offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 6099
|
Citat:Укупно, од јуна 2015. године, према веб страници "Сделано у нас" и другим ресурсима, у Русији је реализовано више од 1.727 пројеката замене увоза!
+ tekst prevedenУкупно, од јуна 2015. године, према веб страници Маде би Ус и другим ресурсима, у Русији је реализовано више од 1.727 пројеката замене увоза!
1. Сајт „Маде би ус“ се физички налазио на серверима у Немачкој скоро од тренутка настанка. У почетку је то било из финансијских разлога - сервери у Русији су били много скупљи. Затим, због тешкоћа селидбе и невољности да промените доброг провајдера, са којим су се развили одлични односи.
Али дошло је време. Сајт се сели на сервере који се физички налазе у Русији.
2. Нова фабрика Групе ГАЗ - Ливница Нижњи Новгород - започела је масовну производњу висококвалитетних одливака за моторе и друге аутокомпоненте. Улагање компаније у стварање новог производног погона износило је 4,7 милијарди рубаља, од чега је 500 милиона рубаља повлашћени кредит Фонда за индустријски развој у оквиру програма Компоненте.
3. Погон за производњу лоптица за производњу стаклопластике, који нема аналога у Русији, покренут је на територији дагестанског предузећа стаклених контејнера у граду Дагестан Лигхтс, рекао је Патакхудин Магомедов, генерални директор предузећа. репортери.
Према његовим речима, на изградњу објекта утрошено је 215 милиона рубаља.
„Ново предузеће ће производити увозно супституционе производе за производњу стаклених влакана. Данас се такви балони не производе у Русији и на постсовјетском простору. Стога, с обзиром на недавне догађаје, овај пројекат је веома тражен за индустрију Руске Федерације“, рекао је Магомедов.
4. Росњефт је први пут у Русији започео индустријску производњу катализатора за хидрокрекинг. У оквиру Руског петрохемијског форума у Уфи одржана је свечана церемонија покретања индустријске производње катализатора за хидрокрекинг.
Јединствени руски развој повећаће производњу висококвалитетних моторних горива Еуро-5 и значајно смањити зависност руске индустрије прераде нафте од страних производа, који су донедавно чинили 90% укупне понуде ових производа. Ово је у потпуности у складу са националним задатком развоја супституције увоза у индустријском сектору привреде. Производни капацитети ЛЛЦ предузећа РН-Кат (део нафтне компаније Роснефт) омогућавају да се не само предузећа компаније, већ и читава руска индустрија прераде нафте снабде катализаторима за хидротретман и хидрокрекинг за стабилну производњу висококвалитетних нафтних деривата.
5. Специјалисти Истраживачког центра примењене хемије (ГИПХ, део Државне корпорације Ростец) развили су технологије за увозно супституциону производњу високо чистих гасова, који се користе за стварање микроелектронике. Ово је новинарима саопштио шеф лабораторије за хемију флуора ГИПХ Виктор Маталин.
„Сада развијамо читаву линију специјалних ултра чистих гасова за микроелектронику, <…> многа једињења која се користе за плоче за нагризање. Ово је изузетно важна област, те гасове смо често куповали у иностранству. Већ сада имамо неколико технологија које су спремне да их произведемо“, рекао је он.
6. 27. маја отворена је иновативна производња поликарбоксилата на територији предузећа Полипласт Нортх-Вест ЛЛЦ у Кингисеппском округу Лењинградске области.
Отварање производње поликарбоксилата је значајан корак у производњи нове генерације хемијских адитива за петрохемију, производњу нафте и гаса, металургију, грађевинску индустрију и путеве. Пуштање нове генерације поликарбоксилата у нови производни погон значајно ће смањити зависност Руске Федерације од увоза сировина у сегментима тржишта као што су производња бетона, производња нафте, металургија и производња сувих грађевинских мешавина, јер ће се за производњу поликарбоксилата користити руске сировине одабране у складу са ЕН стандардима.
7. У Компетентном центру Националне технолошке иницијативе (ЦНМФ) успешно је завршен циклус ватрогасних испитивања конструктивних елемената авиона МС-21 и СуперЈет Аурус, саопштила је прес-служба Новосибирског академијера.
