Nisu baš ratni, niti se njihova zemlja proslavila ratovanjem, ali konji su često veliki prijatelji policajaca...evo nekoliko snimaka kolumbijaca, očigledno u očekivanju da počnu demonstracije, takoreći "u očekujućem rejonu"
Psi koji su za vreme 2. sv. rata obucavani i korisceni od strane sovjetskog saveza za unistavanje neprijateljskih tenkova sa ogranicenim uspehom. Ovakve pse su imali i Amrikanci i Japanci koji su ih nazivali ,,dog mines", dok su ih Nemci zvali ,,Hundminen". Odlukom iz 1924. Sovjetske vlasti su dozvolile upotrebu i obuku pasa u vojne svrhe. Prva skola za obuku je bila u blizini Moskve i u njoj su kao dreseri radili, treneri cirkuskih zivotinja,kao i naucnici iz oblasti zoologije. Uskoro je otvoreno jos 12 ovakvih skola za obuku pasa.
Prvobitno su psi obucavani da nose zalihe hrane i municije, kao i da otkrivaju MES. Pocetkom 1930. odluceno je da se psi upotrebe kao protiv tenkovsko sredstvo. Tri skole su odmah pocele obuku pasa za ove namene. U pocetku su psi bili obucavani da eksploziv donesu do tenka i pobegnu, a operater bi je daljinskom komandom aktivirao ili bi se koristio vremenski upaljac. Ovaj nacin nije funkcionisao iz nekoliko razloga. JEdan je sto je pas po dolasku do cilja morao zubima da otkaci bombu sa sebe sto je bilo izuzetno tesko, a drugi je sto je u to vreme bila skupa i komplikovana izrada upaljaca sa daljinskim aktiviranjem. Kod upaljaca sa satnim mehanizmom je postojala opasnost da se pas vrati operatoru sa eksplozivom na sebi sto bi bilo kobno ili da se mina aktivira pre ili nakon prolaska tenka preko nje.
Da bi se postigao zeljeni cilj (unistenje tenka), odluceno je da se psi dresiraju tako da se zavlace ispod tela tenka gde bi se aktivirao eksploziv .
Na obuci su primenjnivane metode dresiranja hranom, tako sto bi se hrana postavljana ispod tenka, istovremeno su se simulirali zvuci borbe, tako da bi se psi navikli na te okolnosti.
Prvi ,,psi bombasi" su u borbi upotrebljeni 1941. bez uspeha. Jednostavno su se izbegavali da se zavuku pod tenk. Sumnjalo se i da je problem bio u razlicitom tipu goriva koje su koristili ruski i nemacki tenkovi, sto je uticalo da osetljivi pseci njuh koji je uvezbavan samo na ruskim tenkovima uvidi razliku i ne izvrsi zadatak.
Ipak i pored svih ovih problema, zabelezeno je da je u bici kod Kurska ,na ovaj nacin unisteno 12 tenkova od ukupno 16 pustenih pasa. Armija je na kraju rata tvrdila da je na ovaj nacin unisteno oko 300 tenkova, ali se sumnjalo da je to samo bio nacin da se projekat opravda zbog svog malog uspeha. Obuka pasa za ove namene se od 1942. sve vise smanjivala i konacno prestala 1996. Poslednji slucaj bombaskog napada psom je zabelezen u Iraku 2007.
Za vreme staljingradske bitke i žestokih uličnih borbi, jedna mačka Murka je služila kao vezista. Brzo i tačno prenoseći poruke između izviđača i štaba, kada je izlazak na otvoreni prostor bio ravan samoubistvu.
Vežba izviđačke čete, arktičke motorizovane brigade Severne flote u murmanskoj oblasti. Korišćenje irvasa i psećih zaprega, za transport, u ekstremnim temperaturnim uslovima.