Rusija planira nove nosace aviona

52

Rusija planira nove nosace aviona

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3523

Polemarchoi ::mean_machine ::Tacno da bi Rusiji trebali i nosaci aviona ali postoje prioriteti. Glupo je praviti nosac aviona sad kad jos nisu uspeli da promene vlast u Ukrajini. Neko ce reci da eto ni Ameri u komsiluku ne mogu da postavljaju vlasti po svojoj meri ali u americkom komsiluku ne postoji nikakav anti americki vojni savez a to je ogromna razlika u odnosu na rusku geopoliticku poziciju.

Dakle Rusija prvo mora da osigura svoje dvoriste pa onda se siri na neke druge regione. Sirija je iznudjena intervencija a ne nesto normalno za rusku modernu geopoliticku strategiju, mogli bi reci to je politicki bilo biti ili ne biti za Rusiju, moralo se intervenisati, sto se tice ostatka sveta nigde vise Rusi nemaju takvu bitno zariste sem da Ukrajine ali za nju joj nosaci ne trebaju.

Mene doduse cudi da Rusi nisu ponudili kooperaciju Indusima po pitanju naredne generacije nosaca aviona. Naredni indijski nosac je po specifikacijama vrlo slican onome sto Rusija treba, veci od Kuznjecova sa katapultom i najverovatnije nenuklearni pogon. Ko zna mozda i dodje do kooperacije jer ipak ima jos dosta vremena dok krene gradnja istog.


Upravo tako. Postoje prioriteti, a ruska ekonomije koja treba da podrži vojnu industriju nije bez dna.

Trenutno Rusija ima malo ili nimalo strateških intresa koje se nalaze van domašaja kopnene vojske i vazduhoplovstva a nijedan nije van dometa strateških snaga ako dotle dođe. Za energentima i sirovinama Rusija nema potrebu da juri, već evenutalno da sapliće druge u jurnjavi za njima. Dakle priotritet nisu nosači aviona, što potvrđuje činjenica da se u dogledno vreme ne planira ni početak gradnje.


А како да добијеш друге стратешке интересе...ако немаш чим...''бела флота'' је прво направљена,па онда обишла свет



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • NN 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Dec 2007
  • Poruke: 386

Irbis ::mean_machine
Upravu si trenutno da im ne treba,ali opet ono ali sta ces sa Juznom Amerikom realno Rusi tamo imaju itekako veliki interes da su bili u venecueli mislis da bi doslo do svega toga so je tamo bilo,tu je i Kuba kojoj ce uskoro trebati pomoc oko tranzicije u neku napredniju zemlju... Za sve je to potreban nosac aviona,ali nije ni preko potreban bolje je da sa Indusima krenu u razvoj istog bar da imaju bilo kakav,ali bi ja vise voleo da to rade sa Kinezima.


Шта ће Руси у Латинској Америци? У Венецуели они имају интерес за што већим хаосом. Оне кога занима Венецуела су Кина и САД, зато кинези дају новце Мадуру а САД подржавају опозицију.

Елем, руска позиција у свету је тотално другачија од САД позиције. Русија се налази у центру света, географски(Европа, Азија и Африка), повезана великим економским државама/блоковима континентом. Они не извозе/увозе већину своје робе морима већ железницом или нафтоводом/гасоводом.
САД, са друге стране, пуно зависе од мора, изолован океанима од главних токова света. То је супер било током светских ратова, због чега су и постали најјачи јер нису имали разарања на својој територији(за разлику од Руса, овде говорим о економији не и огромни људским жртвама СССР, јер је центар руске економије био уништен у Бараброси) и маса људи је бежала тамо од рата. Али у доба мира они морају да троше невероватне количине новца да би били у центру догађања. Само на обезбеђивања експлатације и транспорта нафте са Блиског истока троше $80-100 милијарди годишње, Русија је то може са много мање, иако нема потребе за тиме јер она има нафт за себе, што је други разлог разлике у стретегији, Русија нема потребе да јури за сировинама по Азији и Африци, за разлику од САД, Кине, Индије и европских земаља.

