Su-57 novi ruski lovac

364

Su-57 novi ruski lovac

offline
  • Pridružio: 23 Okt 2010
  • Poruke: 1267

Sa Paralay foruma:
Citat:
AIRCRAFT INTEGRATED aerodynamic configuration
Summary:
The invention relates to multi-mode aircraft. Plane integral aerodynamic layout includes a fuselage (1) the influx (2), wing, consoles (3) is smoothly conjugate to the fuselage (1), all-moving horizontal tail (4), all-moving vertical tail (5). The middle part of the fuselage is made flattened and formed in a longitudinal set of airfoils. The engines are located in the nacelle (6), separated from each other horizontally, and the axis motors are oriented at an acute angle to the plane of symmetry of the aircraft on the flight direction. Influx (2) includes a guided rotary parts ( 8 ). The invention is aimed at reducing the radar visibility, increased maneuverability at high angles of attack and aerodynamic efficiency at supersonic. 9 ZP of formula, 4 ill.





Lepa skica koja objasnjava intergraciju trupa , krila i svih upravljackih povrsina u jednu veliku uzgonsku povrsinu!
Nase pretpostavke vezane za LEVCON su se ispostavile tacnim.
Napravljen je tako da redukuje RCS aviona u steltnom rezimu kada se gotovo i ne pomera, a povecava manevribilnost na vecim napadnim uglovima tako sto ostaje efikasniji od obicnog LERX-a generisuci uzgon i sprecavajuci odvajanje vazdusne struje sa gornjake, sto bi bilo nemoguce sa obicnim, fiksnim strejkom,
Takodje je tacna nasa pretpostavka da se pri supersonicnom letu koristi kako bi regulisao promenu aerodinamickog centra tako sto ce ga vratiti unapred (odrzava relaksiranu staticku stabilnost na potrebnom nivou), a uz pozitivan otklon dovodi do povecanja kriticnog mahovog broja, sto sa svoje strane utice na manji aerodinamicki otpor, pogotovo u transonicnoj oblasti, zbog cega avion ima bolja ubrzanja i smanjenu potrosnju.
O prednostima koje ovakvo resenje pruza prilikom superkrstarenja ne treba ni pricati!







Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4229

sivisoko ::


Ziveli
sivisoko ::
U principu radi se o drugacijem zasecenju i uglu otvora sto ce najbolje demonstrirati pogled odozgo




Zanimljiv je datum prijave patenta ((22) Дата подачи заявки: 28.07.2010)



offline
  • Pridružio: 23 Okt 2010
  • Poruke: 1267

Odlicno zapazanje Aco Ziveli

Izgleda da skica predstavlja 053 konfiguraciju, barem sto se korenog dela vertikalca tice, a koji je poleteo 2011-te.

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2009
  • Poruke: 1179
  • Gde živiš: Kragujevac

Imam osećaj da će PAKFA biti revolucionaran što se tiče mogućnosti maneveisanja na bukvalno svim visinama, brzinama i napadnim uglovima.
Hvala Sokole.
Naravno da svi zelimo da čujemo nastavak priče o supermanevarbilnosti i sveukupnoj agilnosti u prostoru.
Mene lično zanima mozemo li, i na osnovu čega naslutiti njegovu maksimalnu brzinu u idealnim uslovima?
Projektovana je 2600 km/h.

offline
  • Pridružio: 23 Okt 2010
  • Poruke: 1267

@Kristian

Samo sto sam hteo da napisem jos koju rec o PAK FA , naletim na ovaj tekst!

http://robotpig.net/aerospace-news/sukhoi-t-50--pa.....ysis-_2158

Pa reko, posto otprilike imam isto vidjenje, da ustedim malo kuckanja Smile

Ja bi jos samo dodao da se zbog LEVCON-a ceo trup u principu ponasa kao jedno veliko krilo ili kao aeroprofil gledano sa strane.





Kada pogledamo aeroprofil sa strane pri ulasku u transsonicnu oblast, mozemo da zapazimo da se na gornjaci vazduh krece supersonicnom brzinom dok je u oblasti donjake on nizi od brzine zvuka.
To se desava zbog zakrivljenja aeroprofila, pa se vazduh iz tog razloga na gornjoj starni krece brze formirajuci udarni talas koji je jedan od glavnih kontributora porasta vazdusnog otpora u transonicnoj oblasti.
Krila sa obarajucom napadnom ivicom ( zajedno sa pokretnom izlaznom ivicom krila ) imaju mogucnost promene oblika aeroprofila i na taj nacin su u stanju da smanje brzinu vazdusne struje na gornjaki, zbog cega dolazi do odlaganja pojave udarnog talasa i povecanja kriticnog mahovog broja.
Drugim recima, odlaganje pojave udarnog talasa smanjuje vreme koje krilo provede u transonicnoj oblasti pod velikim vazdusnim otporom koji taj udarni talas stvara.

