Rusija planira nove nosace aviona

23

Rusija planira nove nosace aviona

offline
  • Pridružio: 18 Jan 2012
  • Poruke: 634
  • Gde živiš: Split

Napisano: 30 Maj 2012 10:49

ray ban11 ::@cacundraki

Pa koliko vec imaju presretaca na Aljasci i sa odredjenim kontigentom u Evropi a s obzirom da Ruje stalno smanjuju broj ICBM mozda to bude uskoro i moguce( dakle zaustaviti sve ali sve lansirane ICBM i SLBM ) Mr. Green To je jos Regan imao na umu sa SDI pa i ovi novi sa NMD .

A gde se Ruje tu uklapaju sa NA ?Kad Amere odvrate od te ideje i udalje ih od svog dvorista mozda i zapocnu da grade` brodove sa ravnom palubom`.


Problem je drugačije prirode. Nije stvar u tome da bi Američki proturaketni štit moga obarat Ruske ICBM/SLBM jer trenutno je upitnost takvih tvrdnji bar šta se jedinog relevantnog sustava tiče GBI u najveću ruku vrlo upitna već razmišljanje Američkih političara u nekoj točki vrimena da in štit pruža dovoljnu sigurnost da bi mogli izać ka pobjednici u nuklearnoj razmjeni sa Rusima šta povećava vjerovatnost nuklearne razmjene.

Pogledaj da se Rusi uopće ne bune oko proturaketnih štitova koje Ameri grade na svom teritoriju već samo na ovaj u EU.
Situacija će se dodatno zakomplicirat i razvojem Ruskog proturaketnog štita S-500.

Dopuna: 30 Maj 2012 10:53

Ranxerox ::Ljudi...vi zaista i dalje verujete da je u pitanju 600 milijardi dolara do 2020...ja se kladim u bilo šta da je cifra barem duplo veća(setite se samo prvobitnih najavljenih kontigenata i Ka52, i Su34, i Brodova i ovoga i onoga,i kako su te brojke manje više već sada udplirane novim najavama a de je opremanje običnog vojnika svim novim)na kraju krajeva zašto bi Rusija toliko pazila na ta davanja do 2020 kada ima najmanje realnih ekonomskih problema od 90% Visoko razvijenih zemalja(u smislu količina, napravljenih i konstrusanih orudja, a ne na kradju, što je možda i nateže sprečiti još uvek)Za nosače naravno da je to posebna i cifra i priča, ali mislim da se neće čekati 2020 sa početkom konstruisanja barem prvog.

Cifra je 720 milijardi i ne uključuje samo kupovinu već i plaće vojnicima itd sve do 2020.
Uzmi u obzir da je cijena proizvodnje jednog Su-34 sa oružjem za Rusku vojsku cca 35-40 milja šta je bitno jeftinije nego za sve ostale. U načelu ti cijene opreme od najniže prema višim idu redom ...
Rusi/članice CSTO/ostali.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Nov 2011
  • Poruke: 524

Mislim da su tih 720 milijardi čisto za nabavku nove opreme i modernizaciju pojedinih postojećih sistema.



offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 11730
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Upravo tako, te pare sluze iskljucivo za nabavku novih, aviona, brodova, helikoptera. Nove opreme za sve vidove vojske. inace povecalisu ga za 70 milijardi dolara jer je ranije bilo rec o 650 milijardi dolara. tako da vojni budzet rusije na godisnjem nivou iznosi oko 130 milijardi dolara...

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31272

Pravice nosace tek posle 2020.

http://en.ria.ru/mlitary_news/20120726/174788498.html

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2012
  • Poruke: 700

Posto je Putin negdje izjavio da Rusija ne namjerava postati gospodar svjetskih mora, onda ne vidim svrhu pravljenja NA velike tonaze. Mozda bi bilo bolje da se za te pare naprave razaraci i krstarice ili eventualno nekoliko manjih NA za zastrasivanje ovih "manjih" sila.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 11730
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

нови носач ће бити на нуклеарни погон и биће већи од Кузњецова али ипак нешто мањи од Нимиц класе НА...
http://serbian.ruvr.ru/2012_11_29/Vojnopomorske-sn.....ch-aviona/

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2012
  • Poruke: 1246

Русија може почети са изградњом новог носача авиона. Није искључено да ће се у државном програму развоја наоружања, који је направљен до 2025. године, појавити и ова ставка, саопштио је заменик министра одбране Руске Федерације Јуриј Борисов. Према његовим речима, руска индустрија је спремна за тако озбиљан корак.

