Su-57 novi ruski lovac

186

Su-57 novi ruski lovac

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2010
  • Poruke: 1462

Pa ko je jos lud da proda bolje nekoj drugoj zemlji od ono ga sto ona imam pa u slucaju sukoba u duelu dva ista aviona da dobije strani T50 borbu,cisto sumnjam da ce se to desiti,nece dzabe indija da ubacuje svoju elektroniku i svoje rakete,pa i njima ce oslabiti jednosede sigurno.
npr.F35 za veliku Britaniju koja je najveci saveznik SAD-a,bice oslabljene u tolikoj meri da ce se jedva smatrati avionom 5 generacije,kao i svi izvozni.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Sep 2009
  • Poruke: 1727
  • Gde živiš: Zemun

su47berkut ::Pa ko je jos lud da proda bolje nekoj drugoj zemlji od ono ga sto ona imam pa u slucaju sukoba u duelu dva ista aviona da dobije strani T50 borbu,cisto sumnjam da ce se to desiti,nece dzabe indija da ubacuje svoju elektroniku i svoje rakete,pa i njima ce oslabiti jednosede sigurno.
npr.F35 za veliku Britaniju koja je najveci saveznik SAD-a,bice oslabljene u tolikoj meri da ce se jedva smatrati avionom 5 generacije,kao i svi izvozni.

Ne bih se slozio sa tobom. Ako budu hteli da ga prodaju, ima da ugrade sta god taj bio voljan da (do)plati. Amerikanci imaju privilegiju takvog ponasanja, da sad neulazimo u ono sto svi znaju, a to je zasto.



offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12582

su47berkut ::Pa ko je jos lud da proda bolje nekoj drugoj zemlji od ono ga sto ona imam pa u slucaju sukoba u duelu dva ista aviona da dobije strani T50 borbu,cisto sumnjam da ce se to desiti,nece dzabe indija da ubacuje svoju elektroniku i svoje rakete,pa i njima ce oslabiti jednosede sigurno.
npr.F35 za veliku Britaniju koja je najveci saveznik SAD-a,bice oslabljene u tolikoj meri da ce se jedva smatrati avionom 5 generacije,kao i svi izvozni.


Ma to sa generacijama nije jasno definisano. Npr. Tajfun ima super cruise i odlicnu okretnost. F-35 to nema. Ali zato je F-35 stelt a Tajfun nije. I kako onda ih podeliti po generacijama?

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2010
  • Poruke: 1462

@mean_machine
Ma pusti generacije npr nas MIG29 i u to vreme iz SSSR ista verzija,a razlikovali su se kao nebo i zemlja.

@salesam
Imas mnogo primera ruski raketa koje su izvezene i koje imaju dosata smanjeni domet u odnosu na istu rusku raketu.

To sto Rusi radili pa izvozili bolju verziju od svoje to ti je sad pluskvanperfekat.

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2009
  • Poruke: 1179
  • Gde živiš: Kragujevac

mozda su rusi zadnjih godina prodavali bolje masine od onih koje imaju ali ne i bolje masine od onih koje planiraju da uvedu u upotrebu.
Pak Fa nije 4 generacija nego peta i to je njihov prvenac . Nece dozvoliti sebi da naoruzavaju potencijalne protivnike poljim masinama od svog aviona 5 generacije , i mislim da vi svi to znate ali pisete neiskreno kada tvrdite da ce rusi poceti da izvoze bolju verziju pak fa a slabiju ostaviti za sebe..

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2009
  • Poruke: 1727
  • Gde živiš: Zemun

Kristian_KG ::Pak Fa nije 4 generacija nego peta i to je njihov prvenac . Nece dozvoliti sebi da naoruzavaju potencijalne protivnike poljim masinama od svog aviona 5 generacije...
Ovde si u debeloj zabludi i to poprilicnoj. Po sto milioniti put Rusija nema potencijonalne protivnike u toj razmeri na koju ti mislis. Njihovi prtovnici i u buducnosti mogu biti neki Afganistani ili neke Gruzije, za koje su im dovoljni i avioni trece generacije da ih isprase, a ovi koje poseduju i vise nego dovoljni u narednih xx godina (naravno podrzumeva se da se isti odrzavaju valjano i modernizuju). Protivnik za koje bi im trebao T-50 je jedino Amerika sto spada u domen SFI-na.

Velike ratove ne mogu voditi jer niko nesme da krene na nju http://www.mycity.rs/slika.php?slika=60247_4756090.....ef5oi2.jpg, a oni i jenikiji nece zaratiti, pa smejem da se usudim da kazem, NIKAD (ogranicavam se, osim ako se nerodi jos neki ludi Hitler ali za to mu treba i neki potencijal drzave kao sto je Nemacka i jos vise takav narod).

