Suhoj Su-75 (LTS)

44

Suhoj Su-75 (LTS)

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2017
  • Poruke: 795

Na prvom mestu panel za avion i panel u koji gleda 90 ljudi nije iste ni konstrukcije niti koncepcije.

On je na provm mestu rezistivni, nije kapacitivni, nije multi-touch i radi u svim uslovima, ako se prosple voda po njemu, ima vlage, nece da brljavi, reaguje samo i iskljucivo na dodir (snazniji nego sto se pritiska kapacitivni) bilo da nosis rukavicu ili pritiskas golom rukom, kamenom, ciglom, stanglom i slicno Smile

Rezistivni sloj za touch ima vise slojeva ispred matrice + debela zastitna folija preko svega. Ima rezervno pozadinsko svetlo, rezervno napajanje, rezervne magistrale za signal procesore (kojih ima ne manje od dva zbog deljenja ekrana i slike). Ima svoje hladnjenje i grejanje jer mora da radi u odredjenom temperaturnom opsegu,

Matrica je uhvacena u sendvic izmedju alu il magnezijumskih nosaca, kao i kontakti do matrice, spolja izolovana da vlage ne moze nikako da prodje izmedju folija u ekranu. Metalni nosaci su cesto kao resetka sa zadnje strane pa se ponasaju i kao nosac i kao ojacanje celog panela. To je bas ono sto sam do sada video od preseka po netu.

Sami ekrani se generalno za vojnu primenu, testiraju jako puno u raznim uslovima, najveca opasnost za LCD je vrlo niska temperatura, vrlo visoka temperatura (na niskoj mogu lako da puknu, meni je pukao LCD monitor koji je bio stavljen u podrum da se kao sacuva Very Happy ) na visokoj da se jave deformacije i fleke na slici) i velika vlaga (ako udje medju folije sendvica u panelu, slika moze svakakva da bude).

Ceo sklop kao i sam ekran su napravljeni tako da su potpuno otporni na vibracije, to je inace jedan od glavnih uslova pri konstrukciji. Njemu ne sme da se desi kao na Panciru ponekad da kada lansira i zatrese kabinu , da mu na trenutak monitor izgubi signal.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 563



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13919

Ograničenje po G sili zavisi od niza faktora kod aviona. Koliko ima unutrašnjeg goriva, šta nosi pod krilima, brzine itd. Tako da uzmemo bilo koji moderan avion i natovarimo naoružanje može se dovesti do preopterećenja pri 4/5 G. Neki su u tom pogledu bolji, poput deltaša usled čvrstine koje pruža takvo krilo. Svašta ima da se čita na netu, samo treba kopati.

Ukoliko JF-17 ima uporedive karakteristike sa F-16 recimo blok 30 pri brzinama na kojim se vodi bliska vazdušna borba, a navedeno je opterećenje maksimalno +8G. Onda ne vidim nikakv problem za ovaj ruski avion koji možda neće nositi ništa na krilu ukoliko je misija podrazumeva borbu sa drugim lovcima.

Mene više zanima kako će se ponašati (ustaljeni, neustaljeni zaokret) u bliskoj vazdušnoj borbi kako je faktički skoro pa klasičan deltaš. Primarno me zanima kako će se ponašati gledajući rešenje pri korenu krila i generalno obliku trupa koji je predviđen da generiše dodatnu silu uzgona, te tako zakošeni vertikalci. Svakako očekujem bolje ubrzanje i karakteristike od mnogih aktuelnih aviona na brzinama mah 0.8 do 1.2. Uz umanjeni radarski odraz i manju siluetu omogućiće pilotu da se nametne u vazdušnoj borbi na većim i srednjim daljinama protiv aviona prethodnih generacija.

Moja pretpostavka je da će deliti motor sa Su-57. Kako je to najracionalni i pojeftinilo bi proizvodnju. Nešto manja snaga može ići na prilagođavanje za jednomotorca i veći radni vek. Ali ajde da vidimo.

Iskreno nisam oočekivao novi ruski avion 5te generacije. Mada se mora priznati da Rusi uvek iznenade sa neverovatnim rešenjima kad je reč o primarnim karakteristikama. Mene samo navodi da ovaj avion neće nigde biti blizu F-35 kad je reč o avionici i fuziji senzora. Ukoliko postignu sadašnji nivo kako je u Rafalu biće sjajna vest, ali nešto sumnjam. Moguće da će radar imati solidne performanse ukoliko bude AESA.

