Šta će biti sa Generalštabom?

45

Šta će biti sa Generalštabom?

online
  • Parker  Male
  • Zaslužni građanin
  • rudar
  • Pridružio: 15 Avg 2015
  • Poruke: 614

Ovi objekti treba da stoje upravo ovako kao sad.
Deca iz prvog razreda da dolaze tu na ekskurzije.
Zauvek.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 7464

Urusice se samo ako se ostavi, a ekskurzije ne idu ni do mesta gde je bila Narodna biblioteka srusena u Drugom svetskom, sto je zlocin koji nas je obogaljio za vekove. Ne idu ni ovi sto se bore za Generalstab, ne znaju ni gde je (biblioteka). Ne pocinje istorija ni od nas ni od Generalstaba. Od njega treba nesto da bude, a sta, to treba nakon siroke diskusije da se utvrdi.



offline
  • Sim.a 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 3070
  • Gde živiš: Zemlja čuda

Samo šta će im reći kad tamo dođu?
Otkup greha i katastrofe iz SPS-SRS-JUL epohe kao što se sad koristi ili nešto pametnije?
Spomenik osobini da se rezultati svoje politike ne privataju već se živi u svojim iluzijama?
Ali čak i to ima nekog političko propagandnog smisla i bolje je od ove ideje-priče o mutljavini i poklonu u stilu BG na H2O
Gradimo stadion koji niko nije tražio a nismo u stanju da to sredimo i vratimo u namenu kao što je bilo. Vojska, državna administracija i sl.
Vojni objekat koji u svakom sukobu jeste sasvim očekivani cilj mi sad dižemo na nivo Mikelanđelovih dela. Jeste šteta ali ko vojsku proglašava spomenikom kulture (ne govorim o nekim starim zgradama koje se koriste za restorane i balove nekad) a ima malo pameti? Gradi, ruši i pobeđuj to je svrha a ne stalno kukanje. Ruši, pravi novo i skidaj tu temu. Šta se više kilave sa tim.

offline
  • xaver 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 11 Jul 2009
  • Poruke: 4

Parker ::Ovi objekti treba da stoje upravo ovako kao sad.
Deca iz prvog razreda da dolaze tu na ekskurzije.
Zauvek.


To svedoci vise o nasoj nesposobnosti da ga obnovimo.
Da ti u samom centru grada drzis dva velika objekta u fazi obrusavanja visto da bi nekom nesto pokazao. To je apsurdno.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2665

stegonosa ::Urusice se samo ako se ostavi, a ekskurzije ne idu ni do mesta gde je bila Narodna biblioteka srusena u Drugom svetskom, sto je zlocin koji nas je obogaljio za vekove. Ne idu ni ovi sto se bore za Generalstab, ne znaju ni gde je (biblioteka). Ne pocinje istorija ni od nas ni od Generalstaba. Od njega treba nesto da bude, a sta, to treba nakon siroke diskusije da se utvrdi.

Zanimljiva stvar je bila i to da je Narodna biblioteka tinjala ~12 sati pre nego što se požar razbuktao. Bilo je tu malo i domaće kurcobolje.

offline
  • Pridružio: 05 Jan 2012
  • Poruke: 1150

Ako iko misli da drzava koja je dala strancima rudnik zlata za 3% rudne rente nije do sada mogla ili htela iz bilo kojih razloga da resi one rusevine na najboljem mestu u BG onda se silno vara.
Generalstab i mesto na kome se nalazi je odavno rezervisan za strance(i zbog toga niko od nasih ne sme ni da gleda u to) i oni ce ga i imati u bilo kom vlasnickom obliku, znali mi to ili ne!
P.S …jer smo kolonija od 99te i potpuna!

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2177

Хрчак, некад се пожари не гасе, него локализују, зависи од ситуације на терену.
Ако је оно лагано тињало, без пријетње да се рашири на друге објекте - можда нису ни требали гасити.
Друга ствар, библиотека није једина ствар која је погођена у Београду тог дана, можда су ватрогасци гасили приоритетније ствари.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 2328

Citat:✍️ Потписан уговор о ревитализацији комплекса бившег Савезног секретаријата за народну одбрану

💬 Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић је са компанијом „Афинити глобал дивелопмент“ потписао Уговор о ревитализацији комплекса бившег Савезног секретаријата за народну одбрану (ССНО) који се налази на углу улица Кнеза Милоша и Немањине.

„Обновићемо објекат 25 година пошто је уништен у бомбардовању. За четврт века никоме није пало на памет, пре ове Владе, да обнови овај комплекс“, навео је Весић.

❗️ Министар је такође рекао да Влада Србије није продала земљу на којој се налази зграда, већ ју је изнајмила на 99 година.

📄 Инвеститор је, према уговору, обавезан да на истој парцели изгради Меморијални комплекс посвећен свим жртвама НАТО агресије из 1999. године.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 26390
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Да ли је то потписао Кушнер, онај што није умео да сакрије злобу и радост када су нам побијена деца код Ораховца?

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5421

Sirius ::Да ли је то потписао Кушнер, онај што није умео да сакрије злобу и радост када су нам побијена деца код Ораховца?

Zar to nije Bernar Kusner? Nisam siguran da ovaj Trampov zet ima bilo kakve veze sa tim.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 975 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 10 sakrivenih i 900 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, bbelic, bojcistv, Bombarder, bozo13, burevestnik, ccoogg123, Crazzer, DavidA, Dejan_vw, Dimitrise93, djordje92sm, Ezbuck, Frunze, Goran_, Grzegorz, hermann.kottmann, istina, ivan1973, jackreacher011011, Jakonjveliki, jalos, Jaz, jodzula, Jovan.D, kontrasvijeta, Kriglord, Kubovac, lacko, Lazarus, Lester Freamon, markolopin, Mercury, Metanoja, milan radosavljevic, milutin134, mir, Mskok, narandzasti, nazgul75, Nemanja.M, neutrino, niksa517, Nobunaga, nuke92, operniki, OtacMakarije, Panter, Parker, perunnurep, PrincipL, radionica1, rajkoplje, ruma, Sami_1ali, sekretar, sova72, stalja, stegonosa, stokssone, Wehicle, wizzardone, Yugol33, zziko, Žoržo