Ja to imam već nekoliko godina, dobro da ugreje kičmu mada je prodavano kao grejsč za dečiji stomačić. Samo treba biti oprezan, neizdrživo je vruć kada se zagreje i koristi se uvijen u krpu.
Interesantna tehnika i još interesantniji ulov.
Sličnih ali sitnijih primeraka sto liče na američko somče je bilo i kod nas po kanalima a sad su proredeni.
Ima jedino na Tisi ispod brane kod N.Bečeja tzv zimski manić te veličine.
Povremeno ga pred bozić ima u ponudi od strane alasa a pecaroši ga manje upecaju .
Kod njih bujna i flora i fauna. Kad vidim kako ulaze u ove močvare, lako mogu i oni da postanu lovina.
I ako obratimo pažnju na detalje, ugazila je obučena u vodurinu, što se kosi sa pravilima preživljavanja, jer nema posle šta suvo obući.
Obučena je zbog ko zna čega u vodi.
Drugo ovo nije puko preživljavanje a dotična ima kamaru sličnih objava u skoro pa istom ambijentu a tehnikalije lova ili ti bolje reći ribolova joj se menjaju.
aramis s ::Ja to imam već nekoliko godina, dobro da ugreje kičmu mada je prodavano kao grejsč za dečiji stomačić. Samo treba biti oprezan, neizdrživo je vruć kada se zagreje i koristi se uvijen u krpu.
Početkom devedesetih dvojica mojih kolega su razvile proizvodnju ovih grejača, vrlo jednostavna tehnologija: koliko se sećam, rastvor je natrijum acetat, onom žabicom u kesi se izazove njegova kristalizacija i tada se oslobađa toplota. Kuvanjem kese u toploj vodi (treba zaštiti kesu od zidova lonca-šerpe, ja sam koristio krpu), kristalizovani rastvor se topi i vraća u prvobitno stanje, spremno za ponovnu upotrebu. Ova, po malo zametna "reciklaža" je mislim glavno slabo mesto ovog proizvoda.
Znam da je ovaj proizvod nudjen našoj žandarmeriji, još dok je Guri bio aktivan, ali su procenili da nije dovoljno praktično za teren.
Inače, kesica je sjajno učilo za ilustraciju metastabilnog stanja, temperature kristalizacije-topljenja, latentne toplote kristalizacije...