Свакако, то је познато, али чињеница јесте да су минирани како би успорили напредовање непријатеља, речју, да није било агресије на КЈ београдски мостови би вероватно опстали до данас.
Емисија ,,Наш аеропут'' 09.01.2018.
Гост: истраживач Милош Бојанић
Аутор и водитељ: Велибор Вукашиновић
To ti je rat.
Ali treba znati da je i Sofija bombardovana na uskrs, tj. drugi dan uskrsa 1944, dan posle Beograda... i da, spalili im narodnu biblioteku do temelja.
Dopuna: 16 Jan 2018 10:59
Da dodam da dan posle Beograda, dakle drugi dan uskrsa 1944 Bugari zovu "Crni uskrs". Čak i gore su prišli od Beograda, a ciljevi su bili isti i u Beogradu i u Sofiji - železnica i železnička čvorišta.
Khaless ::Da dodam da dan posle Beograda, dakle drugi dan uskrsa 1944 Bugari zovu "Crni uskrs". Čak i gore su prišli od Beograda, a ciljevi su bili isti i u Beogradu i u Sofiji - železnica i železnička čvorišta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_Sofia_in_World_War_II
По овоме, у Софији је погинуло 1350 цивила, нешто мање него у Београду и Земуну.
^
Malo prejednostavno ali veoma inspirativno. Čudi me da nisu dali bar neki pregled postojećih tehnika.
Bilo bi zanimljivo napraviti neki ekspertski sistem, bazu "ratnih ostataka" i neku neuronsku mrežu koja bi učila, prepoznavala paterne rasipanja. Uz podatke iz arhiva, mogle bi se izvući dobre predikcije. Što više poznatih parametara (datum bombardovanja, vrste bombi, tipovi aviona, meteo uslovi na taj dan, visina sa koje je bačeno, itd) to bolja predikcija tamo gde su ti parametri nepoznati. Da li postoji neka takva baza na globalnom nivou?
Slično je i za minska polja. Verovatno bi neuromreže dale još bolju prognozu. A ima radova na tu temu, npr:
p.s. da ne bi otišlo u off-topic, imamo li neku temu koja pokriva tehnike otkrivanja na ovaj način?
I da uzima u obzir (potpuno tačnu) rečenicu iz tvog potpisa.