Su-57 novi ruski lovac

762

Su-57 novi ruski lovac

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12606

ray ban11 ::
Ovo moze da sugerise da bi maks prakticna letna brzina mogla veoma lako biti reda velicine 3M ( posebno sa novim motorima iz druge probne faze` Izdelie 30` ) i kao zakljucak izvesti da sa novim T-50, Ruje zapravo zavrsavaju zadatak koji je bio pred Sovjetima jos 80tih godina a to je da u jednom visenamenskom lovcu imaju MiG-25 i 31 ( visinsko-brzinske sposobnosti i posebno izrazene letne i kineticke mogucnosti u domenu `nadzvucne aerodinamike` ) te MiG-29 i Su-27 ( posebno dozvucne ali i nadzvucne manevarske mogucnosti ) ,kod Sovjeta /Ruja je do 2000 g bio MFI 1.42/44 ,sad je to sasvim novi T-50 . Smile


Babe i zabe, MiG-25 i MiG-31 su metalci dok je T-50 plastikaner i to pipav plastikaner zbog manjeg radarskog odraza.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6022
  • Gde živiš: Esgaroth

Е, тек сад верујем да је Су-57... конкретно:Citat:Главнокомандующий ВКС России генерал-полковник Виктор Бондарев в эксклюзивном интервью сайту телеканала «Звезда» впервые официально сообщил серийное название истребителя пятого поколения Т-50.

Главнокомандующий Воздушно-космическими силами Российской Федерации Виктор Бондарев в эксклюзивном интервью сайту телеканала «Звезда» впервые официально сообщил серийное название истребителя пятого поколения Т-50. Самолет получил обозначение Су-57.

«Решение принято, самолет получил свое название, как ребенок после рождения. Су-57 – теперь мы будем величать его именно так», – сказал Бондарев, отвечая на соответствующий вопрос корреспондента «Звезды»...
https://tvzvezda.ru/news/opk/content/201708111036-axvl.htm

... али ми се и не допада... ирационално је, али ето, не допада ми се... ако испратите линк, у њему имате и видео са изјавом Бондарјева...



offline
  • Pridružio: 04 Sep 2005
  • Poruke: 680

Možda je sada po novom sistemu prvi broj oznaka generacije. Lovac pete generacije SU 57. Čekaćemo šestu generaciju za potvrdu ove moje pretpostavke. Very Happy

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

Mercury ::Samo je mozda pitanje da li imao potencijal za nadzvucne manevarske borbe kakav je imao 1.44 Smile

Sigurno da ima pored UVP,obarajucih napliva ( LEVCON ) ,velikih komandnih povrsina posebno hor. i vert. stabilizatora itd .Tu su naravno i nove el. digitalne komande leta sa objedinjenim sistemom upravljanja aero i gasodinamickim komandama .

mean_machine ::

Babe i zabe, MiG-25 i MiG-31 su metalci dok je T-50 plastikaner i to pipav plastikaner zbog manjeg radarskog odraza.


Ne bi se reklo da je to `b. i z.`

Citat:Конструкция

Общие сведения .Бо́льшая часть информации о Су-57 является секретной.


Morao bi imati pored legiranog nerdjajuceg celika /VNS ( neki odredjeni procenat ) dosta legura Titanijuma i Al i naravno kompozita ( ugl. vlakna i ostalo ) .Dakle malo se sta zna o njegovoj konstrukciji tj uopsteno strukturnim materijalima .Ne zaboravimo na rusku visokotemperaturnu leguru Al tipa D19T ( do 300°C ).

Postoje podaci da je masa praznog aviona na stajanci cak 18.5t sto znaci da je tezi od Su-27S/P/UB a podjednako tezak koliko i Su-27M ( Su-35) .Dimenzije su tu negde sa tim da je sad i zvanicno Su-57 dosta nizi od svih njih ( porodica Su-27 ) .
Jos jedna stvar, sto se kompozita tice ( razni veoma `savitljivi-gipki ` strukturni materijali ) tu se pre svega ide na strukturnu izdrzljivost do +12g a ne na ono `stels-malozametnost` ,moze biti jedan od razloga ali je prevashodno ovo da se poveca koeficijent granicnog opterecenja aviona ,time i pilota naravno i otuda novo sediste izgleda sa promenjivim uglom nagiba kao kod MFI 1.44,novi VKK ,kaciga i ostala letacka oprema .Moramo se prisetiti da je jedan od posve metalnih /celicnih MiiG-25 dosegao g-opterecenje vrednosti +11.5g.

