Su-57 novi ruski lovac

864

Su-57 novi ruski lovac

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

^

Pa kad pogledamo plan do 2025 ili 2027 i najave Bondareva i Surovikina jasno je da ce prakticno vecina fin. sredstava ici za ser. proizvodnju 50 Tu-160M2 .Rekoh ako poredimo samo koliko je proizvodna cena za jednog to su ogromna sredstva potrebna .Njima Tu-160M2 treba u tzv ` nukl. paritetu` i tu nema govora ni pogovora .50 aviona a svaki po nekoliko stotina mil dolara pa mi vidimo sad .Gde su Boreji,Sarmati,Avangardi ,Kinzhali,Posejdon,nije ni cudo sto oduzuju remont Nahimova,sto su otkazali rakete tipa Rubez na kamionima i Barguzin na zel. kompoziciji te jos mnogo toga .

U prvom planu su dakle strateska oruzja,za strateski paritet ili odmazdu nema druge .



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Okt 2011
  • Poruke: 1232

Narednih 10 godina su godina strateskih bombardera Ameri uvesce B21 Rusi Tu160m2 zanimljivo oce li mi neko reci sta i koji tip aviona ce su57 da mjenja. flote Su27 i Mig29 pretpostavljam ali koliko mig29 i su27 rusi planiraju penzionisati do 2027?



offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3523

Претерано је 50 ту-160...џаба бацање пара...имају они тај паритет и те како и са овим што имају сад...надам се да је то само патка за коју треба да се увате амери и напале...па то би им појело бар 5-10 милијарди...
Ако то већ мора на авијацију боље на 35-це и беспилотне и оружја и системе, јер је то исплативо...пробити се и у постојаћим и у будућим технологијама...ти и за 57-цу можеш тако нешто развијати и за будуће и притом ти све отплати извоз...реално и кој ће им 57-ца-мислим да је то пропали пројекат замишљен за рат са противником код кога би они док полете већ била ''она'' зима...наравно добар је психолошки ефекат и није лоша платформа и концепт, али црпи средства...зато и кажем ово за 35-це јер би тако и 57-ца постала исплативија кроз продају система и онда би и 57-ца имала свог и те каког значаја...тако да им Индијци и не би били значајни...
и још на количину штанцовањем код себе и производну цену снизити 35-ца и бацити се на светска тржишта својом палетом...за слабија ваздухопловства и сиромашније мигић, а за већа и богатије сушка, јер су без премца и по цени, јачини и политики условљавања,а у квалитет још улагати као и у палету оружја...а 90% ваздухопловстава може да сања о стелтовима...
Па и да млате лову ко амери кад крену по оним заливским камилој...док им цеде доларе...као оном саудијском мамлазу 400милијарди...како сви заливци покуповаше авионе по западу, па зато сад кажу катар је безбдан бар још декаду од преврата док му траје уговор са французима и осталима...

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

Raptor1 ::Narednih 10 godina su godina strateskih bombardera Ameri uvesce B21 Rusi Tu160m2 zanimljivo oce li mi neko reci sta i koji tip aviona ce su57 da mjenja. flote Su27 i Mig29 pretpostavljam ali koliko mig29 i su27 rusi planiraju penzionisati do 2027?

Pa kad Su-57 pocne ulaziti u oper. sastav tj u jedinice VKS ,verovatno da ce prva jedinica biti onaj 23 IAP u AB Dzemgi pored Komsomoljska na Amuru ,plan je mislim da oni menjaju Su-27 ( S,P,kasnije i SM/SM3 ) .Nece menjati MiG-29 koji su sad u VKS jer je njihova zamena MiG-35S/UB.

Verzije S i P su proizvodene u periodu 1985-92 i mogu leteti sa produzenjem zivotnog veka do sredine naredne decenije .Ovo vazi i za SM,SM3 su novoproizvedeni valjda ,neki nece biti ,samo modernizovani S/P .Zamena bi trebalo da se zavrsi makar do 2030g ,videce se .

offline
  • Pridružio: 26 Okt 2011
  • Poruke: 1232

ItColonel je objasnio da Rusi koriste mjesane squadrone organizacija im je potpuno drugacija od Amera. Ako Indija odustane a nebi trebala jer nema alternativu za Su57.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

^

Da ,u zadnjem periodu su presli na sasvim novu organizacijsko-formacijsku strukturu .Tako imamo pukove sa eskadrilama popunjenim sa razlicitim tipovima lovaca ,to ranije nije bio slucaj .Pomenuh ovaj 23 IAP u AB Dzemgi ,tamo 2020-2025 bi veoma lako mogli gledati jednu eskadrilu Su-35S i jednu eksadrilu Su-57 u toj jedinici .

offline
  • Pridružio: 26 Okt 2011
  • Poruke: 1232

Bas me zanima sto se tice logistike kako su sredili vjerovatno je puno teze drzati sve kako treba kad je mjesan puk nego da su svi Su35 ili mig29, vise raznih dijelova vise tipova mehanicara ne vierujem da isti mehanicar moze raditi i na Su35 i na Migu29.