Amerikanci i Rusi su svoje ratove kao sto znas uvek vodili preko tudjih ledja i koristili su druge da testiraju ciji je veci i tako ce ostati. Kad nisu za vreme Hladnog rata gde su neke sanse za sukob postojale i gde je u par puta mozda moglo da dodje do toga, sanse da se sad (u ovo doba) dogodi tako nesto su jos manje (i to drasticno jer svi imaju mnogo vise da izgube sto je jako bitan faktor u jednacini). Evo reci cu nesto sto mozda nije popularno da se kaze, a to je da verujem da ce se u nekoj buducnosti pre udruziti protiv neke potencionalne pretnje nego sto ce ikad medjusobno zaratiti.

Citat:...kada tvrdite da ce rusi poceti da izvoze bolju verziju pak fa a slabiju ostaviti za sebe..
Kristijane, to niko nije napisao vec da ako budu hteli da ga prodaju i neko bude voljan da plati koliko treba da ima nesto bolje na njemu od Ruske verzije, a Sukhoj to ima potencijal da nabavi i ugradi, to ce i dobiti. Sto ne znaci da ce to sveukupno biti bolji avion.

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2009
  • Poruke: 1179
  • Gde živiš: Kragujevac

Pa sada je lakse zaratiti protiv Rusije ili je zastrasivati jer SSSR vise ne postoji a hladni rat je sluzio upravo kao preventiva da kojim slucajem ne dodje do vrelog rata. Mada slazem se sa misljenjem da Rusiju ne smeju napasti(sve dok ne naprave efiksan PVO) jer pored jakog konvencionalnog aruzja ona ima nuklearne bojeve glave........

Ja sam razumeo da neki ovde misle da ce Rusi prodavati bolje avione u sustini od onih koje ce koristiti . Sa time se ne slazem , to je sve.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13919

Koliko iznenadjenje predstavlja PAK-FA?
http://www.ausairpower.net/APA-NOTAM-230210-1.html

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

ja se stvarno izvinjavam ako je ova slika vec bila..
motor za pak fa

offline
  • Pridružio: 30 Apr 2010
  • Poruke: 552
  • Gde živiš: Beograd

На 80 страни био је мој пост о ракетном наоружању који се развија за Т-50 (оних 13 типова различитих ракета и паметних бомби)

У вези са тим пронашао сам текст, заправо извештај главног конструктора конструкционог бироа Г.А. Соколовског на јубиларној научно техничкој конференцији под називом „ Авионски системи у 21 веку“.

Превод је мало слободнији, у духу нашег језика и понегде допуњен додатним информацијама које нису у оригиналном тексту, појашњења ради. Извињавам се за нетачности у преводу унапред.
Оригинални текст са доњег линка дат је црвеном бојом а превод црном.

извор: http://russbalt.livejournal.com/29827.html
Citat:
Ракеты "воздух-воздух"

May. 12th, 2008 at 7:02 PM

По материалам доклада Генерального конструктора ОАО «Гос МКБ «Вымпел» им. И.И. Торопова» Г.А. Соколовского на Юбилейной научно-технической конференции "Авиационные системы в XXI веке".

«В соответствии с Программой вооружения России "Вымпел" ведет разработку перспективных изделий класса «воздух-воздух» малой, средней и большой дальности с поэтапным наращиванием их боевых характеристик для оснащения истребителя 5-го поколения. Высокие тактические характеристики перспективных изделий позволят обеспечить устойчивое превосходство в воздушных боях самолетам 5-го поколения над самолетами JSF, F-22, EFA. Конструктивная проработка перспективных изделий проводится с учетом их внутреннего размещения, что осуществляется впервые на российских истребителях», - сказано в докладе.


Ракете „ваздух-ваздух“

12 маја 2008 г.

На основу извештаја главног конструктора конструкционог бироа Г.А. Соколовског на јубиларној научно техничкој конференцији под називом „ Авионски системи у 21 веку“.
У складу са програмом наоружавања оружаних снага Русије, Вимпел спроводи развој напредних ракетних система класе „ваздух-ваздух“ малог, средњег и великог домета са постепеним унапређењима њихових летних карактеристика са циљем њиховог коришћења и опремања авиона пете генереције.
Високе тактичке карактеристике овог оружја омогућавају авиону пете генерације у ваздушној борби одрживу предност над противничким авионима JSF, F-22, EFA. Изучавање и разрада конструкције ових перспективних ракетних система врши се у складу са наменом за њихов смештај унутар трупа авиона што је први пут да се тако нешто ради на авионима руске производње.

