"imali smo jedno dete, sad bi mogli još jedno", to nikako nije povećanje prohteva gledano kroz prizmu materijalizma i iskreno se nadam da si ovo napisao slučajno.
Da,u pravu si.Razmisljao sam da li i to da navedem jer je to za normalnu porodicu primer ne spojiv sa ostalima
Na zalost znam toliko porodica kojima je jos jedno dete samo sredstvo da dodju do nekog drugog cilja
Na primer izjava jedne moje komsinke koja se resila na drugo dete samo zbog u tom momentu dobre nadoknade za drugo dete a sa kojom ce ona da resi problem kupovine racunara
E, gospode Bože, sačuvaj i sakloni. Pa onda ja da se obogatim trećim detetom i još pride da mi žena umre na porođaju (što je vrlo verovatno s obzirom na iscrpenost njenog organizma, a da ne pričam kroz šta smo prošli i kroz šta prolazimo), pa stvarno da me klepi keš da budem nekakav despot.
E, na šta smo spali - stvarno smo pred istrebljenjem.
Русија помоћу сателита „Сова“ развија Север и Сибир
Први руски атмосферски сателит назван „Сова“, који је недавно успешно тестиран, користиће се пре свега за развој руског севера и Сибира, изјавио је за Спутњик заменик генералног директора Напредног истраживачког фонда Игор Денисов.
Прототип првог атмосферског истраживачког сателита „Сова“, са распоном крила од 9 метара, успешно је завршио непрекидни лет од 48 сати.
Атмосферски сателит покреће Сунчева енергија и ради се о једној од основних платформи за развој кључних технологија. Оно што га чини посебним, с обзиром на то да је Русија добрим делом северна земља која не добија много сунца, јесте да је сателит дизајниран за трајне операције на северним географским ширинама, укључујући Арктик.
„У блиској будућности, направићемо прототип са распоном крила од 27 метара, који ће моћи да функционише чак и северније од 70 степени географске ширине, где нема сунца али су увек поларне ноћи. Будућност таквих уређаја је веома занимљива, посебно ако лете изнад ненасељених подручја Севера и Сибира“, изјавио је Денисов.
Према његовим речима, овакав атмосферски сателит могао би да лети непрестано и једино што би га ограничавало био би животни век микроелектронике коју користи.
Денисов је додао да „Сова“ подразумева низ истраживачких и развојних пројеката.
„Сова“ ће обезбедити стални надзор над Земљином атмосфером на северним географским ширинама, а служиће и као телекомуникациони хаб. На овом пројекту раде руски Напредни истраживачки фонд и московска компанија за истраживање и развој „Тајбер“.
Фонд за перспективна истраживања основан је 2013. године како би се побољшало истраживање и продукција технологије за руску војску. Фонд у овом тренутку ради на више од 50 пројеката, а његове лабораторије налазе се на водећим руским универзитетима и истраживачким институтима.
http://rs.sputniknews.com/rusija/20160803/1107638774/rusija-satelit-sibir.html