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3523

Има ли неко ту структуру. да видим која им је идеја

offline
  • Konstruktor
  • Pridružio: 01 Nov 2013
  • Poruke: 1244

Napisano: 24 Mar 2018 8:13

ovanrakjarac ::Pozdrav ljudi, prvi put pišem na temu i nisam neki stručnjak za borbene (niti bilo kakve druge) avione. Stoga imam 3 pitanja u vezi SU-57 (PAK-FA).
Prvo:
Po zapadnim sajtovima prozivaju ovaj avion kako nije 5 generacije jer nema sveobuhvatni stelt nego samo s preda. E sad, shvatio sam da su to Rusi uradili namerno jer je avion zamišljen kao presretač a ne kao lovac za prevlast u vazduhu jer to Rusima ni ne treba, imaju zaleđinu.
Ali koliko bi bilo komplikovano (i skupo) da Rusi učine ovaj avion komplet steltnim, ako nizbogčeg drugog a ono da im zapušimo usta (ps. shvatio sam sa drugih sajtova da što više stelta to lošiji manevar, a Rusi vole manevar).
Drugo:
Prozivaju ga kako nema elektroniku na nivou ni F-22 ni F-35, da li je to istina, i ako jeste, kad bi spojili elektroniku sa F-22 i F-35 aviona, šta bi mu falilo i da li može da se doda?
Treće:
Znam da može da nosi naoružanje i po krilima a ne samo u trbuhu, ali da li se radi na nekom kontejneru za spoljno nošenje da bi zadržao stelt (negde sam našao da su za F-22 hteli to da urade al im bilo skupo)?

Unapred hvala na odgovorima.

P.S. Ako je ovo već negde pitano na tredu, uputite me, jednostavno ne mogu da prođem kroz 850 i više strana.


Ruski avion koristi 16 procesora, od kojih su oni, koji podržavaju napadno-navigacijski sistem i sistem "drugi pilot" tj. veštačku inteligenciju na avionu, sasvim sigurno osmojezgarni Elbrus procesori. Verovatno su i ostali procesori visokih performansi. To se razlikuje od elektronike primenjene na F-ovima 5. generacije, gde je sve svedeno na centralni procesor, koji je verovatno moćniji, ali je sistem ranjiviji. Rusi tvrde da je njihov sistem iako samo drugačiji prisup, žilaviji i otporniji. Moje skromno mišljenje je da procesori, koji vešto barataju sa pažljivo biranim setom parametara, sa maksimalno optimiranom matematikom, a sve to u analitičkim proračunima, imaju prednost, jer su bukvalno svedeni na najveće performanse u zadatom sistemu u kom rade.

Su-57 koristi ne samo fuziju elektronskih senzora (koji F-22 nema, a sa kojom F-35 ima ozbiljan problem) za napadačke uloge aviona, nego i za odbrambene, među kojima su i ometačke, a tu se najviše ističe sistem Himalaji, za koji je trenutno zaista najveće pitanje kako on uopšte radi.

Ja lično tvrdim da što se tiče stelta, Su-57 predstavlja integrisan aerodinamičko-mehaničko-termičko-elektromagnetni proračun zmaja. E sad, ako je proračun uvučen u isti softverski paket, onda možemo, što se mene tiče, svi na kolena pred ruskim fizičarima, ali i kompromisno proračunavanje sa upotrebom tima stručnjaka iz četiri navedene oblasti je već rezultat, koji opredeljuje prednost nad američkom konstruktorskom školom. Sa druge strane, rusi su na više svojih prezentacija, grafički prikazivali ometačke sisteme identično onako kako radi plazma stelt. Krajnje je upitno koliko mi uopšte možemo govoriti o RERP kod Su-57, kada svi sistemi na njemu rade, dok o RERP kada sistemi ne rade, imamo podatke da avion ima neophodne parametre stelta u X-dijapazonu u svim rakursima - ma šta to značilo.

