Svetski rat kao izlaz iz krize

3

Svetski rat kao izlaz iz krize

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2006
  • Poruke: 853
  • Gde živiš: Adelaide, Australia

Dragan Mačak Damljanović ::.... kao što vidimo trenutno se zauzimaju što bolje pozicije za poslednju kap nafte i gasa .
Juče sam negde čitao da postoji plan da otcepe Rusima Sibir zbog sirovina , normalno to je samo plan i nečija mašta .

Davno je Baba Olbrajt jos to izjavila "Sibir je prevelik i prebogat da bi ga Rusija imala pravo zadrzati samo za sebe" Mislim da je to izjavila dok je jos bila drzavni sekretar.
Ma davno bi oni pokusali ali valjda je i njima jasno sta bi ih snaslo.Nadajmo se da su bili na casovima kada se ucilo kako se agresori na Rusiju provedu Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ruso  Male
  • Elitni građanin
  • sta stignem
  • Pridružio: 08 Avg 2011
  • Poruke: 1974
  • Gde živiš: Republika Srpska

zlaya011 ::Dragan Mačak Damljanović ::.... kao što vidimo trenutno se zauzimaju što bolje pozicije za poslednju kap nafte i gasa .
Juče sam negde čitao da postoji plan da otcepe Rusima Sibir zbog sirovina , normalno to je samo plan i nečija mašta .

Davno je Baba Olbrajt jos to izjavila "Sibir je prevelik i prebogat da bi ga Rusija imala pravo zadrzati samo za sebe" Mislim da je to izjavila dok je jos bila drzavni sekretar.
Ma davno bi oni pokusali ali valjda je i njima jasno sta bi ih snaslo.Nadajmo se da su bili na casovima kada se ucilo kako se agresori na Rusiju provedu Wink


Pa ko kaze da ce ga zadrzati za sebe prodace resurse iz sibira kao sto ih i sada prodaju.



offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2595
  • Gde živiš: Čačak

Neko je sve ovo lepo napisao kao da je znao kakvu temu otvaramo .

http://skajvok3r.blogspot.com/2012/10/pocele-pripreme-za-treci-svetski-rat.html

A mi se baš dobro pripremili , jedino me teši što će skoro Smak sveta .

offline
  • medicina
  • Pridružio: 29 Dec 2010
  • Poruke: 1708
  • Gde živiš: Srbija, Levač

Vrlo interesantan tekst, ne znam ko je dole potpisani, mislim da mu je mesto u ovoj temi:

Горбачов је спасио Реганову Америку

Citat:Прођоше и амерички избори. И, eксперти су, као и увек раније, већ кренули да важу – шта ће то значити за Русију.

Прво су између себе дебатовали ко је бољи за нас: Обама или Ромни. Сада ће почети да расправљају: да ли ће односи између Русије и САД бити мекши или нас чека рат – мањи или већи.

Међутим, политика САД, а конкретно, њихова политика према Русији не зависи искључиво од личности председника САД. Кад би заиста почела да зависи, Русији превише наклоњени председник – био би једноставно елиминисан. Као што су убили, по свему судећи, Франклина Рузвелта. Као што су убили Џона Кенедија. Као што су убили, најубедљивијег кандитата за шефа државе – Роберта Кенедија. Или, ако већ не убијају, онда их отпремају у оставку – као Никсону.

Политику САД према Русији одређују амерички месијанизам и жудња за експанзијом, а са друге стране – ниво снаге Русије, односно, ниво њене спремности да се супротстави. Није проблем у низу публицистских клетви на рачун претендента на светску власт, проблем је у анализи историјских и политичких тенденција.

Неопходно је схватити, како је и зашто појам „амерички национални интерес“ добио смисао који у њега данас уносе власти САД: тобоже, њихов национални интерес није ограничен само националном територијом, па у свету више не постоји ништа што на овај или онај начин није у сфери америчког утицаја. Савремени аналитичари, а нису руски, доказују да је то историјски повезано са покушајем председника Вудро Вилсона да дефинише светски поредак након Првог светског рата.

