Dobre vesti iz Srbije

72

Dobre vesti iz Srbije

offline
  • Pridružio: 10 Nov 2020
  • Poruke: 315

@Ikan-pa tema glasi grugacije zar ne? Ja o njoj pisem kao o potpuno nepotrebnoj. A nase zakonodavstvo je omedjeno ne Ustavon vec Venecijanskom komisijom.



offline
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 2944

Pa da, venecijanska komisija. Tolko o nezavisnoj zemlji. Još guvernera da nam postave i to je to.



offline
  • Pridružio: 10 Nov 2020
  • Poruke: 315

Svako vreme nosi svoje breme.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13918

Napisano: 26 Nov 2021 22:51

darkangel ::Veruj me da je osecaj uzajaman, jer takav recnik od nekoga ko je bio moderator je sasvim na mestu. Bebee Dol

A inace bravo majstore na slikama sa Google mapsa, da nije jadno bilo bi smesno. Dodji u vreme spica pa slikaj da se sam uveris sta se desava.
Znaci kako se kome digne da ne prodaje samo krivudamo, nema sta vrhunsko resenje dostojno nagrade gradjevinske komore.

Kazi ti meni majstore gde sam ja to delio nekog na ove ili one. Kad vec pises takve tvrdnje onda ih dokazi ili se teraj.

Sve je to samo lazna finoca.

Da bi ljudi shvatili fabulu radnje. Telep je do skoro bila "selendra" (karikiram) pored Novog Sada odvojena livadom, u rangu Veternika i Futoga. Inace uskoro elitna naselja normalna za zivot. Kroz tu nekadasnju livadu sad prolazi bulevar Evrope.

E sad, to sto bi ti necije imanje tek tako da maknes uz niz izmisljanja je blago receno gnusno. Sad je odjednom jedno imanje i privatni biznis odgovoran za guzve i saobracajke. Dok prenatrpana zgradama Grbavica nije. Takodje OK je bilo da se gradi na drugoj strani od Manuela.

Zasto jedan biznis po tebi dobija prednost, gradnja zgrada bez adekvatnog prostora za parking, u odnosu na drugi sa tradicijom. Inace na te guzve u spicu bi se pretplatio svaki Beogradjanin momentalno. Dole na slici su kriticne tacne. Sto nema veze sa Manuelom. A sto se njih tice, zajednicko nam je sto imam proizvode od konkurencije. Niti bi tu jos jedna traka nesto specijalno pomogla. Za teske kamione postoje putanje koje mogu da koriste.

Licno protiv investitora nemam nista i treba da se gradi. Nebitna je pozicija (vlast) u Novom Sadu. Nacickavanje zgrada bez da ih prati zelenilo i parking mesta traje vec 2 decenij. Pored svog prostora za sirenje grad se polako devastira naguranom ciglom i betonom.








Dopuna: 26 Nov 2021 23:04

Crveno je zamisao da se protera put kroz imanje. Geometrijski je tako lepse, jer putevi moraju da idu samo pravo. Pri cemu mozemo videti drugi kraj tog bulevara na slici ispod. smešak

Zuto i zeleno sam ucrtao alternative koje su nekada ne tako davno bile opcije. Sad vise nisu.


offline
  • Pridružio: 21 Jun 2021
  • Poruke: 210

A.R.Chafee.Jr. ::MB120mm ::Свако је важно,мада је треће баш реткост.

E da bi prestalo da bude retkost mora da se uloži u njega.


Супруга и ја имамо двоје деце, ћерка 4 године, син има 9 месеци. У далеко смо бољој ситуацији него већина наших суграђана, али имати троје деце данас је озбиљан финансијски изазов. Два вртића да се плаћају, плус неки спорт за обоје, изађе најмање око 17 хиљада динара. Ако се на то дода било каква додатна активност, типа школица страног језика, та цифра може да се заокружи на 200 евра месечно. То је без да си им ишта купио да обуку, обују или поједу, без посета играионцима или луна парковима, играчака итд. Наравно, што су деца старија, то су и издаци већи. Стално се пише како и богате земље имају мали наталитет и да то овде неће донети побољшање, али ја се дубоко не слажем. Тренутно смо у процесу куповине стана па би неке одредбе попут оних у Мађарској биле заиста сјајне и корисне, јер из искуства свих младих родитеља, највећи проблем је купити своју некретнину, што је у Београду скоро па немогућ случај за било какву врсту квалитетне градње. Мало се расписах, али је твој упис скроз на месту, баш ме интересује какве ће све подстицаје донети.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2013
  • Poruke: 890
  • Gde živiš: Van vidokruga jednookog

A.R.Chaffe.Jr ::Nadam se da će podići pomoć za treće dete, jer je ono za demografko jačanje važnije od prvog.Да, то би била права ствар. Зато и написах "надам се да је ово само први корак, да ће их бити још и да ће бити далекосежнији".