Ukoliko završe ovaj projekat ozbiljno se brinem za budućnost MiG-35, jer mu je jedina perspektiva ukoliko završe AESA radar i sve ostale senzore + fuzija. Što još čekamo, kako ni Su-57 nije gotov.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 11668
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Није он ДЕЛТАШ..погледајте малко боље има он хоризонталце вешто спаковане, а не виде се на први поглед у корену трупа, на крају, између којих се налази мотор....


Исто решење имаје МиГ-1.44 демонстратор...Значи ОВАЈ авион није делташ уопште....

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3172

Kombinacija kormila visine i vazdušnih kočnica?

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 11668
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Врло вероватно да је тако...То је решење је имао МиГ-1.44, радили су као хоризонталци и кочнице по потреби...фантастично решење...

offline
  • Pridružio: 31 Jan 2014
  • Poruke: 1624
  • Gde živiš: na zalasku sunca

Руси нису објавили много података о новом ловцу: атмосфера у Москви се, услед недавних међународних тензија, промениа у односу на пре неколико година, а погођен је и Макс. Међутим, писац је имао прилику да разговара са шефом бироа Сухој, који је известио да је Шах-мат изграђен за само четири године и оличава нова решења развијена на основу искуства стеченог током сукоба у Сирији.

https://it.insideover.com/difesa/maks-2021-ecco-il.....ussia.html


Сад знамо и колико дуго траје развој овог авиончића.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 8993
  • Gde živiš: pecina stroga

U istom tekstu talijan navodi da zna da je cijeli razvoj platio Suhoj iz sopstvenih para, bez pomoci drzave

Znaci, seika jos vataju, a Deda Mrazu su juce pricali kako su oni bas dobra djeca i da im donese poklon

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2013
  • Poruke: 3892

Pa to je očigledno standard u rusiji. Berkut, Su-37, T-50 pa se drzava kasnije uključi. Al posto su to državne firme isto dodje. Samo što ga nemate kao stavku u budzetu sve dok se država ne uključi.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12577

babaroga ::Ja ne razumijem ovu logiku. Zasto ne bi stavili Izdelije 30 ako taj motor postane dostupan? Kolika moze da bude razlika u cijeni izmedju AL-41 i Izdelije 30?

Pa to su skoro isti motori, samo je Izdelije 30 duboko modernizovan, uvedena nove tehnologije i roboti za proizvodnju lopatica, generalno uvedene nove tehnologije gdje god je moglo, digitalizovana kontrola rada motora, pojednostavljen u svakom smislu , cak i po broju dijelova.

Ako izuzmemo trosak razvoja, koji ce ionako da plati Su-57 projekat za koji je i razvijan, ne vidim da bi taj motor morao da bude nesto drasticno skuplji od normalnog motora.

Uostalom, i danas je prezentovan sa Izd-30 motorom. Meni ona vektorska mlaznica izgleda kako prava, nije od kartona.


Rekose da su ga brzo napravili jer su koristili AL-41, verovatno misle na letni prototip koji kazu spreman, jer sto bi motor bio toliko bitan za maketu u pravoj velicini. AL-51 jos uvek nije u proizvodnji i kad bude ide pre svega za Su-57 jer je njemu bitan zbog antiradarskom zaklona nije ima.

Za šah mat nije toliko presudan jer zbog usisnika ne zahteva motor sa antiradarskim zaklonom.

AL-51 je nov motor a ne modernizacija AL-41, ti si verovatno mislio na AL-41 on je duboka modernizacija AL-31.

Pa samim tim za ocekivati je da ce AL-51 kostati vise a dok ne naprave ih dosta i eksplatacija nece biti jeftina, dok pak za AL-41 imas delova koliko hoces.

A posto je akcenat na ceni onda se uzimalo jeftinije, pa sam radar rekose prati samo sest ciljeva iako je AESA.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 964 korisnika na forumu :: 21 registrovanih, 6 sakrivenih i 937 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ajo baba, Bluper, bojcistv, darkangel, Denaya, Dežurni pod palubom, galerija, goxin, Griffon vulture, ladro, mercedesamg, mile23, Misirac, nebkv, nenad81, novator, stegonosa, tomigun, vathra, wizzardone