Нарочити смисао овај појам добио је након превазилажења кризе 30-их година. Тада су земље, којима је успело да се одупру тој светској катастрофи, биле САД и СССР. Ако узмемо у обзир „несовјетску зону“, САД су једине којима је то успело. И од тада је постало неизбежно супротстављање двеју варијанти тражења излаза изван оквира тржишне економије и организације економије којом се (у националним и ваннационалним димензијама) управља.

Након што је 1947. Био формиран Савет за националну безбедност, његове основне и водеће компоненте постале су: обавештајна заједница, која се све више развијала, високи политички и пословни кругови и руководство војске. Чак је и Стејт департамент САД већ у извесној мери играо инструментализовану улогу.

У суштини, три прве фазе реализације успостављања и реализације глобалног тумачења америчког „националног интереса“ биле везане за имена тројице председника – Ајзенхауера, Кенедија и Џонсона.

Прва криза, која је гурнула САД на ивицу катастрофе, био је рат у Вијетнаму, који може да се посматра као џиновска финансијска афера, пошто је довео до кршења основних принципа америчке економије оличених у Бретонвудском споразуму из 1944. Конкретно, обим финансијске катастрофе довео је тада део америчке елите до сазнања о неопходности прелаза ка „политичком реализму“, што се одразило у геополитичком повлачењу САД и политичком курсу Никсона-Кисинџера.

У принципу, немогуће је рећи како би се развијала ситуација да се СССР није сложио са „политиком попуштања“, већ да је наставио са све већом конфронтацијом. Нарочито у условима, кад САД не само да су стајале на ивици финанасијког амбиса, већ су биле претрпеле и ненадокнадиву штету у авијацији због надмоћи совјетских система за противракетну заштиту у Вијетнаму а америчко друштво било потпуно морално неспремно за ратне операције уопште.

Долазак на власт Регана означио је победу оног дела америчке елите који није желео да прихвати пораз и био је спреман да оствари програм нове стратешке офанзиве и супротстављања СССР и читавом свету. Обично се успех ове офанзиве везује за економску кризу у СССР, која је делимично била изазвана вештом тактиком коју је предложиом Вилијем Кејси: преко појачавања трке у наоружању и контролисаног обарања цена енергената.

Из овога се изводи закључак о неефикасности совјетске економије и надмоћи америчке. На први поглед, то потврђује економско и спољнополитичко напредовање САД 90-их година, за време владавине Клинтона. А била је то симбиоза кризног положаја економије САД и појачавања курса на хегемонију, само што се то разматра као нешто изоловано, одвојено од ситуације из 1980-их година.

А требало би обратити пажња на оно што обично остаје изван оквира разматрања: према свим економским подацима, САД су се – због Регановог курса – и у економији и у политици налазиле на самој ивици. Да су супротстављање СССР и курс Регана били настављени, све је могло да се окрене за 180 степени, па би се у положају пале државе највероватније нашле САД.

Уступке, на који је пристао Горбачев, независни аналитичари данас сматрају за неоправдане и неосноване не са тачке гледишта идеолошке доследности или недоследности, већ са позиције политичке и економске сврсисходности.

Реално, истраживања дају основа да се говори о ономе што нам се данас чини невероватним: захваљујући Горбачеву СССР није само претрпео пораз, већ се нашао у положају брода, који његов капетан усмерава на подводне гребене на миљу од луке. То је, у суштини, било понављање одлуке Петра Трећег, који је потписао мир са Пруском и одрекао се свих освојених територија, у тренутку кад је руска војска ушла у Берлин. То је била капитулација пет минута до победе.

САД су се тада одржале само захваљујући „моралном ефекту победника“, јер – Реган је доживљаван као победник.

Учвршћивање положаја САД, које је уследило, како у економији тако и у политици, било је последица не стартне предности њеног политичког и економског система, већ поседовања огромних нових ресурса добијених изласком на тржишта Источне Европе и СССР. Њихово богатство 90-их година било је својеврсно „трофејно богатство“. То богатство је код Американаца створило илузију близине владања светом, што их је и подстакло да са новим снагама наставе да потврђују своју доминантну вољу у свету.