До сада се власти, хајде да овако кажем, "нису прославиле испуњавањем обећања". Због тога, могуће је да многи који финансијски не би могли да издрже терет подизања 2 детета, не би поверовали у обећање о помоћи за треће дете, па би стали код првог. Зато је важна и ова помоћ за прво дете. Ако би људи видели да су власти ту одржале реч и испоштовале обећање (а у међувремену се уведе и помоћ за треће дете), то би врло вероватно могло дати људима поуздања да се усуде и за треће.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11392

Moje neko mišljenje (sa malo stručnog, realno van je mog profesinalnog interesovanja, al blsika tema donekle) je ne treba samo davati novac. Ima tu načina da se olakša odluka nekog para na treće dete. Sad tu ima opcija i opcija, od prostog skraćivanja radnog vremena roditelju ( ne mislim na istopolni par) na neki vremnski period, mogućnost da s eotvori bolovanje zbog bolesti deteta i tako.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2013
  • Poruke: 890
  • Gde živiš: Van vidokruga jednookog

^
Наравно, то опет спада у оно "само први од многих корака", али нисам хтео да дужим. Зна се које су то мере које олакшавају паровима одлуку да имају више деце. Још једна од њих је нпр омогућити и оцу да оде на "породиљско одсуство", итд.

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2013
  • Poruke: 890
  • Gde živiš: Van vidokruga jednookog

darkangel ::Pa problem je privatni vlasnik koji ne zeli da proda svoju nepokretnost/deo nepokretnosti iz nekih svojih razloga a grad ne moze da ga natera da to uradi...bojank ::Zasto bi grad imao pravo da ga natera?@darkangel

Стара је истина да је свака роба на продају, само треба понудити праву цену. Приватна својина је светиња и мени је јако интересантно видети овде "главне поборнике" тог принципа (само декларативне, испоставља се) да врло брзо одустану од њега чим им то иде у некакву корист.

Дакле, понуди се човеку замишљена 'одговарајућа' цена и подиже се док је не прихвати. Ако неће прихватити никакву цену, онда то значи да је из неког разлога везан за свој посед (нпр успомена на родитеље, или било који други - небитно је). И тада треба човека оставити на миру.
Посед је његов. Колико је тешко то схватити? Ако ћеш му отимати његову личну својину, по чему се онда разликујеш од друмског разбојника? И то да би се онда његова лична својина предала некој приватној фирми "на коришћење"? Па то је бре нешто што би предложио Суперхик!
Ја као да читам Алан Форд, а не закон који је усвојила наша вајна Скупштина. Не могу да поверујем да има људи који ово бране. То се више не ради чак ни у комунистичкој Кини:

Chinese City Built Motorway Bridge Around Tiny House After Owner Refused To Move
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Шта је следеће? Увести закон да се, "због интереса Србије", некоме привремено "експроприра" жена, ћерка, сестра, итд, на коју је неко од челника тих фирми "бацио око", па да му се уступи "на коришћење" на 3 године, с могућношћу продужења рока на још 3? Свашта. Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6175

Није то измислио ни Вучић ни даркангел.Знају ли неки како се шире рудници,измештају се читава села.Како је кроз Србију прошао Турски ток/није могао да лебди у ваздуху/наравно преко нечијих њива.Знамо ли шта је све потопљено израдом бране на Газиводама,па и многим другим вештачким језерима.Оно што је факат да је та приватна имовина компензована адекватно па и неколико пута више од тога/било која власт да је била у питању/.Испод Газивода налази се храм који је изградила Јелена Анжујска,...није то ни мало слатко,не кажем.Кажем само да се ради о појави која није од јуче или прекјуче.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 971 korisnika na forumu :: 21 registrovanih, 2 sakrivenih i 948 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100ka, Andrija 1993, benne, bgs, comi, IAR80, jovo caruga, Lazokobra, Macalone, Mercury, MILO-VAN, Milometer, Mzee, N.e.m.a.nj.a., Ognjen D., Penzula, PrincipL, RD84, shadower78, sixpac, Tila Painen