Stradala dva kadeta na Pasuljanskim livadama

17

Stradala dva kadeta na Pasuljanskim livadama

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 26392
  • Gde živiš: I ja se pitam...

lav ::KUZMAR ::Bese nekad davno nesto sto se zvalo CENZURA. Kazu da to nije bilo dobro zbog SLOBODE GOVORA I MEDIJA, kazu nije smelo da se prica. Evo sada imamo SLOBODU GOVORA I MEDIJA i novinare koji sebi daju previse slobode u pisanju. CENZURO vrati se sve ti je oprosteno. Медији кои објаве лажну вијест би оштећенима требали да исплаћују петоцифрене суме еура. Слобода би требало да носи и одговорност!

Не треба нама цензура, већ одговорност и компетентност. Онда ни један новинар не би морао да се брине да ли је написао нешто што не треба. Када је ко цензурисао Мирослава Радојчића, а писао је за ''Политику'' из Лондона и то од времена гвоздене завесе па надаље.


Нека пишу ни по бабу, ни по стричевима, па ће им сви веровати. Наравно, поштујући новинарски кодекс.

Ето, само овај пример: фотке које је обавио Бокси не би смеле да се нађу у јавности без пристанка тих кадетикиња. Писменог пристанка! Зашто? Зато што их додатно емотивно подривају и оне имају право на одштету. Јасно као дан.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5888
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Novinari opet krivi za sve. Ne griješite dušu, mnoge kolege su sasvim korektno prenijele vijesti. Rekao bih veći dio ..... Ili nastavite s linčom, jer uvijek imate krivca ...



offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 26392
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Misirac ::Novinari opet krivi za sve. Ne griješite dušu, mnoge kolege su sasvim korektno prenijele vijesti. Rekao bih veći dio ..... Ili nastavite s linčom, jer uvijek imate krivca ...

Без бриге. Да стрељају којим случајем новинаре, девет десетина садашњих српских новинара би погинуло без везе. Mr. Green


Прави новинари знају свој посао. Проблем је ових, приучених. Гласнији су и безобразнији.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5888
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Zato tako treba odmah i reći Wink Znam ja kakvih sve ima, ali ima ljudi koji svoj posao rade profesionalno, savjesno, korektno Wink

offline
  • Milos Stevanovic
  • Pridružio: 12 Avg 2010
  • Poruke: 224
  • Gde živiš: Leskovac

Ako sam u gomili informacija shvatio, kadeti su poginuli na delu koji sam ja u svom prethodnom postu obelezio, logorske prostorije kadeta, to je levo od mesta za postrojavanja. Jedino sto mi u tome deluje logicno je da se zrno naslo tu nako ispaljivanja sa dela poligona odakle gadja artiljerija. Artiljerija kada gadja granate prelecu preko reona gde su satori kadeta. Moguce da se vrsilo neko ispitivanje ili sta god vec pa da je zrno palo tu umesto u reon ciljeva. Jedino to mi prolazi kroz glavu. Mada moze biti i da je neko to nasao smotao u dzep i doneo na mesto gde su poginuli.
Sto se tice reakcije Filipovog oca, po meni, reci su veoma teske, i mislim da je Dikovicu i ostalim bilo jako neprijatno, ali ne sme se coveku zameriti, to samo bol i jad govore iz njega. Tesko je izgubiti dete, verujte mi.
Po meni je grdja reakcija Milininog oca koji je na dan pogibije svoje kcerke svoje emocije iznosio na FACEBOOK, da li zato sto sam ja antifacebook ili stvarno nije kako dolikuje.
Ali nema veze, njima laka zemlja, povredjenima brz oporavak.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5888
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Da i ja nešto kažem..... 95% krivice snosi usijana glava (da ne kažem nešto gore) koja ga je čačkala i pobila kolege . onih 5 % se odnosi na one koji nisu disciplinu na akademiji digli na takav nivo da krv pišaju na obuci i da nemaju svoje mišljenje nego da umjesto mozga imaju pravilo službe.
Roditelje treba shvatiti, ni zamisliti ne možemo kroz šta oni prolaze, i koliko je racionalna svaka njihova izjava u ovom trenutku...Mislim da o tome trebamo prestati komentarisati ODMAH.

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2749

Citat:POGREŠNA procena da je granata pronađena u travi na vojnom poligonu na Pasuljanskim livadama "školska", a ne bojeva, mogući je razlog eksplozije u kojoj su u ponedeljak poginuli kadeti Vojne akademije Filip Milojević i Milina Miletić, a sedmoro njihovih kolega lakše i teže ranjeno.

Na ovu sumnju, koju analiziraju vojni organi koji tragaju za uzrokom tragedije kakva dugo nije potresla Vojsku Srbije, ukazuje mesto gde je pronađena, ali i ležerno postupanje kadeta koji su je pronašli. Iako je municija za nastavu vidno obeležena, događa se da zub vremena ukloni oznake koje pokazuju kakva je stvarna namena projektila.


Pasuljanske livade: Grešaka bilo mnogo, ali čijih?

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 26392
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Технологија се зове - ''неће ваљда...'' GUZ - Glavom U Zid

offline
  • KUZMAR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 25 Feb 2011
  • Poruke: 5407

Neverovatan naslov a nije Kurir.

Ključ nesreće na Pasuljanskim livadama: Otkud granata na poligonu



Otkud avioni na aerodromu?
Otkud camci u vodi?
Otkud poslanici u Skupstini?
Otkud djaci u skoli?
Otkud autobusi u GSP?
itd.

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3377
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

ваљда је кључ је како је некоме ко треба дипломирати у војној школи пало на памет да шутира гранату, па макар она била и вјежбовна! али добро, морају новине писати о овоме сваки дан, ваља свашта натрабуњати..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1104 korisnika na forumu :: 28 registrovanih, 4 sakrivenih i 1072 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ba4e, BUDDAR70, Chainsaw, crnirocko, dexteroza, Dorcolac, drimer, Foxdie, GveX, hvost, Istman, joca83, kolle.the.kid, ladro, markolopin, mb1213, miki kv, mir, pceklic, prekodrinski, Primus17, PrincipL, saki80, sekretar, Snorks, vathra, Velizar Laro, Zorge