sivisoko ::Simonov ::Vlada78 ::Simonov ::ali stelt karakteristike kao i elektronika je znatno razvijeniji kod Amera, pa cak i kod Evropljan.
Na osnovu cega ovo tvrdis ? Dokaza ili tvoje licno misljenje ?
Rusi su tek skoro ovaladali proizvodnjom 32bitnih procesora u 130nm procesu.
Stelt tehnologijom su Amerikanci mnogo ranije ovladali, i verujem da su u tom polju otisli dalje, zato sto imaju vise naucnika koji rade naprojektima, vise para, imaju vec nekoliko operativnih aviona u stelt tehnologiji, dok Rusi tek pocinju. Ali ako, NEMA PREDAJE, nikad nije kasno, bolje kasno nego nikad.
Jasna mi je logika kojom se vodis, ali nije sve bas tako jednostavno.
Broj 2 u avijaciji kroz istoriju jednostavno ne pije vodu, vec u najmanju ruku moze da se kaze ,izbalansirani paritet, sa mozda cak i boljim rezultatima u sukobima gde su ruski piloti bili za komandama svojih letelica. To je realnost.
Poznato je da su ameri oduvek imali savrseniju elektroniku, sto u principu samo za sebe ne znaci da je zavrsni proizvod superiorniji, jer je poznato da su rusi ne samo u avijaciji, vec i u svemirskoj tehnologiji davali isto tako dobre ili cak bolje rezultate, ali na drugaciji nacin.
Poznat je primer da je amerima sa savrsenijom elektronikom bilo potrebno da izvrse neku operaciju u zemljinoj orbiti za pola sata, dok je rusima za to trebalo tri minute, sa njihovom "losijom" elektronikom (izvinjavam se sto se ne secam detalja price)
Sa "losijim" radarom je SU-30K otkrivao F-15 u COPE india 2004 na istim udaljenostima, i cak efikasnije na fonu zemlje.
Ima gomile takvih primera, ali da ne smaram.
Sto se tice stelta sve stoji da ameri imaju vise iskustva itd. ali reci da su u realnim projektima otisli dalje je vrlo diskutabilno.
F-22 je projekat iz osamdesetih i koliko god da su otisli dalje u razvoju te tehnologije, ako zele da kvalitativno i kvantitativno poboljsaju stelt karakteristike tog aviona, oni moraju da izvrse kompletni redizajn trupa. Za sada samo mogu da primenjuju bolje RAM premaze i da mu poboljsavaju elektroniku. O F-35 ne bi ni pricao jer je to "frankenstajn" od aviona.
S druge strane stelt nije nepoznanica za ruse (matematika i fizika) i sta god da imaju sada od procesora i elektronike, to nesto je daleko bolje od onoga sto su ameri imali osamdesetih pri konstruisanju F-22.
Dakle , kada USA bude imala novi projekat ili obiman redizajn F-22, onda mozemo govoriti o nekoj ozbiljnijoj prednosti u prespektivi.
Ako misle da im je F-22 u ovom obliku koji je sada , dovoljan za buducu pretnju koju predstavlja PAK FA i J-20, tim bolje za njih, jer ce ustedeti dosta novca
Ono sto se racuna je izlazni rezultat (pobeda u duelu), a kako se do toga dolazi, da li savrsenijom elektronikom ili sirovom snagom elktronsih uredjaja, boljom dinamikom letelica ili steltom itd. u principu nije toliko bitno ako je ostvaren cilj, odnosno pobeda.
Mislim da se rusi vode tom logikom
Ne smaras burazeru samo nastavi sa ovim objasnjenjima o T-50. Svaka ti cast kako si sve propratio .
|