Русији није потребан носач моментално, треба да убаце више Горшкова, да убаце више подморница(које су најважније у модерном ратовању на мору), нове разараче и амфбијиске бродове.
И нека се САД троше на морнарицу(најскупљи род војске), која је суштински, застарео начин ратовања, спора и велика за модерни рат. Одлична за лупање слабих држава али прилично застарела у обрачуну са Кином или Русијом.
Видим да САД режу буџет за морнарицу у корист ваздухопловства и копнене војске, што је паметно.



offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3554

Napisano: 09 Jan 2016 17:03

Rusija ima itekako interesa u Juznoj Americi pre svega oni su veliki izvoznici hrane pre svega mislim na Argentinu,vrlo su blizu teritoriji SAD-a dobro za spijuniranje kao u doba SSSR,drugo tu je i stvar prestiza ne moze Rusija da bude velika sila,a da Amerika ima konrolu na Junzom Amerikom. Rusi svakako imaju interes da vade rudu i naftu u Juznoj Americi imaju oni svoju,ali bolje da imaju i Venecuelansku nego da je prepuste Kinezima pa da Kinezi sami sebe snabdevaju... Rusija mozeda nema potreba da ganja naftu po belom svetu za sebe,ali ima potrebe da ganja naftu kako zemlje u koje izvozi nebi mogle da kupe,a i drugo da zastiti kakav takav monopol na trzistu gasa i nafte u Evropi.

Kontrolom venecuelanske nafte blokira se jeftin izvor SAD-u,Rusi mogu da eksplatisu naftu ili da upravljaju celom zemljom pa da regulisu izvoz nafte u SAD iz Juzne Amerike,a to ne moze bez jake mornarice i bez baza tamo. Da su otvorili bazu na vreme danas nebi Maduro morao da se snalazi.
Venecuela i Rusija zajedno vade naftu
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekonomija/41606/.....vade-naftu
Promenom vlasti u Venecueli SAD pokusava da se dokopa te nafte,a jedino zajednicki RUsi i Kinezi da pomognu Venecueli,ako ne uspeju Ameri ce se dokopate Venecuelanske nafte sto se pomoci Americkoj privredi. Zato Rusija mora da vrlo brzo dobije bar po jedan nosac aviona za svoje flote,a dok to ne stigne mora da ima baze mornarice i VVS na svakom kontinentu bar po jednu.

Dopuna: 09 Jan 2016 17:11

Sve o cemu sam ja pisao imas kao potvrdu i ovaj teks koji se zasniva na izjavi jedanog od glavnih ljudi zaduzen za energetski razvoj Rusije Sergei Pikin

Ruske naftne kompanije šire svoje međunarodno poslovanje

http://www.croenergo.eu/Ruske-naftne-kompanije-sir.....-2289.aspx

DA bi sve ovo zastitio moras imati jaku mornaricu i vazduhoplovstvo. Slazem se da je SAD preterao sa Noasacima aviona,ali i Rusija je preterala kada ih je pustila da se iseku i prodaju po zelji SAD-a.

offline
  • NN 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Dec 2007
  • Poruke: 386

Русија има интерес да тргује са Латинском Америком али није суштинска битна за Русију. Имаш погрешно схватање да Русија има интерес да са Кином обара САД, то није баш тачно. Интерес Русије је да се САД и Кина што више сукобљавају и међусобом троше, није интерс Русије да Кина замени САД. Не знам колико то је познато, али Кинези су велики разлог због чега се СССР распао, када су ушли у тајни савез са САД током 1970их, у Афганистану су наоружавали Талибане против Руса.
Венецуела се финансира уз помоћ кинеских кредита, тако што им за кредите даје нафту. Руске компаније имају одређене послове тамо али имају и неке западне компаније. Интерес Русије је што већи хаос у тој земљи, знам да то није лепо за рећи али је тако. У ствари, постоји и нека логика где Русима одговора да Мадуро падне јер онда Кинези више зависе од руске нафте.
Морнарица, онај ко се води престижом а не рационалним одлукама пропада. Трошити милијарде на брод који ћеш слабо користи, или га нећеш уопште, да би показао да имаш снагу је глупо. Носач може да се гради када се цела морнарица дигне, то значи нове фрегате, разарачи, подморнице, амфибије, тек тада може носач. Тај један носач кошта колико 10 бродова класе Горшкова(или 7-8 подморница класе Јасен), тих 10 може направити непојмиво више на мору од НА.
Ако САД и Кинези хоће да се троше на носаче, нека им. Али видим да САД схватају да је то прилично нерационално.

offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3554

Gore sam ti postavio tekst gde lepo pise da Ruske naftene kompanije sve vise sire svoje poslovanje na Juznu Ameriku i Afriku neko bi trebao da zastiti te firme pre svega od obojenih revozucija,a penicil za te obojene revolucije jeste upravo intervencija iz vazduha kao u Siriji,a to ne moze bez baza ili nosaca aviona.

