Poslao: 10 Okt 2008 17:13
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 36225
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Brazil kupuje 15 BlackHawk helikoptera za 525 miliona $ !!!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 10 Okt 2008 19:22
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 31572
|
Rone to neko nekog zeza,covece na dva mesta sam naisao na cenu od oko 10,5 miliona za jedna Black Hawk,znaci cisto cena helikoptera
|
|
|
|
Poslao: 10 Okt 2008 19:28
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 36225
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
TOP GUN ::Rone to neko nekog zeza,covece na dva mesta sam naisao na cenu od oko 10,5 miliona za jedna Black Hawk,znaci cisto cena helikoptera
Ova vest nije pronađena samo na ovom sajtu da bi bila šala....
Činjenica je da je ovo mnogo para ali uz helikoptere ide još dodatnih 30 motora i sijaset komponenti a i usluga.
Uostalom piše i ovde...
Citat:The Government of Brazil has requested a possible sale of 15 UH-60L BLACK HAWK helicopters with 30 T-700-GE-701C engines, 2 spare T-700-GE-701C engines, external and internal fuel tanks, warranty, internal and external hoist kits, weather radar, spare and repair parts, tools and support equipment, publications and technical data, personnel training and training equipment, contractor engineering and technical support services and other related elements of logistics support. The estimated cost is $525 million.
|
|
|
|
Poslao: 10 Okt 2008 19:37
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 31572
|
Ma opusteno,znam da kad se kupuje nesto tu idu i rezervni delovi ali opet je nekako puno.
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2008 02:46
|
offline
- Mare_m76
- Počasni građanin
- Pridružio: 20 Sep 2008
- Poruke: 773
|
TOP GUN ::Mare_m76 ::znate li koliko traje dril u americkoj vojsci (dakle od o do dobijanja zvanja pilota na Black Hawk ? i znate li na cemu prvo lete ?
Ajde reci nama neupucenima,vidis da niko neodgovara.
nisam ja upucen, vec sam licno pitao pilota, od 6-9meseci ??? stim sto prve letove i obuku imaju na hjuiu ? prvo nisam ni zano da jos imaju hjui, a drugo nisam imao pojma da to traje tako kratko! i interesantno je da imaju jako veliku godinama razvijenu netrpeljivost izmedju apache-guy's i chinook-gay's! a zajedno su na vest pointu! ispricao mi je odma i vic, jer znate koja je razlika izmedju usisivaca i apaca ? u usisivacu je samo jedna vreca smeca! (na srpskom se jos i rimuje)
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2008 12:29
|
offline
- sebab
- Legendarni građanin
- Pridružio: 19 Dec 2007
- Poruke: 4230
|
u odnosu na mi8/17, uh-60 nosi nesto manje tereta (3600+ kg u odnosu na 4000 kg), ali je pravljen kao zamena za uh-1. teret pre svega nosi ispod trupa, naravno onaj kabastiji, a sa strane mu je ulaz/izlaz, kako bi se namestili oni prepoznatljivi mitrlajezi. mi-8 je rpakticniji za nosenje tereta unutar trupa, ali je manje okretan, brz, ne znam da li ima mogucnost dopunjavanja gorivom u letu, ima manji dolet, nema varijante za podrzku specijalnim jdinicama (let na maloj visini, nocu u slozenim vremenskim uslovima itd.), itd. mi8 nosi vise nevoodjenih raketnih zrna, ali je daleko slabiji u protivoklopnim vodjenim raketama (black hawk do 16 hellfire spolja i jos toliko u trupu).dakle, mi8 je bolji kao trnasportni, ali verovatno za sve ostalo, uh-60 je bolji. mada, poredjenje mozda nije bas fer, jer je mi8 poprilicno stariji helikopter.
mi-26 protiv chinooka? da, mi-26 je veci i nosi skoro dvostruko vise, ali je kod chinooka jako dobro to sto moze da kaci teret ispod trupa na, ako se ne varam, jednu, dve ili tri tacke, pa je flexibilniji za lakse pojedinacne terete. po teretu,, mi-26 ne moze niko ni da primirisi, cak ni c-130 hercules.
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2008 15:50
|
offline
- Trpe Grozni
- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Apr 2008
- Poruke: 5920
|
Usporedba je bila kao srednji transportni helikopter , nesto sto bi trebalo da zameni Mi-8 u trecim zamljama ( trecim - one koje nisu Amerika ili Rusija ) posto je Mi-8 poprilicno star i u vecini zemalja koji ga imaju , pri kraju resursa.
Inace postoje verzije Mi-8 sa protivoklopnim raketama ( licno sam video Mi-8 sa maljutkama ) i mogu da im se stave mitraljezi na vratima, ali ipak oba ta helikoptera spadaju u grupu srednjih transportnih helikoptera.
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2008 17:19
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23383
- Gde živiš: Beograd
|
Mi-8 sto se tice izvoza zamenjuju novije verzije poput Mi-171Sh, Mi-171, Mi-17V-5. Verzija Mi-171Sh moze biti naoruzana PO raketama Shturm.
|
|
|
|