je dogovor o osnivanju rusko-indijskog zajednickog preduzeca za proizvodnju MTA. To je engleska skracenica za srednji transportni avion. Nosivost aviona MTA bice 20 tona i on ce naslediti legendarni An-12. Ocekuje se da ce za rusko-indijski transporter biti velika potraznja. Samo ce nase ministarstvo naruciti 100 aviona, i jos 45 Indija. Moguce su porudzbine i drugih drzava. Opsti potencijal svetskog trzista se ocenjuje na 400 takvih aviona i to uzimajuci u obzir i vojnu i civilnu avijaciju.

__________________________________..._________________________

Nastavak sledi kad budem imao vise vremena.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23404
  • Gde živiš: Beograd

Citat:PA po onim slikama iračkih aviona pre "oluje-pustinjske" i posle, zaista čovek da se upita šta je tim arapskim narodima u glavi kada je u pitanju moderno ratovanje, 60-ih i 70-ih im je "mali" izrael desetkovao avijacije, Iračani su imali u odnosu na nas ULTRA-GIGA-MEGA Avijaciju, koja ne samo da nije efikasno korišćena(dobar deo prebačen u Iran) nego i ono što su "sakrili"kao i da nisu, bolje da su to vreme potrošili na ukopavanje svojih trupa i razvijanje taktika.Jedino(ali veliko) je činjenica da su bili napadnuti od strane najveće vojne koalicije ikada sakupljene na jednom mestu, pa u tom kontekstu je imalo smisla spašavati ono što se može(čak smo i mi slali naše t-84-ke da vidimo kako će se ponašati u realnim uslovima(mislim da smo tada i prodali Kuvajtu tenkove)(sry za off)

Ipak je tehnoloski jaz izmedju tehnologije zapadnih saveznika i Iracana, bio dovoljno veliki da se deo iracke armije koji se sukobio sa koalicionim snagama jednostavno nije mogao bolje pokazati. To se naravno posebno odnosi na iracko RV.

Nemoj molim te opet gresiti, nije u pitanju T-84 nego M-84. I nismo mi slali te tenkove tamo vec su to bili kuvajtski.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1079 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 3 sakrivenih i 1046 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, antonije64, babaroga, Ben Roj, ccoogg123, cenejac111, darkojbn, Djokislav, DragoslavS, Excalibur13, Georgius, HrcAk47, laurusri, Lieutenant, M1los, mercedesamg, moldway, nemkea71, nenad81, radoznao, robertino, simazr, Srle993, stegonosa, theNedjeljko, vathra, Vlad000, wizzardone, Zerajic, 79693