Међутим, та намера се суочила са сопственим унутрашњим ограничењима. На исти начин, као што је то било и након два претходна слична таласа: сваки од њих се завршио економском катастрофом. Прво Вијетнам, а затим и Реганов напад 80-их година доводили су САД на сам руб амбиса. Иронија је судбине што су оба пута успели да избегну пад у провалију само захваљујући спољном фактору – у првом случају курсу Брежњева на попуштање, а други пут – капитулацији Горбачева.

Али, тада су САД имале конкретног непријатеља, постојао је центар супротстављања. И то супростављање било је на неки начин сужено. А данас се фронт напада максимално проширио – јер мериканци морају да нападају у различитим правцима, још се САД не боре само против својих системских опонената, већ и против дојучерашњих савезника.



Данас се САД у овој или оној мери конфронтирају са:

1. европским савезницима;

2. обновљеном Русијом;

3. надирућим исламским, сунитским фундаментализмом;

4. Ираном који се силовито развија;

5. тврдоглавом Јужном Америком;

6. и, на крају, са Кином која осваја улогу светског економског, политичког и војног центра.

Све у свему: премного непријатеља.

Међутим, најважнија је ипак економија. Конфронтираност у неку руку може и да је стимулише, али само у кратком периоду. Јер, потом почиње да оптерећује и економију.

Данашња економска криза у САД – директна је последица спољнополитичке експанзије из прошлости. Не само из 2000-их година, већ и из 60-их и 80-их.

Негативне последице тих деценија не само да нису превазиђене, већ делују као одложени фактор, који се данас сабира са последицама последњег таласа експанзије.

Пише: Сергеј Черњаховски

(Факти)


http://srbin.info/2012/12/gorbacov-je-spasio-reganovu-ameriku/

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 20215

Zavera, zavera, zavera.
Ubili Frenklina Ruzvelta?
Ajde.

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3520

^
Па постоји изрека: Где год имаш људе имаш и заверу. Wink

offline
  • medicina
  • Pridružio: 29 Dec 2010
  • Poruke: 1708
  • Gde živiš: Srbija, Levač

Слична тематика само још лепше обрађена:

Citat:Тајни рат руског председника: Путин скида Америку до гола

Изгледа да Путин игра са Западом исту игру у коју је Запад хтео да увуче Русију. Транзит у Авганистан, транзитни пункт у Уљановску – све су то елементи игре која увлачи америчку економију у огромне трошкове

Полако али сигурно, Путин враћа територије, изгубљене у последњих 20 година. Америка и њени партнери очигледно каскају за инцијативама Путина

Путин намеће своју игру. Као што је познато, за поновно наоружавање војних снага Русије у наредних десет година биће потрошено до пола билиона америчких долара. То је невиђена сума за руски буџет. Сасвим је јасно да ће САД, да би пратиле тај програм, морати да потроше вероватно и четири пута више. Таквих пара сада нема, тако да Путин напросто скида Запад до гола

Драстично се смањује зона долара и шири се зона рубље. Тако, например, са Турском и са земљама ЗНД Русија ће почети да води новчане операције у њиховим валутама, а то изазива бес ФРС САД. Свакој другој држави то не би прошло, али Русију чувају Бог и нуклеарно оружје

Путин је велики мајстор политичке игре и увек у рукаву има неколико потребних карата. Његов тајни рат пре свега прати главни циљ – ФРС. Пре или касније дискредитовани ФРС мора да падне

СВИМА је познато да бивши обавештајци не постоје.

У Русији чак и деца знају да су од руских обавештајаца више привржени својој отаџбини само они у Холивуду. Председник Путин тешко да је изузетак и, вероватно, заузимајући данас то место, он чини мало више него што је то чинио његов претходник.

Ван граница Русије такође велики број разноразних политичара признаје ефикасност председника Путина. Једноставно, ова ефикасност је некако сумњива, превише је ефикасна. Превише је Путин усмерен на резултат.

