Bio je jos Oganj, M-80a, MAZ, tenk za izvlacenje, minobacaci raznih kalibara, razna termovizijska oprema ja sam gledao bas neku na tronoscu sto stoji zaboravio oznaku, bacaci granata , puske standardno.
Vozali su klince na poligonu u M-80a. Na jednom delu vozali su i m-84. U svakom slucaju lepo potrosenih sat vremena, a za klince odlican dogadjaj.
Od slika imam jos m-47 Patona koji stoji na ulasku kao spomenik. Ovo ostalo nisam slikao zbog guzve.
Citat:Ostaju li i tenkovi M84 u uporabi?
Ostaju, na 70 posto tih tenkova proveli smo reviziju, dakle obavljen je generalni remont. Iz Đure Đakovića izašli su gotovo kao novi tenkovi. I dalje razmišljamo o tipu modernizacije i to je predviđeno dugoročnim planom razvoja. Modernizacija bi uključila bolju zaštitu tenka i bolji sustav upravljanja paljbom, kao i zamjenu komunikacijskih sustava. Cilj nam je modernizirati postojeće tenkove da bi mogli biti funkcionalni još 20-ak godina, dakle trenutačno ne planiramo nabavu nekih novih ili rabljenih.
Malo je ovo stariji tekst. A na naslovnoj strani tenkovi T72.
I onda na prvoj strani
првог прототипског модела тенка М-84, новембра1983. године, прошле су само четири године.
Bio sam na prototipskom ispitivanju tenka M84 u aprilu 1983 u Nikincima. Dakle, prvo prototipsko ispitivanje nije bilo u novembru 1983 već u aprilu 1983 godine.
Već na početku dvije greške.
Посебно успешан био је прототип тенка Т-55А –модел Т-55А-Н-1„игман” са топом 105 mm, новим СУВ-ом са активно-пасивним системом за осматрање и нишањење(развијен сaмо уникат).
Jedini SUV sa topom 105 mm sam napravio u Pakistanu i projekat se nije zvao Igman. Igman je bila modifikacija tenka T55 sa topom 100 mm. Kasnije smo napravili modifikaciju tenka T55, seriju, sa topom 105 mm za Indiju (projekat Neretva), ali rat je sve prekinuo, a 60.000.000 $ avansa koje je uplatila Indija na račun Čajevca u banci u Singapuru je pokupio SDPR. Roba nije isporučena, a SFRJ je trebala dobiti auta Hundai iz Singapura, kao razliku od robne razmjene sa Indijom.