Rusija - Zapad, ekonomske i vojne sankcije

315

Rusija - Zapad, ekonomske i vojne sankcije

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 103088

Šesti paket sankcija protiv Rusije
Citat:Šesti paket sankcija protiv Rusije obuhvatiće isključenje novih banaka iz međunarodnog finansijskog sistema SVIFT, nove sankcije „za dezinformacije" i ograničenja za uvoz nafte, izjavio je visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku Žozep Borelj.
- Radimo na šestom paketu sankcija koji je usmeren na isključivanje većeg broja banaka iz SVIFT-a, na spisak osoba koje su odgovorne za širenje dezinformacija i na mere u vezi s uvozom nafte - napisao je Borelj na Tviteru.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3348
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Оде нафта благо нама..



offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2746

Mislim da će Rusija pogurati da to bude brže, pa neka se snalaze malo ranije.

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 25874

Logično i za očekivati da će rusi čim reše tehnikalije (poput onih koga i kako potkačiti a koga ukidanjem ili pak povećanom ili novom prodajom uveseliti ) , preći na ostvarenje EU plana br.6.
Sretno Nam bilo i za što skoriji raspad EU neka Je.
Tražili su !!!

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2746

Rezultat rata i sankcija. U martu njemački izvoz u Rusiju pao za 62.3 %, a uvoz iz Rusije pao za 2.4 %.
Ukupna trgovina Njemačke u martu je u plusu 3.2 milijarde evra, a u februaru je bila 11.1. I tako lagano ode niz vjetar jedna godina oporavka privrede od korone...

Pitanje je koliko će imati vremena EU države da čekaju dugoročne posljedice sankcija protiv Rusije, kada njih fino pogađaju i ove kratkoročne. Još ako se spusti ruska zima u Evropu naredne sezone... Još Kina sa ovim blokadama provincija zbog korone uopšte ne pomaže.

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2015
  • Poruke: 82

Rublja definitivno ispod 70



Sada ostaje da se vidi kako će najavljene sankcije sa ruske strane uticati na kurs.

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2016
  • Poruke: 2179

Zanimljivo kako su Britanci izgurali izlazak iz EU 2016 i taman izasli par godina kasnije a sada oni i ameri guraju EU u go**a. I sada kao i u proslosti drugi placaju visu cenu.

Dan kada germani shvate da im je Rusija bliza od lengleza ce biti dan od koga ce EU krenuti na bolje.

offline
  • Čivi  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 02 Dec 2015
  • Poruke: 611

Ne samo Evropi, nego čitavom svetu će biti bolje.

offline
  • liman 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 27 Okt 2018
  • Poruke: 963

Ja ne verujem da će uspeti ove godine da uvedu totalne sankcije na naftu, mislim da je to više pritisak na Putina da završava rat što pre. Nafta je lakša za nabavku ali opet mislim da će im trebati i sledeća godina da ovi drugi dignu proizvodnju. Sa ovim cenama su ponovo manje više sve vrste eksploatacije škriljaca isplative a ako cena ode preko 150 možda čak postane isplativo i u još nekim državama.

No obzirom da su prilično odlučni u toj nameri možda i grešim i možda uspeju do kraja godine da to odrade. Nastupio je definitivno prelomni momenat u istoriji i na ovom primeru ćemo videti koliko ozbiljno misle da idu.

Što se tiče Ruskog odgovora da im zavrne slavinu odma to je teško proceniti sada kada Rusija više ne objavljuje ekonomske podatke. Sve zavisi koliko njega košta ovaj rat i koliko mesečno gubi novca i koliko može da opstane sa rezervama. Ako ne može bar 10 godina onda je bolje da ne uvodi sankcije i da ušteka što više novca a ako može duže onda to možda i nije loša odluka. Samo posle te odluke nema nazad jer to znači da on prihvata totalnu izolaciju Rusije. Teška je to odluka za njega.

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2018
  • Poruke: 167

Bilo bi dobro da Rusija uvede da neprijateljske zemlje, ako hoće da kupe gas, pored ruske nafte moraju i Lade da kupuju, i naravno da ih rubljama plate

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1110 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 9 sakrivenih i 999 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 357magnum, AleksandarV, aleph_one, Alibaba1981, Asparagus, Belac91, Bobrock1, bojanstros9, boromir, bpvl, burevestnik, cezar67, Cian, cinoeye, Citalac, colji, Dambi, Dare, dearg, divison, Djokislav, Doc, dozorni, dragan_mig31, Dragon Order, dulleo, Džekson, galico, Gorilo_1991, jodzula, jovo caruga, kendzo-andzo-boni-fju, kingkong1947, komsija1, Kubovac, laurusri, ljuba, LostInSpaceandTime, luja, Mackomen, mango, MB120mm, mercedesamg, MiG-29M2, milanpb, milenko crazy north, Milos ZA, milutin134, mir, MiroslavD, mnn2, moldway, nenad81, nextyamb, niksa517, nobutado, Nomica, novator, Orc, Panter, pceklic, Pekman, pirke96, pisac12, Prečanin30, PrincipL, raptorsi, Rogan33, S94, sajorg, Sančo, Saša31LPB, Shadow soldier, Slingshot, smerch, Snorks, Srki94, Srki98, ss10, stagezin, stefanmpurtic, stegonosa, Tas011, TheDictator, tihi-posmatrac, Tribal, Trivo, TRZH92, tubular, vargas, vaso1, vensla, vidra boy, Vladonius, Voice1, voja64, vukan0799, Yellow Pinky, Zavulon, Zoran1959, zoran77