Na isti nacin LEVCON moze da optimizira "aeroprofil" trupa smanjujuci otpor vazduha u transonicnoj i supersonicnoj oblasti, sto se pozitivno odrazava na ubrzanje, superkrstarenje i potrosnju. Kod F-16 se recimo u supersonicnoj oblasti obarajuca napadna ivica zakrece do +2° kako bi se vazduh oko krila kretao sto optimalnije.

Koristeci "area rule" dizajniranje trupa u kombinaciji sa LEVCON-om i velikom strelom krila, PAK FA bi trebao da ima zavidne karakteristike super-krstarenja kao i veliku max. brzinu.
Sto se tice max. brzine, mislim da ce ogranicavajuci faktor biti kupola kokpita, jer bi zbog vecih temperatura doslo do deformacije koja bi dovela do vitoperenja svetlosti zbog cega bi se drasticno pogorsala vidljivost koja je neophodna kako bi pilot precizno odredio polozaj nekog objekta u prostoru, a takodje funkcionisanje HUD-a ili HMD bi u velikoj meri bilo degradirano.
Sto se same aerodinamke tice, mislim da PAK FA moze ici bez ikakvih problema do 2600km/h, jer mu to omogucavju i usisnici koji su promenjive geometrije za razliku od F-22.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

Danas godisnjica prvog leta prvog prototipa Very Happy

Zanimljivo je da je i MiG-ov MFI 1.44 imao svoj prvi let istog dana 10 godina ranije . Smile

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 818

Napisano: 29 Jan 2012 11:34

sivisoko samo kuckaj i dalje jer ono sto objasnis i kako objasnis jasno je svima.

Dopuna: 29 Jan 2012 11:36

ray ban11 poleteo prvi a vec imaju tri,kolega po mome to je posao!

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31309

Naoruzanje za T-50 ce biti spremno do 2014. http://en.rian.ru/mlitary_news/20120131/171043005.html

Nesto sto je spomenuto od novog naoruzanja( verovatno za sve T-50, Su-34, 35, 30)

Citat:Some of the missiles intended for the fighters – such as Kh-31PD (AS-17 Mod 2) class missiles – have already been tested using Sukhoi Su-34 (Fullback) fourth-generation strike aircraft and put into serial production, he added.

According to KTRV, the Kh-35UE tactical anti-ship missile has a maximum range of 260 kilometers; the supersonic Kh-31PD anti-radiation missile for use against air defense systems, can fly up to 250 kilometers; the Kh-58UShKE missile, designed to destroy pulse radars, can hit targets within 245 kilometers, and the short-range RVV-MD air-to-air missile has a maximum range of 40 kilometers.

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2011
  • Poruke: 736

Dakle pakfa će koristiti već danas poznatu generaciju naoružanja, a ne neke projektile koji su "još u izradi" te su još danas "tajna". Mislim, sigurno će tijekom životnog vijeka dobiti i takve, kojih još danas nema, al u doglednoj budućnosti, recimo do 2025. koristiti će izvedenice oružja koja se reklamiraju danas.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31309

Fali raketa V-V srednjeg dometa koja bi bila glavna BVR raketa. Nova raketa kratkog dometa je pomenuta. Mada nesto nisam uveren da je neki stvarno veliki tehnoloski pomak. Pitanje je da li ima FPA glavu i koje rezolucije. Naprimer...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1055 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 4 sakrivenih i 1013 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: babaroga, Battlehammer, Bobrock1, CrazyDiablo, dekir, Denaya, djuradj, Dorcolac, havoc995, Insan, Istman, kinez88, Krusarac, kuntalo, KUZMAR, mercedesamg, Metanoja, Milometer, nebidrag, nuke92, perko91, Prašinar, raptorsi, Romibrat, sabros, sap, Sirius, stegonosa, strelac07, Tas011, trajkoni018, UAV operator, uruk, vathra, Vatreni Zmaj, voja64, Volkhov-M, Žrnov