BOV M16 Miloš

136

BOV M16 Miloš

offline
  • vukm 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 24 Dec 2010
  • Poruke: 609

Da li smo saznali nešto novo o Milošu i Lazaru? sem što spemaju nešto veće kako reče na kraju videa onaj komentator.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Jun 2011
  • Poruke: 1644

SAT: Miloš i Lazar na specijalnom testu

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 1072

Skinite milosu ove coskove kad vas molim, ako citate ovo!!!

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 7813
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Borbene stanice sa topom srednjeg trzaja poput 30x113 ili slicne....koje ce povecati vatrenu moc a nece biti prevelike. Ovo misli na Milosa. Na Lazara mize dobra topcina.
To moze biti 25x137 ali i 2A72 Ruski (mada je kupola sa BTR - a preko 1300kg potesko za Milosa).






CLWS je jos i laksa.... Mada otvorena

Ko zna mozda i bude nesto mudro.

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2700
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Meni zanimljiv deo gde kaže da spremaju novitet gde će biti "više kompromisa". Da nije ovo nešto što se radi u FAP-u? Nešto na domaćoj šasiji a da je malo više od MRAP-a?

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 7813
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ma vidjecemo ja sam ovu kupolu lupio sto se spominjala. A sad imamo neke detalje smjernice.

A i FAP 4x4 se slominjao.
A mozda jos nesto 🤷‍♂️

offline
  • Pridružio: 21 Okt 2017
  • Poruke: 503

yrraf ::Meni zanimljiv deo gde kaže da spremaju novitet gde će biti "više kompromisa"

-Drugačije po konceptu, kompromisi, snaznije i veće.-
Hmm, nadam se da pod kompromise i drugačiji koncept podrazumjevaju: uklanjanje prozora, puškarnica, bočnih vrata i razmeštaj desantnog odeljenje da ljudstvo sedi okrenuto prsa u prsa. Pošto je to čuveni koncept koji furaju od Lazara 1 i svugdje iznose kao nekakvu prednost, a da će ovo snaznije i veće značiti da konačno dobijamo kršteno borbeno oklopno vozilo 8x8 poput Patrije ili Pirane sa boljim oklopom.

offline
  • Pridružio: 21 Mar 2011
  • Poruke: 50
  • Gde živiš: Tamo gdje ne želim..

A po čemu je to Patria u osnovnoj verziji krštenija od Lazara?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 20374

Pogledaj ranije.

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2700
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Osnovna Patria i nije neko čudo, ali ona ipak postoji u verziji od 28tona sa zaštitom 5 spreda i 4 sa strana. Takav Lazar za sada postoji samo na papiru nažalost. Druga njena prednost je što je ima u raznoraznim varijantama. Činjenica je da većina operativnih Patrija i nije naročito bolja od Lazara ali bi VS svakako dobro legla jače oklopljena varijanta. Ostaje doduše pitanje šta potencijalni protivnici imaju. Da li i kom broju kvazi-vojska na KiM ima cevi preko 12,5mm? Ako nema, završava i ovakav Lazar posao da zaštiti u nekoj zasedi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 995 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 9 sakrivenih i 912 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Arahne, ArchaBasha, awathorn, Bacac, bankulen, Boban0312, Botovac, brufen, Car89, Cicumile, Cirkon, cojapop, Dannyboy, dejanbenkovic, dejankm, dejno, dekipg70, Dimitrise93, djile1, Djokislav, doktor097, dovlafkcz, dragon986, Dzoni2412, eagle.rs, EVIDENTICAR, FileFinder, filip1326, Folkstar, Frunze, g_g, Gargamel008, gregorxix, Haris, ILGromovnik, janezek67, kalens021, Kobrim, komsija1, kuntalo, lafa008, Lazarus, lucko1, Macalone, marsovac 2, mercedesamg, Milan A. Nikolic, monomah, Mskok, Nik_sasa, Nobunaga, PlayerOne, repac, Rothmans, Saša1989, sekretar, Singidunumac, Sićko, Smiljke, srđan, synergia, tamno.nebo, Tumansky, tvlada, Tvrtko I, vaci, vathra, Veless, vensla, vukan0799, Yellow Pinky, Zanim98, šumar bk2, 223223