@someone, yugoimport je prinudjen na ovakav način poslovanja, jer politika mnogih banaka zabranjuje kreditiranje industrije NVO.Ne postoji firma koja nema dugovanja i ne mora zaduživanje biti nužno loše, pogotovu u svetlu rekordno niskih kamatnih stopa.
milos.cbr ::@someone, yugoimport je prinudjen na ovakav način poslovanja, jer politika mnogih banaka zabranjuje kreditiranje industrije NVO.Ne postoji firma koja nema dugovanja i ne mora zaduživanje biti nužno loše, pogotovu u svetlu rekordno niskih kamatnih stopa.
Samo nekoliko fondova i investicionih banaka (većinom u državnom vlasništvu nekih država) ne kreditira "namensku industriju". Svi ostali bez problema posluju sa naoružanjem. A pogotovo u svetlu rekordno niskih kamatnih stopa, bukvalno ako ima imalo realne osnove se kredit dobije po neverovatno niskim kamatama. Uostalom, ZDRP je vlasnik Srpske banke, mada se istom "domaćinski gazduje".
Ali da bi banka dala kredit, firma mora da ispuni neke uslove. Da je likvidna, da ima imovine, biznis planovi ... Niko normalan neće da da kredit veći od vrednosti firme, firmi koja se bavi komisionom prodajom (i to zakonom limitiranom na 3-4%), sa povezanim licima upitne vrednosti. Kojoj pada promet, a konkurencija su Doktor miinistar, Glavni Sponzor i slični biznismeni. I zato se umesto kredita sa 1-2% kamate ide na obveznice sa kamatom od 4-8%.
Drugo, da je ovo ozbiljna emisija obveznica već bi mesecima se radile pripreme, auditori, skrining finansija, tizeri i slične *****... Ali kako vidiš ništa od toga se ne radi, jer se zna kako i ko će da kupi. Ista shema kao Telekom. A to su neke druge neekonomske stvari. Koje je i Sloba radio, prvo banke pa NBS pa
I zato će NBS da kupi obveznice, a ko će da ih vrati i nije važno. Tako je bilo i u Agrobanci, Univerzal, Beobanci,... Tužno je samo kkako se historija ovde često ponavlja.
Citat:Rumbling out of helicopters and across grassy fields, the gun-toting robots feel anachronistic. They look like an early dieselpunk fantasy, a rickety background bit of detail in a cartoon about an alternate World War I. In actual reality, Serbia’s Miloš uncrewed ground vehicle is one of the likelier faces of modern war robots.
Министар Вулин отворио нови објекат у "Првој искри" у Баричу Citat:Говорећи о значају новог погона, директор предузећа „Прва искра наменска а.д.“ Станоје Биочанин, истакао је да ће се у објекту Т-4 који је данас пуштен у рад вршити обрада делаборисаних експлозива на бази композиције хексогена и октогена са ТНТ.
Крушик отворио конкурс за 15 технолога. Ово је већ трећи конкурс за редом да траже инжењере, технологе различитих профила јер очигледно мора да се подигне ниво технологија које су тренутне на ниском новоу. У сваком случају добар правац...
Nesreca na poligonu Krusik-a, poginuo jedan zaposleni, a drugi tesko ranjen:
http://www.mod.gov.rs/cir/16667/saopstenje-16667 Citat: Током реализације редовних задатака Холдинг компаније „Крушик“ Ваљево на бојевој глави за противоклопну ракету, данас око 11 часова на полигону Бегове Воде у селу Златарић код Ваљева, дошло је до експлозије од које је погинуо радник "Крушика" М. Ј., а повређен је радник М.П. који је учествовао у реализацији опитовања.
http://rs.n1info.com/Vesti/a667414/Eksplozija-na-poligonu-Krusika.html Citat:Kako javlja dopisnica N1 iz Valjeva Milena Kuzmanović, povređeni radnik je bio u svesnom stanju kad je primljen u bolnicu zbog opekotina. Zasad se ne zna da li će on biti prebačen na Vojno medicinsku akademiju u Beograd.
Dopisnica N1 dodaje da je nastradali M. J. (52) inženjer mašinstva i da je radio na raketnom programu. Otac je troje dece.
Citat:Najveći brod ikada sagrađen u zrenjaninskom brodogradilištu, tanker dužine 135 metara, porinut je sa navoza preduzeća Begej shipyard group u Perlezu. - Ovo je prvo plovilo ovakve vrste napravljeno na svetu. Dugačak je 135 metara, širok 11,60 m. U prošlosti su ovakvi tankeri težili preo 1000 tona, dok je ovaj težak "samo" 855 tona. Kapacitet tankera je 4300 metara kubnih. Pogonjen je samo elektromotorima čime se uklapa u praćenje svetksih trendova ekologije - kaže Marko Pražić direktor Rubicon shiping company vlasnika brodogradilišta u Zrenjaninu i kod Perleza.
Radovi na ovom brodu trajali su 10 meseci, radilo je 160 radnika. U brodogradilištu uzvodno od Zrenjanina proizvedena su dva glavna dela broda, koji su potom sastavljeni u pogonu u Perlezu.
Naručilac broda je kompanija Shell koja će ga koristit za prevoz specijalnih tečnosti. Ruta ovog tankera vrednog 2 miliona i 200 hiljada evra sada vodi preko Tise, Dunava, kanala Rajna Majna do Roterdama gde će biti izvršeni završni radovi. Brod će nositi ime Helskinki.