Recimo i to da RERP zavisi ne samo od geometrije, nego i od primenjene tehnologije, materijala i taktike upotrebe. Rekao bih, prosto logički, da ako ovaj avion ima sve ostalo bolje od F-22, zašto sumnjamo u to da mu je samo stelt slabiji? On čak ima i manju potrošnju goriva, veći dolet, a to je nešto što su mnogi za ruska prevozna sredstva decenijama govorili da je u debelom zaostatku. Setimo se da su rusi isprobali stelet premaze još na MiG-23 i da su oni bili uspešno primenjeni u jednoj vazdušnoj borbi između MiG-23 i F-16.

Dopuna: 24 Mar 2018 8:14

zdrebac ::svejedno, dok ne vidim ne verujem.

nego ako je su57 toliko nadmocan prema zapadnim avionima zasto rusi hoce samo 60 ovih aviona do 2027?


Prost odgovor: izračunato je koliko je dovoljno aviona, a ako je još i bolji avion, onda se koristi naš slovenski pragmatizam, a ne zapadnjački.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

Kod Su-57 je veoma zanimljiv izmedju ostalog i ovaj integrisani sistem veze :

Citat:The communication links will provide radio telephone communication and encrypted data exchange among various aircraft and also command centers (ground and sea-based and airborne). The S-111 system, as it is called, is capable of transmitting a large amount of information (include voice, video, and data from transponders and surveillance cameras) through centimeter wavelength radio channels inside a group of planes at speed up to 34.3 Mbit/s. The new generation antenna-feeder system is able to combine antennas for various kinds of transceiver equipment (for communications, navigation, identification, etc.) in the fuselage shell, which is protected by a radar-transparent coating. It will not only minimize the number of antenna devices, but also reduces wind resistance and the radar signature of the aircraft thus enchancing stealth characteristic of the aircraft. Developed by Federal Research and Development Center NPP Polet, the system will be based on modular concept and could be installed not only on Su-57, but also on various aircraft, helicopter, and drones. The Government certification tests of the system will be over by the end of 2017. "Its effective range of operation is up to 1,500 kilometers," as spokesman for the Roselektronika holding company told TASS. "The system’s reliability is guaranteed by the multiple redundancy of the main functions and cutting edge technical solutions, as well as a wide range of radio channels."

Arrow http://tass.com/defense/960570

Citat:
The developers claim that the S-111 is in no way inferior to modern foreign counterparts, and in some respects it is superior to them. The system is capable of transmitting large amounts of information (voice, video, and data from transponders and surveillance cameras) over centimetric-band radar within a squadron of planes in real time. Transmission speed can reach up to 34.3 Mbit/s.

The communications system has a fully digital open architecture. The reprogrammable platform is able to store and record various operating procedures. Previously, these functions were performed only at the hardware level using separate products.


Arrow http://rostec.ru/en/news/4514414/

Radio- kom. ce biti bazirana na cm-talasnim duzinama bas kao i radarski signali kod AFAR X-pojasa

Sto se integrisane avionike tice ,imamo novosti od prosle godine :

Citat:In April 2017, UAC announced that a new next-generation integrated avionics suite has started flight-testing. The new avionics suite—called the ИМА БК, the Russian acronym for Интегрированная модульная авионика боевого комплекса (integrated modular avionics combat systems)—replaces a system designed in 2004 called Багет (Baguette) used on previous Su-35. The still-in-development system has more than 4 million lines of code. The IMA BK makes use of indigenous Russian multi-core microprocessors and a new indigenous real-time operating system. The new avionic suite also makes use of fiber-optic channels with a throughput of more than 8 Gbit/s, which is up from 100 Mbit/sec for traditional copper wires. The new IMA BK integrated avionics suite is designed to automatically detect, identify, and track the most dangerous targets and offer the pilot the best solution to engage an enemy. “The new system takes control of almost all of the key sensors of the aircraft—radar, navigation and communication that in previous aircraft were controlled by separate computers,” the company says.

Многоядерный Т-50: на новом российском истребителе ИМА БК заменила «Багет»

Arrow https://uacrussia.livejournal.com/61632.html

U vezi sa vojno-tehnickim ispitivanjima u Ahtubinsku koje smo pomenuli :

Citat:The 929th State Flight Test Centre (GLITS) received its first T-50 prototype for further testing and state trials in March 2014, and Russian Air Force Commander-in-Chief Lieutenant General Viktor Bondarev said that deliveries of initial production T-50 fighter were expected to begin in 2016. External weapon trials started in May 2014.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 909 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 1 sakriven i 902 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: avijacija, bigfoot, DonRumataEstorski, Metanoja, repac, sombrero