Neće. Sve piše na gornjoj adresi. Pista će biti posle produženja duga 3 km, širina ostaje 45 metara. Jedino što će se uz pistu događati ("širiti") je nov utvrđen pojas za signalizaciju i kabele. 3 km dužine i 45 m širine je dovoljno za sve vojne transportne avione koji postoje. Naravno ako je podloga piste dovoljno utvrđena što neznam.
Sve vojne baze slićne velićine čak i veće imaju širinu piste 45 metara, jedino Ramstein ima širinu oko 60 m. Recimo Aviano ima širinu piste 45 m.
U prolazu. Zanimljivo!!Kako se sve promenilo,do pre nekoliko godina na tim stajankama su stajali naši zajednički avioni i dosta nas je šetalo tim betonom,A sad se šepure neki tuđi klinci sa nafarbanim ali i pretećim igračkama.
Evo, nakon stanke za neko vrjeme (jer je gradbena firma koja je obavljala posle propala) radovi se nastave. Tako se radi na ugradnji sistema osvetlitve i produženja piste.
Pomeni za strateške slovenske vojne potrebe potpuno nepotrebna investicija. Ali ako sufinancira NATO nek bude jer će trebati i za civilni promet kao rezervni aerodrom onom u Ljubljani te za turistićki razvoj južnog dela Slovenije ako NATO dozvoli prihvat manjih letelica ili niskocenovnih avio kompanija što ćemo još videti u budučnosti. Siguran sam da će neko vreme biti rezervni aerodrom i za Zagreb barem do obnove aerodroma Pula. U Slučaju rata hrvacka je granica ako povućemo zračnu liniju udaljena samo slabih 6 km znači da može svako ko ima 5 minuta vremena tuči minobacačima po aerodromu. Da bi se takav aerodrom štitilo trebalo bi onda oslobađati teritorij druge države a to je več veliki problem. Taj je aerodrom koncipiram u nekim drugim vremenima (Jugoslavija) za sasvim druge potrebe (JNA). Ako bi Slovenija imala mlaznu variantu borbenih aviona potrebno bi bilo izgraditi sasvim nov aerodrom negde u unutrašnjosti Slovenije barem 40 km zračne linije od najbliže granice.
OK i Pleso je dosta blizu ali ipak je to več 28 km zračne linije od granice. A to znači ograničen izbor oruđa i manja brzina projektila u padu zbog velike trajekcije, pa ih se može dosta uspešno uništavavati sistemima sličnim C-RAMu, dok bi se teoretski Cerklje moglo tuči iz nekog Žumberškog brda gotovo direktnom paljbom haubica odnosno vrlo malom trajekcijom projektila. Od takve paljbe se nemože ničim braniti ni sistemima poput C-RAMa, jedino kontra paljbom ali tada je več kasno.