Хајде да размотримо палету скоријих догађаја.


Остатак текста прочитајте овде :


http://srbin.info/2012/12/tajni-rat-ruskog-predsednika-putin-sk/

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3520

Може и ово:
Arrow Путин: Мој став је – ако те ошамаре, узврати – иначе ће те увек шамарати

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2006
  • Poruke: 853
  • Gde živiš: Adelaide, Australia

I ovo vredi procitati.
http://srbin.info/2012/07/%d0%b1%d0%b8%d1%82%d0%ba.....%ba%d0%b0/
Citat:Битка Европске уније и Русије за Балкан!
0
tweets
retweetЕндрју Филипс, православни свештеник из Енглеске, о плановима Европске уније за завлада Балканом и његовим народима.

Колчестер (Colchester), Велика Британија, 19.07.2012

У једном интервјуу италијанском часопису „Коријере Дела Сера“, Јошка Фишер, бивши Министар спољних послова Немачке, и колега Мадлин Олбрајт, обоје познати русофоби, је рекао, да ако Грчка изађе из Еуро зоне тада ће ЕУ изгубити позиције да освоји Балкан. И, тада ће бити отворен пут за доминацију Русије на Балкану. Шта је тачно у овим исказима?

Прво, мора се рећи да ЕУ прави пропусте у намери да овлада Балканом. То је због тога што, насупрот њиховим подмитљивим владама, народи Балкана одбијају политичко, економско, друштвено и духовно робовање Европској Унији. Овај процес поробљавања почео је са немачком војном интервенцијом у бившој Југославији 90-их година прошлог века. Потом су уследили покушаји ЕУ да је подели и завлада Србијом, и у то време се Македонија, Босна, Црна Гора и Косово отцепљују НАТО силом и ЕУ подмићивањем.

Те ново створене земље сада су под влашћу ЕУ, подмићивањем њихових марионетских влада и служби. Међутим, осим Балкана, Румунија и Бугарска су у последњој декади постале ЕУ колоније. Још даље, ЕУ је, вођена САД- ом, покушавала да продре у Украјину, Молдавију, и Белорусију. Део ЕУ, подржан од САД, такође жели да учини Малу Азију (данас Турска) чланицом ЕУ. Чланство у ЕУ Отоманске Империје, наоружане од САД у стратешким центрима НАТО-а, ће значити да су балканске земље опкољене. С тим у вези, Немачка и Француска су изразиле неслагање са чланством Турске у ЕУ, за разлику од британског режима који је увек чинио шта Вашингтон налаже.

Знаци вршења ЕУ колонизације је увек сасвим јасан. Први знак је раздорно наметање политичке коректности, нпр. обавеза посета синагога, увођење развода брака по захтеву, хомосексуални „бракови“ и абортус. Ово једноставно дели друштво. Други знак ЕУ колонијализма је уништавање пољопривреде и индустрије у корист индивидуалистичког, себичног самослужења. У овим знацима видимо обавезно приношење жртве канибалистичком западном богу који уништава национални суверенитет и независност, породицу, животе мушкараца, жена, и деце.

Посета г. Камерона Немачкој 07. Јуна изгледа као још једна посета слабог британског премијера. Таква је била и посета г. Чембрлена Минхену скоро три генерације раније у септембру 1938. год. Никад оданији газдама у Вашингтону, Камерон је рекао немачком Канцелару да уједини централне европске земље баш као 1938. године када је Чембрлен издао Чехословачку нацистима. Историја се, изгледа, понавља у Европи јер се географија није променила.

Инструкције Немачкој да концентрише језгро земаља Европе може да значи да чак и банкротирани Вашингтон, поткопан губитком ратова у Ираку и Афганистану, схвата да доминација Балканом јесте корак напред немачког владања Европском Унијом. Бела Кућа сматра да Немачка треба да се концентрише на плаћање кауције за избављење Југо-источне Европе, Италије, Шпаније, Португала банкротираних у лудачкој кошуљи Еурозоне. С тим у вези, можемо се сложити са г. Фишером да ЕУ, која је као и НАТО америчка институционална креација, може лако пасти у намери да пороби Грчку-иако је била веома близу.