Citat:В сфере вооружения малой дальности, как сообщается в докладе, ведутся работы по модернизации семейства ракет Р-73. Ближайшая перспектива - изд. 760, так называемый «2-й этап модернизации». Характеристики ракеты наращиваются за счет оснащения её комбинированной системой управления в составе ТГС, инерциальной системы управления (ИСУ) и приёмника линии радиокоррекции. Захват цели может осуществляться уже после пуска по целеуказанию от ИСУ. Она способна захватить цель на траектории и при запуске совершить разворот на 160 градусов. Изд. 760 готово к испытаниям и может быть запущенно в производство в 2010 году.




Што се ракета малог домета тиче, како се у раду истиче, спроводе се активности модернизације фамилије ракета Р-73. У најскоријој будућности биће то ракета К-74М или Р-74 (види слику), тј. друга етапа модернизације ракете Р-73. Боље карактеристике ракете огледају се у примени комбиноване главе за самонавођење (у корпусу ракете налази се ИЦ глава, инерцијални систем вођења и пријемник радио канала за радиокорекцију путање лета ракете). Захват циља, у првој фази лета након лансирања, ракета врши по добијању података са сателита о положају циља путем радиоканала инерцијалног система вођења. У завршној фази лета, када сензор ИЦ главе ухвати циљ, ракета се наводи на циљ користећи податке са оба сензора (двоканално навођење). Способна је да захвати циљ на путањи лета и да након лансирања, ако је потребно, направи U окрет од 160 степени. Испитивање ове ракете је завршено и очекује се почетак производње у 2010. години.

Citat:Создается практически новая ракета малой дальности, ближнего высокоманевренного воздушного боя и противоракетной обороны, получившая обозначение К-МД (изд. 300). Она планируется как оружие с ТТХ превосходящими характеристики таких зарубежных перспективных прототипов как ASRAAM и Sidewinder–9X. Ракета оснащена матричной ТГС с возможностью распознавания образа и повышенной вдвое дальностью захвата. Двигатель двухрежимный с временем работы до 100 секунд и трехканальным устройством газодинамического управления (К-74 - четырехканальное). Завершение работ ожидается к 2013 году.

У плану је и израда потпуно нове ракете за блиску маневарску борбу на малим удаљеностима ознаке К-30. Њене ТТ карактеристике превазилазе исте код западних ракета истог типа ( ASRAAM и Sidewinder–9X). Ракета поседује матричну топлотну главу самонавођења (QWIP технологија) која јој дозвољава да распозна силуету авиона, и има више од 2 пута већу даљину захвата циља од аналогних западних ракета. Погонски мотор је дворежимски са временом рада у трајању од 100 секунди и троканалним режимом гасодинамичког управљања командним површинама ракете (код К-74 управљање је 4-канално). Завршетак радова планира се у 2013. години.

Citat:В сфере вооружения средней дальности идут работы по модернизации Р-77. Первой усовершенствованной версией ракеты стало изделие 170-1. Следующий этап модернизации - изд. 180. Решетчатые рули будут заменены на плоские нескладывающиеся рули. Ракету планируется оснастить новой многорежимной активно-пассивной РГС. Пассивный режим позволит наводить УР на источники помех и излучающие РЛС самолетов противника. Дальность пуска возрастёт в 2 - 3.5 раза. Ракета может быть готова к 2010 году.
Отдельным направлением развития РСД семейства изд. 170 является создание изд. 180-ПД повышенной дальности - инициативный проект.




У категорији ракета средњег домета Вимпел спроводи радове на модернизацији ракете Р-77. Први корак у модернизацији ове ракете је Изд. 170-1 а други корак је ракета К-77М и К-77МЕ. (Изд. 180). Решеткате склопиве командне површине замењују се са несклопивим равним површинама. Ракета ће бити опремљена новом вишережимском активно-пасивном радарском главом самонавођења. Пасивни режим дозвољава навођење по радарском одразу циља, извору сметњи и има могућност тражења и захвата циља за време аутономног лета. Даљина лансирања К-77М је 2-3.5 пута већа од Р-77 (160-280км).
Други правац развоја је ракета К-77МЕ повећаног домета у односу на К-77М (вероватно 320-380км) и притом се категорише као ракета средњег домета.

Citat:В сфере вооружения большой дальности "Вымпел" выполняет работы по модернизации ракеты Р-37. В рамках аванпроекта на конкурсной основе на базе изд. 610М разрабатывается новое изд. 810. Эта ракета должна размещаться во внутренних отсеках. Дальность повышена в 1.5 раза, высота полета цели до 40 км. Время работы энергоблока - 360 сек. На вооружении в 2013 году.

