Amstel često vetar koji duva iz Jedmena podigne pesak u kojem se nađe pokoja IGLA pa se zaglavi u motoru i on adne pa bolje imati više za rezervu ne duva tako često tamo.
srbija kupuje 5 sistema kineskih dronova, od kojih su dva ubojita... u jednom sistemu se nalazi po 3 komada, tako da u sustini srbija kupuje cirka 15 dronova, od kojih su 6 naoruzanih.
louderick ::srbija kupuje 5 sistema kineskih dronova, od kojih su dva ubojita... u jednom sistemu se nalazi po 3 komada, tako da u sustini srbija kupuje cirka 15 dronova, od kojih su 6 naoruzanih.
^ Nije problem, več je kineska verovato jeftinija. Baš me zanima kakva je kineska optronika kvalitetom u poređenju sa evropskom. (Zeiss, Safran, Leonardo...) Recimo miniaturnu nemaju kvalitetnu pošto u kineske pametne telefone ugrađuju tuđu.
Što se tiče kineske optike u zadnjih desetak godina su skoro pa stigli vodeće proizvođače optike u svetu što se tiče teleskopa (znam da nije tema ali pokazuju veliki napredak u svemu). Ova kombinacija bi bila odlična ako u celoj priči bude i transfera tehnologija. Sama kupovina ko kupovina ako imaš pare najmanji je problem kupiti bilo šta, a ako već kupuju pitanje je koliko bi napredovao Pegaz sa novcima koje će otići za "kineze"...
Када сам причао о тој могућности имао сам на уму још једну ствар а то је да уз њихове дата линкове (који су нама очигледно главни технички проблем) добијамо могућност да можемо умрежити будући псеудосателит Пупин и БПЛ НТ-155 и тиме добијемо систем који не зависи ни од ГПС-а, Глонасс-а а употребљивост је иста. Могућност ометања је такође пуно тежа ако се систем наводи из горње хемисфере у односу на земаљско навођење.
Била би нам довољна само четири Пупина који би кружили по ободу наше територије и покривали би њима све околне земље.
Једна ствар ме занима до које висине се рачуна ваздушни простор једне земље(20.000м, 30.000м) ? Јер ако би погао да лети изнад других држава онда су му могућности много веће.