Брат Шеик је тестирао ракету лансирану са ФПВ дрона. Иако ово није тачно оружје, потребно нам је мало времена да финализирамо идеју. Али то је занимљива идеја)
Јеби се, грбови
Citat:A new type of Geran’ (Shaheed) drone was discovered by Ukraine. It has no warhead on board, but live stream video and mobile connection equipment with a Ukrainian KyivStar SIM Card.
The drone flies deep into enemy territory over a specific route and streams via Ukrainian mobile connection live pictures.
Russian drone operators check the actual positions of potential targets and immediately send (a now explosive) missiles or drones to eliminate the target.
https://twitter.com/MyLordBebo/status/1730648321474101314
@kybonacci
Baterija je i meni pala na pamet. Ali bilo mi je čudno, što bi koristili istrošenu? Nisam ni znao da postoje te E-cigarete za jednokratnu upotrebu. Baš kretenski izum. Posebno staviti punjivu bateriju i ne ostaviš način da je puniš.
Sve u svemu, baterije koje mogu da zamene 18650 baterije zbog iste voltaže.
To bi bio još jedan iskorak u upotrebi BPL u ratu. Takva još nije korištena. Dobro bi im došla, kao dopuna ostalim helikopterima.
Ali skeptičan sam povodom te proizvodnje.
Evo neki TG komentar, samo nisam siguran da li se odnosi na istu BPL ili na drugog proizvođača:
Citat:Још једном о ГГЗ... Сви су већ разумели за главну кочницу - сертификацију УАС са максималном полетном тежином до 30 кг. Али постоји још неколико нијанси.
Прво, још увек нема одобрене поруџбине за произвођаче (тачан број дронова који ће компанија морати да произведе, а не да се израчуна из максималног производног капацитета: на пример, компанија може да произведе 1000 дронова, али на крају само 300 од њега ће се наручити).
Друго, да бисмо почели са радом следеће године, сада морамо да набавимо компоненте. А за то је потребан новац, да тако кажем, „почетни капитал“ и опет план поруџбине. Куповина компоненти и њихова испорука за уређаје чија производња у земљи још није у потпуности локализована може трајати до четири месеца (за тешке уређаје - до 6 месеци). Свака компанија има свој износ „почетног капитала“: некима ће бити довољно 30% од укупног износа поруџбине (за највећи могући број дронова по наруџби), док је другима потребно 70%.
Где могу добити новац? Предузеће може да користи свој капитал, а може да користи и позајмљивање. Ако је ситуација са првом тачком, најблаже речено, за многе не баш добра, онда се са другом тачком поставља питање – на који износ и на који рок узети кредит ако је потребно да се произведе број дронова. није познато? Подношење захтева за кредит захтева време и мораћете да платите камату.
Apok ::Кренула производња. Занимљиво користи ласерску С8 а хеликоптери је још немају. Ово душу дало да замени Камове и Ми28 тамо где је чупаво.
Problem je u njihovoj inertnosti, pogledaj identicnu pricu oko vodjenih bombi i sve ce ti biti jasno.
Konkretno sto se tice helikoptera problem je optoelektronika jer sve do Mi-28NM i Ka-52M (a ni za njih ne mogu da tvrdim da imaju obelezivace) njihovi helikopteri, tacnije optoelektronika na njima nema laserski obelezivac vec samo laserski daljinomer. Laserski vodjena S-8 bi poboljsala preciznost ali ostaje pitanje dometa koji je kratak i poklapa se sa novim LPRS koji su dostupni Ukrajini tako da je meni licno i smislenije u ovom trenutku laserski obelezivac staviti na BPL a LMUR na helikoptere.
Sad je potrebno da proizvodnja BPL bude u znacajnijim brojevima da bi se i na terenu videla prednost laserski vodjenih raketa.
Citat:Citat:Российская беспилотная система наблюдения под названием Квазимачта, показана на форуме Армия-2023. Комплекс уже прошел государственные испытания. Беспилотная система наблюдения Квазимачта хорошо себя зарекомендовала, получила положительные отзывы.