Како је саопштено из прес-службе, једна од приоритетних области рада Централне фондације за научну и практичну физику „Моделирање и развој нових функционалних материјала са жељеним својствима“ су наруџбине из авио индустрије. За ове намене у оквиру Центра формирана је лабораторија за испитивање пожара ваздухопловних материјала и конструкција. Раније у Русији није било таквих лабораторија. Током рада на Суперјет-у, овакви тестови су спроведени на територији Европске уније. Креатори центра већ имају искуства, укључујући учешће у развоју композитног крила МС-21, увођење једнозидних угљеничних наноцеви.
Конзорцијум на бази Новосибирског државног универзитета укључивао је Новосибирски државни технички универзитет, Сколтех, Политехнички универзитет у Санкт Петербургу, ОЦСиАл, инжењерске центре, становнике Новосибирског академског парка.
У марту-априлу 2022. године у ТсНМФ-у су тестирани узорци домаћих композитних материјала произвођача Уматек и Инумит, од којих су направљене јединице крилне и крилне механизације авиона МС-21.
8. На бази новог индустријског парка „Курган Енергомаш“, који је отворен овог пролећа, покренута је друга увозно супституциона производња.
Сада је најбоље време за почетак, јер је ова година изузетно профитабилна за компанију - година замене увоза, пошто су европски аналози обуставили испоруке у Русију, каже Олег Девјаткин, директор предузећа ЛД Фиттинг.
Ново индустријско предузеће сада производи не само полипропиленске цеви, које су тражене у сектору стамбено-комуналних услуга за системе грејања и водоснабдевања, већ и фитинге - прикључни део цевовода. Производи су направљени искључиво од руског материјала. Месингани круг се производи у Чељабинску, где пролази сву технолошку контролу од сортирања улазног отпада до строге контроле хемијског састава легуре за ливење. Сви главни производи се производе у Кургану.
хттпс://вк.цом/видео-42739553_456240091
9. ДОО „ВЗОР“ – водећи руски произвођач уређаја за праћење параметара водених средина – пустио је у масовну производњу први домаћи силицијумски анализатор МАРК-1202. Наредбом број 1241 од 23. маја 2022. године, МАРК-1202 је укључен у Државни регистар мјерних инструмената под бројем 85629-22.
Силицијумски анализатор МАРК-1202 је дизајниран за високо прецизна мерења силицијум диоксида у процесним водама термо и нуклеарних електрана, као и за праћење процеса пречишћавања воде у различитим индустријама.
Принцип рада силицијум мерача МАРК-1202 заснива се на фотометријској методи анализе која се састоји у одређивању оптичке густине плавог силицијум-молибденовог комплекса, која је пропорционална масеној концентрацији силицијумске киселине.
10. НПП „ПОЛИПЛАСТИК“ замењује полимерне материјале за израду аутомобилских компоненти.
Међу новим развојима су материјали који се раније практично нису производили у Русији, али су увезени из иностранства: решења на бази полибутилен терефталата (ПБТ), поликарбонатних АБС легура (ПЦ/АБС), полиформалдехида (ПОМ) и полиамида 66 (ПА 66) . Укупно, водећи руски компаундер довео је број „аутомобилских“ брендова у портфељу компаније на 285.
Нова једињења развијена за производњу делова унутрашњег, спољашњег и моторног простора у потпуности испуњавају техничке захтеве аутомобилске индустрије у погледу физичких и механичких својстава и показују добре реолошке карактеристике, што омогућава добијање одговарајућих делова од првих испитивања на алат направљен чак и за увозне материјале.
До недавно, увоз је чинио више од 90% руског тржишта ПЦ/АБС композита. Као и материјали на бази ПБТ, ПОМ и ПА 66 - ови полимери се не производе у Русији.
11. Уралско предузеће "ИнПластПолимер" покренуло је нову фабрику за производњу полиетиленских цеви у Заречном, Свердловска област. Инвестициони пројекат, вредан око 250 милиона рубаља, омогућиће покретање производње производа који замењују увоз.
Инвестициони пројекат за организовање увозно супституционе производње потисних цеви за снабдевање гасом, снабдевање пијаћом водом, као и за полагање електричних каблова и спиралних цеви различитих пречника, реализује се од 2019. године.
„Ушли смо на тржиште пре две године и морали смо да пресечемо конкуренцију и докажемо своју предност. Данас смо спремни да снабдевамо производе не само домаћем купцу, већ и да радимо са иностраним тржиштима. Тренутно је капацитет фабрике 500 тона производа годишње, а до 2023. планирамо да достигнемо капацитет до 1,2 хиљаде тона годишње“, рекао је Андреј Љалин, менаџер ИнПластПолимера.
