Su-57 novi ruski lovac

155

Su-57 novi ruski lovac

online
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12643

stegonosa ::U onom videu se kaze da su kao i kod F-22 najmanje 40% kompoziti, tako da ne verujem u cifru od 75% titanijuma...

To je procenat za oplatu tj. koliki je deo aviona prekriven kompozitima. Nema to mnogo veze sa masom.

Dopuna: 31 Mar 2010 19:19

Airframe Structural Materials By Weight.
(Current F-22 Weight Distribution)

Titanium 64 (Ti-64) 36%
Thermoset Composites 24%
Aluminum (Al) 16%
Other Materials* 15%
Steel 6%
Titanium 62222 (Ti-62222) 3%
Thermoplastic Composites >1%

Kod F-22 skoro 40% tezine su legure titanijuma.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Maj 2009
  • Poruke: 2985
  • Gde živiš: Sremski Karlovci, Srbija

Iz teksta "Lovac pete generacije" iz Odbrane od 1.marta ove godine.

Citat:Indijski stručnjaci razvijaće avionski računar, navigacioni sistem, pokazivače u kabini i sisteme za samozaštitu.Kako se radi o složenoj elektronici, ceni se da će indijski udeo u vrednosti razvoja biti približno 25%.

Ovo se odnosi na indijsku dvosedu verziju PAK FA.



offline
  • Pridružio: 03 Sep 2009
  • Poruke: 1725
  • Gde živiš: Zemun

mean_machine ::E odlicna analiza PAK-FA prototipa i to vecim delom na osnovu slika.

http://www.defence.pk/forums/india-defence/46001-pakfa-analysis-me.html

U prevodu, da se ljudi ne pale jos oko "analiza i analiziranja" jer je kao sto vec rekoh Pak-Fa jos u uzrastu petlica. Vrlo dobra analiza.

Sto se tice tezine, isto sam primetio ali sam uzeo sa rezervom posto je u pitanju Wiki (mada nije bas da uvek lupetaju sto se aviona tice, pa mozda malo i preterujemo, kao da je uvek sve netacno). Takodje i F-22 je manji od F-15, a ako ne gresim tezi je. Tako je sa Pak-Fa i Su-35BM, ne znam zasto je tako ni u jednom slucaju (nemoguce mi je da je kod F-22 taj dodatak u tezini samo od izduvnika motora i mehanike za unutrasnje naoruzanje).

online
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12643

Hm moguce da je problem u tome sto PAK-FA ima dva glavna spremista za naoruzanje.

Kod F-22 tezina je dosta povecana i zbog znatno vece povrsine krila u odnosu na F-15. Isto vazi iz PAK-FA doduse u manjoj meri.

Verovatno da je kod F-22 doslo do povecanja mase i zbog savijenih usisnika.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4325

sebab ::@acatomic

ok ti je rezon sto se tice duzine, ali veliku ulogu igraju i dimenzije uvodnika. recimo, uvodnici na f35 su dosta uski, odnosno, uzi nego na f22 i narocito t50. uzi a visi uvodnik moze lakse da se profilise u s nego onaj cije su dimenzije po vertikali i horizontali podjednake.

ne znam cemu ova frka i trud oko fotosopa? ne znam sta je falsifikator time dobio?


Za F-35 su najverovatnije uvodniki uži i viši jer 2 uvodnika dovode vazduh jednom motoru a kod F-22 i T-50 jedan uvodnik jedan motor, tako da mislim da je to više stvar aerodinamike nego steltha, ali se slažem sa tobom da je lakše profilisati uži/viši uvodnik.



Što se tiče blokatora neki djcross sa forum-keypublishin-ga koji navodno radi za Lockheed Martin kaže da takvi blokatorji znaju biti problematični:
Citat:Most designers try to stay from using inlet blockers due to engine FOD issues in icing conditions. F-117 had the ultimate inlet blocker and the designers resorted to a complicated alcohol spray "wiper" to control ice build up.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

--------------

A da, aprila možemo očekivat puno novih slika pošto če avion prebaciti na testiranje u Zhukovsky gde če ga biti lakše fotografisati. Smajli Smajli


.

offline
  • Taso  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 28 Maj 2008
  • Poruke: 1078
  • Gde živiš: Terra Australis

ПАК ФА выполнил шесть испытательных полетов
(PAK FA carried out six test flights)

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2009
  • Poruke: 1725
  • Gde živiš: Zemun

mean_machine ::Hm moguce da je problem u tome sto PAK-FA ima dva glavna spremista za naoruzanje.

Kod F-22 tezina je dosta povecana i zbog znatno vece povrsine krila u odnosu na F-15. Isto vazi iz PAK-FA doduse u manjoj meri.

Verovatno da je kod F-22 doslo do povecanja mase i zbog savijenih usisnika.

Bravo Mean odlicno zapazanje, nisam se toga setio tad, promaklo mi je (sitnica nema sta Mr. Green , razlika u povrsini se vidi i iz Kosmosa GUZ - Glavom U Zid ).

offline
  • lacko  Male
  • Elitni građanin
  • doktor medicine
  • Pridružio: 10 Sep 2009
  • Poruke: 1528
  • Gde živiš: nis

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

novi "plavac" sa brojem 51 je stigao na zukovski.....

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4977
  • Gde živiš: Šid

nesto gledam ove slike..
znam da je bilo price o ovoj slici..
ali ne znam dal smo posebno pricali o ovom delu koji sam obelezio..
sta je to?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 28902
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Verovatno kapotaž (poklopac) za pristup nekom uređaju ili sklopu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1210 korisnika na forumu :: 61 registrovanih, 6 sakrivenih i 1143 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, amaterSRB, Ben Roj, bokisha253, Bosnjo, Brankojle, bufanje, cenejac111, Cicumile, Clouseau, dearg, Djokislav, DonRumataEstorski, Drugard72, Drugsparrow, ElGenius, famoso, Georgius, Goran 0000, goran.vvv, GveX, hyla, ivanR164, jarovitt, kokodakalo, Kole1975, komsija1, kybonacci, lcc, Lep1na, Lieutenant, Manjane, mean_machine, Metanoja, milbos, Miloš.90, Mzee, nemkea71, nenad81, nnnnnnnnnn, Pavle29L, Pero, PlayerOne, RajkoB, repac, savaskytec, Shilok, sickmouse, sixpac, smuk, ss10, stalja, Steeeefan, travisrise, Tvrtko I, vensla, Visionary, vladao75, vranjanac29, Zeljo980, zoran77