Da ne skrecm mnogo sa teme oko bobre za prevalast izmedju Kine i Amerike samo cu reci Kineze Rusi mogu da kontrolisu na nekoliko nacina,a pre svega energentima i izvozom oruzja u zemje sa kojim Kina ima problem,a SAD ne mogu nikako i u tome je problem.

offline
  • Nebojša Đokić
  • vojni istoričar
  • Pridružio: 03 Jun 2010
  • Poruke: 4066
  • Gde živiš: Novi Beograd

Napisano: 10 Jan 2016 2:47

Situacija u kojoj samo jedna sila vlada svetom je izuzetno retka u istoriji. To što su Ameri nekih četvrt veka bili neprokosnoveni je izuzetna situacija koja je neprirodna i ne može dugo da traje. I evo završava se.
Amerikanci su uspeli da spoje zajedno nespojivo Rusiju - Kinu i Indiju. Da bi ove tri zemlje bile velike sile uslov svih uslova je da Americi bude slomljena kičma. Znači nema tu taktiziranja Amerika mora da se valja u blatu zajedno sa EU da bi ove tri zemlje bile ravnopravne sa njima. Sa EU bi još i mogle da se možda nagode ali sa SAD nikako ne mogu jer ovaj monstrum preko okeana trenutno tako funkcioniše da će ili vladati svetom ili će propasti ko mu.a kroz iscepana gaće. Oni trenutno žive od eksploatacije celog ostalog sveta počev preko dolara pa nadalje. Današnja Amerika nije Amerika iz vremena Ruzvelta kada je bila industrijska lokomotiva koja je vukla ceo svet. Danas je to pijavica koja živi pijući krv drugima. Zbog toga SAD mogu da budu ili globalna sila ili drugorazredna sila malo jača od Brazila.
Bez jake flote SAD su potpuno drugorazredna sila ali za Ruse i Kineze jaka flota uopšte nije toliko bitna. Isto važi i za Indiju.
Svetom vlada onaj ko kontroliše Evro - Aziju a ne Latinsku Ameriku ili Australiju i Okeaniju. A tu Rusi i Kinezi igraju na svom terenu. Zato SAD ne mogu da dobiju tu bitku jer jedini način da je dobiju je da razbiju tu koaliciju (Rusija, Indija i Kina). Ali bi onda morali da sa jednom od te tri zemlje podele vlast. To je ono što predlaže Kisindžer ali sadašnja Amerika to ne može, nije da neće, već jednostavno ne može.
SAD biju bitku koju su već izgubili.
Jedan primer bio sam pre mesec dana na jednom skupu u Sava centru koji je orgnizovala naša vlada u vezu obezbeđivanja energetski stabilnosti. Bili su i iz EU i iz zemalja regiona. Zaključak je nedvosmislen alternativa ruskom gasu ne postoji. Nemaje. U stvari ima to je nuklearna energija. Ako nećete nuklearke morate da uzmete ruski gas. Čak i kad bi stigao taj gasovod iz Katara preko Sirije ništa se ne bi bitno promenilo. Evropi do 2020. godine treba još dodatnih 150 milijardi kubnih metara gasa. Kad bi sad počeli da grade gasovod iz Katara on ne bi mogao da proradi pre 2024. ili 2025. godine. A i on bi imao kapacitet maksimum 60 milijardi. Otrpilike polovina od dodatnih 100 milijardi do 2021. do 2025. godine. Dakle do 2025. godine (kada bi proradio katarski gasovod) Evropi će trebati dodatnih 250 milijardi od čega bi Katar slao gasovodom maksimum 60 milijardi. Još 18 milijardi bi moglo da se dobije iz Azerbedžana (ali pod uslovom da Rusi od tih 18 milijardi nadoknade samom Azerbedžanu 12). Transportom tečnog gasa bi moglo da se dobije još oko 30 milijardi ali je taj gas daleko skuplji pa je gotovo izvesno da hrvatskog i bugarskog terminala nema ništa. Biće samo poljski ali će zato Poljska imati najskuplji gas u Evropi.
Dakle, ne računajući to što Evropa već sada gotovo u potupnosti zavisi od ruskog gasa do 2025. godine se to neće popraviti već i pogoršati. U idealno slučaju (katarski gasovod, 100% svi predviđeni terminali za tečni gas i Azerbejdžan) od oko 250 milijardi dodatno potrebnog gasa minimum 140 miliradi mora da se nabavi u Rusiji. A s obzirom da od katarskog gasovoda očigledno neće biti ništa kao i od terminala u Hrvatskoj i Bugarskoj) od dodatnih 250 milijardi oko 210 do 220 mora da se nabavi u Rusiji. A tu je naravvno i ono što se već nabavlja. E zato ćemo imati i Severni tok 2 i 3 kao i Južni tok kako god se on zvao (Južni tok, Turski tok, Tesla ili kako god).
Zbog svega ovog Rusima trenutno ne trebaju nosači aviona. gasovodi su daleko efikasnije sredstvo.