12. У једном од водећих предузећа у региону, НПО Курганприбор дд покренуо је јединствену производну линију за ливење по инвестиционој маси од топлотно отпорних материјала и легура титанијума. Опрема је руска, произвођача СИБТЕХЛИТ ЛЛЦ - Сибериан Цастинг Тецхнологиес.
Поред тога, компанија тренутно развија још један нови правац - планира производњу поликристалних дијамантских резача за бушење нафте и гаса.
13. Фабрика у Чебоксару је променила концепт и увела виљушкаре под брендом "СИЛАНТ" ("Моћ наших технологија"). Виљушкари показују нови ниво погодности и поузданости рада.
„Издржљив, практичан, и што је најважније – наш. Ово је слоган новог бренда.
Нови утоваривачи СИЛАНТ су већ продати руским потрошачима и ускоро ће напустити Чувашију.
Мобилна опрема ће се користити у руским складиштима и индустријским радњама. У блиској будућности, фабрика планира да достигне обим производње од више од 1.000 јединица. виљушкара годишње.
14. У Ивановској области отворено је највеће предузеће у Русији за производњу трикотаже.
Пуштањем у рад предузећа Унтек Родники, у региону ће бити отворено више од 500 радних места, а удео трикотаже произведене у Ивановској области биће 75% националне производње. Нови производни погон налази се у Посебној економској зони Иваново. У Русији нема аналога такве модерне производње.
Потребе земље у 2021. години покривало је више од 80% увезене трикотаже. Према проценама, реализација пројекта Унтекс Родники повећаће обим руске производње трикотаже за трећину и смањити зависност од увоза.
15. НПП Саљут (део холдинга Руселектроника Државне корпорације Ростех) представио је на конференцији ЦИПР-2022 први домаћи КВМ прекидач са преносом сигнала преко удаљене мрежне везе.
Овај уређај је креиран на бази руских компоненти и представља све-у-једном решење које вам омогућава да преносите видео и сигнале контроле тастатуре и миша без додатних уређаја и адаптера. Приступ интерфејсу за управљање КВМ-ом је обезбеђен преко интранет веб портала, који, за разлику од постојећих решења, не захтева инсталацију посебних клијената или драјвера са повезаних уређаја.
16. Пермска мехатроника проширује асортиман увозно супституционе опреме за индустријску аутоматизацију.
Роботи из региона Кама су већ прошли успешне пилот тестове и спремни су да замене стране аналоге који се користе, између осталог, у прехрамбеној и лакој индустрији, као и у машинству.аксијални индустријски роботи способни да се такмиче са производима светских произвођача. водеће компаније. Нове машине обављају широк спектар послова: заваривање, ковање, монтажа, етикетирање и обележавање, сортирање и одбацивање делова , итд.
17. Волгоградска фабрика хардвера повећала је производњу причвршћивача за тракторе и комбајне за трећину.
Волгоградска фабрика хардвера повећала је производњу причврсних вијака за домаћа инжењерска предузећа на новој локацији. Углавном се испоручују за монтажу трактора, комбајна и сејалице.
Улагања у стварање нове производње износила су 68 милиона рубаља, од чега је 32 милиона рубаља обезбедио Савезни фонд за индустријски развој и још 14 милиона рубаља – регионални фонд „Перспективни развој Волгоградске области”. Средства су додељена у виду повлашћеног кредита у оквиру федерално-регионалног програма „Саставни делови“.
Око 60% руског тржишта причвршћивача, према компанији, заузимају страни производи, углавном из Кине, Индије и Тајвана. Повећање производње вијака у Волгограду има за циљ смањење зависности земље од увоза.
18. Компанија Агрос је засадила нове засаде технологијом меристемске култивације семенског кромпира.
Следећа садња засада кромпира ин витро извршена је применом Меристем технологије.
Према речима креатора технологије, директора компаније Агрос, Алексеја Коваљева: „Ово је трећи циклус на овој опреми, садњу биљака извели су запослени у лабораторији Уралског истраживачког института за пољопривреду, филијале Уралски федерални аграрни истраживачки центар Уралског одељења Руске академије наука.
Пројекат Меристема има за циљ развој технологије која ће значајно повећати фактор умножавања домаћих оплемењивачких достигнућа, као и променити ситуацију на тржишту семенског кромпира, што ће касније, у краћем временском периоду, заменити увезени генетски материјал са домаћи.
https://sdelanounas.ru/blogs/147245/
|