@Skywhaler

Naziv ocigledno usvojen tj ozvanicen povodom 12. avgusta ,praznika tj Dana VVS .

Smajli

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12606

Napisano: 11 Avg 2017 13:52

Kod MiG-25/31 oplata metal a kod PAK-FA je oplata kompozit plus specijalni matrerijali za smanjenje odraza sto je x puta zvanicno receno.

Zato sam i napisao babe i zabe. A ako meni ne verujes idi na KP pa vidi sta pisu dosta upuceni od mene i tebe, npr. maksimalna brzina je ogranicena kod PAK-FA zbog problema sa oplatom.

Dopuna: 11 Avg 2017 13:55

PAK-FA moze da posluzi za razvoj nekog novog presretaca koji ce da menja MiG-31 ali oplata ce morati da bude od metala ili neki potpuno nov kompozit da bi 3M bila prakticna maksimalna brzina.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

^

Nista to nije novo ako se pogleda tj malo se vrati na prototip MFI pa i S-37 ,isti slucaj sto se strukture ( kosture zmaja ) tice i te oplate .

Recimo sta je navedeno u vezi RAM i svega ostalog vezanog za taj `stels`

Citat:The T-50's design emphasizes frontal stealth, with RCS-reducing features most apparent in the forward hemisphere; the shaping of the aft fuselage is much less optimized for radar stealth compared to the F-22. The combined effect of airframe shape and RAM of the production aircraft is estimated to have reduced the aircraft's RCS to a value thirty times smaller than that of the Su-27. Sukhoi's patent of the T-50's stealth features cites an average RCS of the aircraft of approximately 0.1-1 square meters. However, like other stealth fighters, the T-50's low observability measures are chiefly effective against high frequency (between 3 and 30 GHz) radars, usually found on other aircraft. The effects of Rayleigh scattering and resonance mean that low-frequency radars, employed by weather radars and early-warning radars are more likely to detect the T-50 due to its physical size. However, such radars are also large, susceptible to clutter, and are less precise.

Nije bez razloga operater tj vodja tima za borbeno proracunavanje kod A-50U izjavio da za njih takav tip letelice ne postoji jer jednostavno snagom sondirajuceg signala od preko 1 MW staju u kraj i sa veoma malim vazduhoplovima .

Dalje ,sto se KP- foruma tice kao i naseg naravno sta mi konkretno uopste znamo o Su-57 pored samog ozvanicenog naziva ? Mr. Green

Dimenzije mozda ali sve ostalo nam je veoma tesko dostupno ,pa i pored svih cuda tehnike,spotera ne videsmo posteno ( bolje reci uopste) bilo sta od bojevih proba ,kako raketama V-V tako i onim klase V-Z,nista valjano ne videsmo iz Ahtubinska i drugih avio-baza u sklopu probne faze .Uglavnom se sve bazira na predpostavkama ,verovatnoci itd ...

Evo i pitanje ,da li imamo neku valjanu fotku kabine bilo kojeg prototipa T-50/Su-57 sem onih nekoliko dostupnih a zapravo su modeli kabine od T-50 ? Imamo li fotku onog podkrilnog spremista sa otvorenim vrataocima da malo zavirimo tamo ili evo i onih trupnih spremista ...Dosta je pitanja a veoma malo/nimalo odgovora .

Zato je onaj komentar da je dosta toga i sad tajno ,zaista i tacno iako je letna faza pocela pre 7 1/2 godina .

Evo nesto iz onih linkova za patente tj referate u vezi konstrukcije T-50 npr

ПЛАНЕР МНОГОРЕЖИМНОГО ВЫСОКОМАНЕВРЕННОГО САМОЛЕТА

Citat:(57) Реферат:

Изобретение относится к летательным аппаратам тяжелее воздуха. Конструктивно-силовая схема фюзеляжа включает поперечные и продольные силовые элементы, представленные соответственно фюзеляжными шпангоутами (17-25) и продольными стенками.

Силовые панели могут быть выполнены, например, в виде многослойных, в частности трехслойных, панелей из полимерных композиционных материалов.
Силовые панели могут быть выполнены цельнофрезерованными из алюминиевого сплава.
Силовые панели могут быть выполнены сварными из титанового сплава.