У категорији ракета великог домета Вимпел спроводи радове на модернизацији ракете Р-37 (Изд. 610М).
На бази ракете Р-37М разрађује се нова ракета Изд. 810. Она се смешта унутар трупа авиона. Даљина лансирања је повећана 1.5 пута у односу на Р-37, висина лета на којој може гађати циљ је 40000м. Време рада енергетског блока је 6 минута. У наоружању после 2013. године.

Citat: .....На своем стенде МНИИ "Агат", входящий в Концерн ПВО "Алмаз-Антей", выставил новые активные радиолокационные головки самонаведения (АРГС) 9Б-1103М диаметром 350 мм и 150 мм, а также серийную АРГС ракеты РВВ-АЕ. Головка 9Б-1103М диаметром 150 мм предназначена для ракет малого калибра и обеспечивает захват цели класса "истребитель" на дальности до 13 км. Как отметил генеральный директор - генеральный конструктор МНИИ "Агат" Иосиф Акопян, по своим характеристикам и массогабаритным показателям эта АРГС конкурентоспособна с инфракрасными головками самонаведения, которые используются на ракетах ближнего боя и малой дальности. Инфракрасные головки, в отличие от радиолокационных, не приспособлены для применения в любых погодных условиях. До сих пор не было технической возможности создать активную головку в таких габаритах - это достижение последних лет. Как отметил Иосиф Акопян, по оценке журнала Jan`s, 9Б-1103М-150 - самая малогабаритная радиолокационная головка из всех существующих. Она относится к устройствам пятого поколения - АРГС полностью цифровая, переход на "цифру" осуществляется на первой промежуточной частоте. Время готовности головки после предварительного включения накала на передатчик составляет всего одну секунду, что обеспечивается применением волоконно-оптических гироскопов, которым не надо раскручиваться. Головка 9Б-1103М-350 предназначается для ракет большой дальности - она обеспечивает захват цели на расстоянии около 40 км. Все головки 9Б-1103М (имеется также АРГС диаметром 200 мм, не представленная в Берлине) могут использоваться как в ракетах "воздух-воздух", так и в ракетах "поверхность-воздух.

На штанду МНИИ "Агат", који је у склопу концерна ПВО "Алмаз-Антей", представљене су нове активне радарске главе самонавођења (АРГС) 9Б-1103М промера 350 мм и 150 мм и образац за серијску производњу АРГС ракете Р-77. Глава 9Б-1103М промера 150мм је предвиђена за ракете малог калибра и обезбеђује захват циља величине ловца на 13км. Како је изјавио ген. дир. МНИИ "Агат" Иосиф Акопян, по својим особинама , маси и габаритима АРГС је потпуно равноправна са ИЦГС, које се користе на ракетама кратког домета за вођење ваздушне битке у зони визуелног контакта. ИЦГС, за разлику од АРГС, не могу се користити у лошим временским приликама. До скора није било могуће направити АРГС тако малих димензија. По њему она је најмања АРГС на свету тренутно. Она се односи само на пету генерацију – у потпуности је дигитална, пребацивање на канал се врши на првој средњој фреквенцији. Време одзива главе након укључења и почетног грејања предајника је 1 секунда, што је обезбеђено коришћењем фибер оптичких жироскопа, који не морају да се одврћу.
Глава АРГС од 350мм промера намењена је за ракете великог домета – обезбеђује захват циља на даљини око 40км. Све главе типа 9Б-1103М (има и од 200мм) могу се користити за ракете ваздух-ваздух и земља-ваздух.

Погледати :
http://www.mnii-agat.ru/expo/334/prod_2845_r.htm

Citat:Разрабатываются два унифицированных внутрифюзеляжных катапультных устройства: УВКУ-50Л для ракет весом не более 300 кг и УВКУ-50У - до 700 кг.

Такође, разрађују се и два универзална унутрашња лансера: УВКУ-50Л за ракете и бомбе тежине до 300кг. и УВКУ-50У до 700 кг. тежине.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1046 korisnika na forumu :: 29 registrovanih, 3 sakrivenih i 1014 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Alibaba1981, avijacija, Bluper, BraneS, dragan_mig31, dragoljub11987, Excalibur13, Fog of War, Insan, kalens021, Leonov, M1los, Mad Serb, manda87, mercedesamg, Metanoja, Milometer, Nemanja.M, nemkea71, NoOneEver Dreams, pedja.st, pein, saputnik plavetnila, Shinobi, sovanova95, Webb, zastavnik, zixmix, Zoca