Научно-истраживачки институт Крилов у Санкт Петербургу – водећи центар за морске бродове – је представио три варијанта реализације савременог руског носача авиона са различитим депласманом и конструкцијом. Изградња тешких носача авиона повлачи за собом и огромне трошкове. Без обзира на то, у том правцу сада иду САД и друге земље. Русија данас има само један тешки носач авиона, крстарицу „Адмирал Кузњецов“. Али, земљи су потребна минимум два оваква брода, уверен је потпредседник Академије геополитичких проблема Константин Сивков:

Русија мора да има снажну флоту носача авиона, макар због тога што је она центар евроазијске геополитичке снаге. Ако нема такву флоту, Русија није способна да обезбеди подршку војним мерама своје спољне политике у удаљеним деловима света. Само што сам се вратио из Мексика, и представници земаља Латинске Америке су једногласни у томе да желе присуство Русије у региону Латинске Америке. Да би то присуство било стабилно, оно мора да се ослања на војно-морску силу, а њу гарантују носачи авиона.

Међутим, за изградњу бродова овакве класе су потребни озбиљни научно-технички и технолошки кораци. Према мишљењу Константина Сивкова, Русија данас има све то:

Компанија „Севмаш“ данас у складу са својом технолошком опремљеношћу може правити бродове депласманом од 70-90 хиљада тона. Сада Севмаш гради цивилне бродове са толиким депласманом. Зато је фабрика спремна да изгради и овакав носач авиона. Наравно, да ће бити потребно да се направи реконструкција као и ново техничко опремање. А, зато су потребна средства.

Што се тиче коришћења носача авиона и њихових група, они, у првом реду, треба да се налазе у Тихом океану изони дејства Северне флоте, сматра одговорни уредник „Независне војне ревије“ Виктор Литовкин:

Црно море је затворен базен и нема смисла да тамо буду носачи авиона. На Балтичком мору је иста ситуација. Али, у Северном и Тихоокеанском флоту они могу бити,тим пре што ми у обе флоте имамо велике базе стратешких нуклеарних подморница. А, један од задатака носача авиона и њихових група је и прикривање региона размештања нуклеарних подморница с балистичким ракетама.

Према мишљењу Константина Сивкова, зона дејства носача авиона у мирнодопско време може да буде и Атлантик, Средоземно море, Индијски океан, јужни и централни део Тихог океана. У ратно време главни регион би постала зона Баренцовог мора, а у Тихом океану делови ближе Камчатки. Тамо би носачи авиона требало да одбијају ваздушне нападе и обезбеђују дејство јуришних снага приликом уништења носача авиона противника.

Заменик министра одбране РФ Јуриј Борисов је подвукао да капацитет и могућности бродоградилишта омогућују да се већ данас почне са реализацијом пројекта изградње носача авиона.

http://serbian.ruvr.ru/2013_06_13/Rusiji-potreban-novi-nosach-aviona/

offline
  • Pridružio: 18 Jan 2012
  • Poruke: 634
  • Gde živiš: Split

Model novog Ruskog nosača aviona sa PAK-FA na sebi



http://flotprom.ru/news/index.php?ELEMENT_ID=147796

offline
  • Pridružio: 01 Maj 2013
  • Poruke: 105

spored meni treba bar 6 komada sa leteci ving od 400 aviona za da bi russi odbranili svoji interesi i svoju teritoriju

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24212

^

I opet skakaonica bez parnog ... Smile Izgled ne bi bio los sudeci po maketi .

Zaboravili 3 nule . Razz

Citat:Водоизмещение будущего авианосца - 80 тонн.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 821 korisnika na forumu :: 10 registrovanih, 1 sakriven i 810 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: babaroga, bestguarder, BRATORIII, Dimitrije Paunovic, Kriglord, mikki jons, Parker, prle122, trutcina, VJ