Arrow http://www1.fips.ru/fips_servl/fips_servlet?DB=RUP.....eFile=html

Razmotrene su 3 opcije dakle,troslojni polimerni -kompozitni,od legura Al i legura Titana

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 101974

Истребитель пятого поколения Су-57 поступит в войска с 2018 года
https://www.aex.ru/news/2017/8/11/173643/

Новейший истребитель ПАК ФА официально назвали Су-57
https://www.aex.ru/news/2017/8/11/173628/

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12606

^
Na KP imas Ruse od kojih neki su vec x puta pokazali da su pouzdani izvori, njihove informacije kasnije su se pokazale tacnima. To za smanjenu brzinu ne pominju samo oni vec i Butowski u svojim tesktovima, mislim da je negde i pomenuo da je tu informaciju dobio od samih Rusa na MAKS-u da kompoziti ili premazi ne mogu da izdrze 2.35M i da je zato brzina smanjena na 2M.

To je ako pricamo o prakticnoj brzini, ako pak pricamo o maksimalnoj na ustrb kompozita ili premaza sigurno moze brze.

Sto se tice tvoje teze da su kod PAK-FA odbacili stelt jer AEW avioni sa L-opseznim radarima otkrivaju stelt lovce, ja cisto sumljam da je to tacno pa to se znalo odavno i pre nego sto su usli u razvoj PAK-FA, a da su stvarno batalili stelt kod PAK-FA pa onda nema nikakve vajde od kompozita, pogotovo sto bi PAK-FA mogao da postigne znatno vece brzine da je oplata kombinacija titanijuma i aluminijuma a cenovno to bi bilo znatno jeftinije i daleko lakse za proizvodnju od kompozita (pogotovo ako se titanijum koristi samo na kriticnim mestima).

Nego jel se negde pominje promena nagiba sedista? To bi sa bilo lako izvodljivo jer se podaci projektuju na vizir kacige za razliku od MiG-42 gde mi se cini je postajao neki kompleksan sistem za HUD i glavni ekran.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

^

Nije to teza da je `stelt` odbacen ,on jeste praktikovan kroz paralelne linije obarajuceg napliva,krila i hor. stabilizatora,kroz te RAM ,strukturu planera sto je moguce kao tehnicko resenje itd .Za `S-dijapazon` poput radara `Shmelj` je uocljiv i to na vecim daljinama jer jednostavno sondirajucem signalu kako rekoh snage preko 1MW on se ne moze sakriti cak ni u rakursu 0/4- PPS ,jednostavno je to previse jak signal i refleksija od cela Su-57 .

Ako govorimo o ogranicenjima letnih brzina ( prakticne,operativne itd ) moramo govoriti o kom radnom rezimu pogonske grupe se govori.Recimo vec kruze podaci ,eto tako da kazem ( to je ono sto se moze naci i na KP ) da na rezimu Maksimal tj u nadzvucnom `super-krstarenju` doseze maks brzinu reda velicine 2M ( 2.1M ) ,dugotrajnu borbenu do 1.3M .Sta je onda sa ogranicenjima u letu pri radnom rezimu pogonske grupe `Forsaz-Puni forsaz` ???

Dalje, sto se sedista sa moguce promenjivim uglom nagiba naslona tice a sto je patentirano kod prototipa MFI 1.44, to bi dobro doslo prilikom zaokretanja u rezimu visokopodzvucnih i nadzvucnih brzina tokom vodjenja BVB ili izvodjenja protiv-raketnih manevara .

Ziveli

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16142
  • Gde živiš: Lublana

Karbon izdrži 500°C do deformacija pa je time pouzdaniji od legura aluminija i čelika. Što se RAM premaza tiče to je veliko pitanje, jer nema javnih informacija.
http://iccm-central.org/Proceedings/ICCM17proceedi.....20Feih.pdf
Gledaj str. 8.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 815 korisnika na forumu :: 21 registrovanih, 1 sakriven i 793 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, bojank, Botovac, brundo65, darkangel, Haris, laki_bb, Lazarus, Leonov, Lieutenant, loon123, mane123, milenko crazy north, oldtimer, royst33, sabros, shone34, Tvrtko I, wizzardone, zastavnik, |_MeD_|