Imam na vhs-u ceo snimak te zdruzene takticke vezbe iz 1994 kao i samo gadjanje na poligonu Centa
Nadam se da cu to prebaciti u skorije vreme u digitalni oblik
Šta se precizno podrazumeva pod vremenom poletanja/reakcije? Da li svi pod ovim navode iste procedure od davanja uzbune do poletanja?
Probaću da malo ilustrujem pitanje - je li to period između otpočinjanja procedure poletanja potpuno spremnog pilota za komandama aviona čiji su motori već u radu i trenutka kada je letelica u vazduhu ili je to vreme od nekog stanja mirovanja pa u njega ulaze i pripreme, startovanje motora i slično? Ili nešto treće...
Do sada nisam uspeo da nađem neku konkretnu definiciju, a i nalazio sam različita vremena za iste avione... na ovo me je podsetio komentar o tome ovde.
Ima jedan video, koji mi se mnogo sviđa.
URL je -> http://startcut.com/player/video/faceacb44c2211e2977f14dae9ef68f9
Već sam ranije, tokom takmičenja za indijski MMRCA, pominjao mogućnost da MiG-35 bude ponuđen u varijanti sa mnogo kompozita (što Rusi mogu), do postotka koji ima Eurofighter. Time bi se njegove mogućnosti znatno poboljšale, a pre svega u ulozi V-V jer bi se osetno povećao odnos potisak/masa (znači raste brzina penjanja i do neke mere smanjenje radijusa stacionarnog zaokreta itd..itd..), dodatno bi išlo smanjenje radarskog odraza.
Kasnije, kada se pojavio F-15SE (Silent Eagle) onda se logično nametnula ideja da se nešto tako preduzme i na MiGčini, koji to može da primeni dosta prirodnije jer praktično je sve tu, samo treba iskoristiti. Podsećanja radi, F-15SE je morao da dobije CFT da bi unutra (tj. u njih) smestio rakete, dok MiG-29 to ne mora jer može za to da koristi trup. A zakošenje vertikalnih stabilizatora je ipak rutinski zahvat i za Amere i Ruse.
Dodatno, ne treba zanemariti činjenicu da MiG-29 ima mogućnost da u znatno većem postotku iskoristi mogućnost TVC svojih motora, ali i zbog svoje aerodinamičke konfiguracije (što F-15 ne može!). Kako god se gleda to je prednost u odnosu na konkurenciju.
Tako da se primenom onog što je prikazano na videu zapravo dobija avion 5- generacije.
Pa .... da malo pojasnim ideju, prilažem dve slike, neko se ipak potrudio da to uradi na računaru i VELIKO MU HVALA !!!
Ljudi iz miga koji su predstavljali M/M2/35 su rekli da nema pomjeranja motora jer bi to koštalo kao da prave kompletno nov avion. U tome je problem ovog steltnog miga i unutrašnjih spremnika.