Dopuna: 10 Jan 2016 3:09

Da budem jasniji Severni tok 2 i Južni tok (kako god se bude zvao) treba da e spoje negde u Austriji ili Bavarskoj. Kod Južnog toka još nije jasno da li će ići preko Bugarske (kao što je bilo prvobitno zamišljeno) ili preko Grčke i Turske (manje verovatno). Rusi su i pristali na Severni tok 2 tek pošto je Nemačka pristala na južni tok. To je i razlog što su Rusi onako ladno otkačili Turke. Ono što je sigurno to je da će Južni tok ići preko Srbije, Mađarske i Austrije.
Inače kao pikanterija. Ugovorom je predviđeno da gas od Srbije dobijaju i Grčka i Makedonija (ako bude išao preko Bugarske) i Republika Srpska. U Zagrebu je izazvalo zaprepašćenje (čak više nego u Sarajevu) da su Nemci potpisali takav ugovor gde se preskače vlada u Sarajevu. Pored toga ako želi da se prikači na ovaj gasni tok Baltik - Crno more Zagreb treba da traži pristanak od Beograda i da se priključi u Srbiji a ne Mađarskoj. Verujući Amerima i njihovim obećanjima o tečnom gasu Zagreb je potpuno ignorisao ruski gas kao i Rumuni koji odobrenje treba da traže od Mađara a i tamo da se priključe.
Nego meni se čini da Nemačka nije uložila nikakav protest zbog proslave dana Republike Srpske. Koliko znam samo Ameri. Slučajno ili ...

offline
  • NN 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Dec 2007
  • Poruke: 386

Irbis ::Gore sam ti postavio tekst gde lepo pise da Ruske naftene kompanije sve vise sire svoje poslovanje na Juznu Ameriku i Afriku neko bi trebao da zastiti te firme pre svega od obojenih revozucija,a penicil za te obojene revolucije jeste upravo intervencija iz vazduha kao u Siriji,a to ne moze bez baza ili nosaca aviona.

Da ne skrecm mnogo sa teme oko bobre za prevalast izmedju Kine i Amerike samo cu reci Kineze Rusi mogu da kontrolisu na nekoliko nacina,a pre svega energentima i izvozom oruzja u zemje sa kojim Kina ima problem,a SAD ne mogu nikako i u tome je problem.


Све је то лепо али то је нормално пословање као што и западне компаније имају у Венецуели. Још нешто, који то руски носачи авиона могу да делују без опасности у Карибском мору, на пар стотина километара од Тексаса? Да мало не претерујеш?
Још нешто да додам, СССР је био држава чије је идеолошки императив био ширење комунизма широм света(Светска Револуција), Русија нема тај императив. Што је позитивно јер то исцппљивање ресурса СССР према Ј. Америци, Африци је доста утицао на пад СССР а ништа значајно нису тиме добијали.

Top 10 Most Powerful Frigates in The World
http://defencyclopedia.com/2016/01/02/top-10-most-.....the-world/

Citat: 1. Admiral Gorshkov class [Russia]
The Admiral Gorshkov class of guided missile frigates, which incorporate the best weapons and sensors that the Russian industry can produce, is set to be the mainstray of the future Russian fleet. It has an excellent balance of weapons and sensors and is the perfect example for a multi-role frigate. Many ships in this list either lack a secondary radar, land-attack capability or a proper CIWS. But this ship right here, has everything that is needed for a modern surface combatant and displacing around 5000 tons when fully loaded. Russia has planned to build 15 ships for its fleet and as of now, 3 ships are under construction and 1 is finished.