Питање које се поставља је где Грчка и друге земље Балкана могу да се окрену. На пример, словенској Србији, Бугарској и Црној Гори неће бити тешко да се окрену Русији. Међутим, недавни покушаји, Америком вођеним и финансираним Патријархатом у Константинопољу да се умеша у односе грчке Цркве помаже у поткопавању односа тамо.

Као резултат, недавна посета архиепископа Атине Русији са великом делегацијом Грчке православне Цркве значи да се и Грчка окреће ка Русији. Позив руском патријархату да посети Кипар, која се и дешава, означава исто и тамо. Издан од Запада 1974. године, са британским снагама које доконо стоје у кипарским базама док је трећина Кипра окупирана од, америчким наоружањем снабдевене Турске, показује да не постоји разуман разлог да Кипрани осете оданост ЕУ тј. САД.

Право питање је и шта Румунија може да уради. Овде је ЕУ намерно употребила румунску склоност ка западној врсти национализма и поставила Тројанског коња. Државно спонзорисани национализам већ значи да Румунска Црква, чији клир плаћа држава, више није у заједници са Јерусалимском Патријаршијом и сада се третира као екскомуницирана од стране Српске Цркве. Може ли Румунија да се врати православним коренима или је већ касно?

Наслућујемо шта нас чека, ако има икаве истине у г. Фишеровој, политички инспирисаној параноји захваљујући могућој намери руске превласти на Балкану. Засигурно, чињеница је да ће балканске земље по свом личном избору моћи да одлуче ко им је прави пријатељ. Чињеница је, такође, да то није била нацистичка Немачка, није био ни Совјетски Савез, нити је то данас Европска Унија. Само ће будућност показати ко јесте.


Archpriest Andrew Phillips
St John's Orthodox Church, Colchester
Преузето са сајта www.orthodoxengland.org.uk

Mislim da je ovo prilicno realan nacin na koji bi se mogao raspetljati balkanski cvor.Bolje to nego kao Aleksandar da preseku.

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2011
  • Poruke: 418
  • Gde živiš: Tamo daleko ....

Resenje krize za region je mozda Balkanska Konfederacija = Srbija, Grcka, Makedonija, Bugarska, Rumunija, Crna Gora, Republika Srpska i Kipar.

Razlozi ZA:
1. Nacin da se odupre Zapadu (citaj EU i SAD) i strategiji "zavadi pa vladaj" - dakle ne davati mogucnost malih koskanja na bazi istorijskih teritorijalnih razmena. Isto sto je EU uradio sa Zapadno-Evropskim drzavama i njihovim kavgama ....ili kao sto je Svajcarska resila pronlem medjusobnih neslaganja.

2. Duhovni interesi drzava u Konfederaciji su zasticeni - ne da se sansA NE-"PRIJATELJIMA" iz blizeg i sireg komsiluka da prave kavge izmedju: a. Istocne i Zapadne grane Hriscanstva; b. Hriscanstva i Islama - na sirem prostoru Balkana.

3. Zajednicki interesi sa Rusijom da se opet uspostavi neki BALANS u takozvanom Svetskom Poretku - a ne da se bude sluga ni EU, ni SAD - a ni Rusiji.

4. Ujedinjeno trziste koje ce da zastiti svoju poljoprivredu, industriju i trgovinski sektor od napada sa strane. Upotreba Konfederacijske klirinske monete za trgovinu izmedju drzava i sistemi nacina kontrole monetarnog kursa izmedju clanova Konfederacije (u smislu kao sto je bio klirinski dolar u trgovini sa Rusijom). Svaka drzava i dalje ima svoju individualnu monetu i banku. I dalje zasebne drzave ......

SBB-KBB!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 847 korisnika na forumu :: 5 registrovanih, 3 sakrivenih i 839 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bigfoot, lcc, milenko crazy north, repac, S2M