This ship has an excellent balance of weapons and sensors and is the perfect example for a modern ‘Multi-Role Frigate’

Strength: Anti-Air warfare, Anti-Submarine and Surface Warfare

Propulsion: It features a combined diesel and gas turbine (COGAG) propulsion with 2 diesel engines generating 3.9 MW each and 2 M90FR gas turbines producing 20.5 MW each, for a total of 49 MW of power.
Sensors:

It has a 4 face Poliment 5P-20K multi-function S-band AESA radar which can search and track aerial and surface targets as well as provide guidance to the SAMs.
This is complemented by a Furke-4 volume search radar which is uniquely mounted on top of the main radar itself. This prevents interference and allows both radars to have unobstructed search capability.
Monolit 34K1 radar is used for Anti-Ship missile guidance and surface search
Puma fire control radar for the 130 mm gun and 2 illuminators for the Palash CIWS
Submarine detection capability is provided by the Zarya M bow mounted and Vinyekta towed array sonars along with the embarked Ka-27 ASW helicopter
Armament:

1 × 130mm A-192M primary gun
16 Universal VLS cells which can be armed with P-800 Oniks (300-500 km range) anti-ship missiles, Kalibr-Nk land attack cruise missiles (2500 km range), 91RTE2 Anti-submarine missile (which drops a torpedo 50 km away)
Long-range air defense is provided by 32 Redut VLS cells, which can carry 32 9M96E series SAMs of 40-120 km range
2 Palash CIWS with twin 30 mm Gatling guns each. It has an integrated electro-optic fire control system and 8 short range SAMs.
2 pedestal mounted 14.5 mm heavy machine guns
It has 2 x 4 330mm torpedo tubes for the unique Paket-NK torpedoes which can engage enemy submarines as well as torpedoes, thus serving a dual role.

Cons: It has no significant drawbacks


Горшков је по карактериситкама оружја и радара више разарача(Anti-Air warfare, Anti-Submarine and Surface Warfare ) него ли фрегата иако се по тонажи налази у класи фрегата.

offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3554

NN
Bilo koji nosac avion moze da deluje bez opasnosi jer su Ameri i Rusi proglasili da je napad na nosac avion napad na teritoriju i da ce odgovoriti nuklaernom omazdom,tako da je sasvim bezbedno.Zapadne kompanije pre svega mislim na EU kompanije nemaju problem sa Rusima Rusi ih ne diraju i ovako su vecinu naftnih kompanija i kupili Rusi,ali sa Amerima imaju probleme,jer Ameri odrade obojenu revoluciju i izbace Ruse iz igre kao u Ukrajini i delimicno u Argenini. Da bi to sprecili Rusi moraju da odgovere,a najbolji odgovor je nosac aviona ili vazduholpvna baza,sto da ne i mornaricka,ali po mene baza kao u Siriji je fantasticna.
Pogledaj Siriju Asad je imao problema da odrzi pozicije do dolaska Rusa,a sada polako osvajaju mesta gde po tri godene nisu prismerdeli.Sada da uzmemo primer druge strane da NATO nije intervenisao u Libiji u roku od nekoliko nedelja u Libiji bi se sve zavrsilo jer je Gadafijeva vojska bila u predgradjima grada odakle je sve pocelo... Za takve sukobe prednos u vazduhu je kljuc za pobedu.

Tako da je nosac naophodan,ali se slazem da su im trenuno nepohodniji drugi tipovi brodova,ali to mora da se kompenzuje bazama i brodovima koji nose Kalibar.Mozda bi najbolje bilo da neki tajfun prerade u nosaca krilatih raketa dok ne izgrade nosac aviona.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12604

Irbis ::NN
Bilo koji nosac avion moze da deluje bez opasnosi jer su Ameri i Rusi proglasili da je napad na nosac avion napad na teritoriju i da ce odgovoriti nuklaernom omazdom,tako da je sasvim bezbedno.


Ne znam gde si to procitao ako je na nekom forumu onda je to neozbiljna informacija, ako je pak to zvanicna izjava onda slobodno postavi ovde posto me bas zanima.

Ko bi hteo da ima ista sa Amerikom ili Rusijom u slucaju da im neko u ratu onesposobi nosac a ovi odgovore atomkama.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11645
  • Gde živiš: Vranje

Svaki brod je, pravno gledano, teritorija zemlje čiju zastavu brod vije. Na njemu osim pomorskih, važe zakoni zemlje vlasnika. Prema tome, napad na brod je napad na zemlju. Nevažno čime.

Ne verujem da je iko na svetu dovoljno blesav i da napada nuklearnim bombama na brodove dve vodeće nuklearne sile.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 790 korisnika na forumu :: 5 registrovanih, 1 sakriven i 784 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: branko7, esx66, kybonacci, Marko Marković, Tila Painen