Ruske vazduhoplovne snage

107

Ruske vazduhoplovne snage

offline
  • mickie 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 21 Jan 2012
  • Poruke: 531

Ranxerox ::Upravo tako,+što koliko sam ja shvatio grade još dva nova pogona, jedan bi trebao biti Irkutski,i taj će biti praktično pripojen ovim Retool-isanom pogonu, a drugi u blizini Moskwe.(za koji se kaže da će biti mešovit, tj da će praviti i avione i helikoptere)A opet sam pročitao jednu kratku vest , gde se kaže da će se u stvari ovaj Moskowski orjentisati isključivo ka Spoljnim narudžbinama, dok bi Irkutsk onda isključivo radio za potrebe RVVS-a i bio izvodjač svih novih projekata.poput na primer ovog novog jurišnika što su počeli da najavljuju i slično.

A sta je sa fabrikom Sokol iz Niznjeg Novogoroda? Jel to zatvaraju ili...

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Dec 2011
  • Poruke: 736

Je li mi moze netko objasniti serijske brojeve na avionima u ruskoj avijaciji? kako iz brojeva vidljivih na avionima saznati o kojoj se eskadrili radi? odnosno brigadama ili kako je vec to danas organizirano kod rusa?

takodjer, zasto su negdje brojevi unutar eskadrile dosta visoki - npr ima migova31 s brojem 56, tesko da ima toliko aviona unutar jedne eskadrile...

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2012
  • Poruke: 295

Вести














RSS




Тренутно слушате









Слушајте нас







EVO STA RUSI MISLE O VAZUSNOJ MOCI SAD-E
Иван Кудишин
3.06.2012, 20:22



У студију Руске државне радиодифузне компаније „Глас Русије“ недавно је одржан округли сто поводом 100. годишњице Ратног ваздухопловства Русије на тему - перспективе развоја домаће војне авијације и ваздухопловне индустрије. Учествовали су еминентни руски војни и војноиндустријски експерти. У процесу усавршавања техничке опремљености Ратног ваздухопловства Русије стручњаци са пажњом прате светска искуства. Основне тенденције у светској ваздухопловној индустрији – то је била основна тема реферата Ивана Кудишина, главног уредника недељника „Авијациона и ракетна техника“ Централног аерохидродинамичког института.



Наставиће се развијање беспилотних авиона

Током протекле деценије изузетно се развијала тематика беспилотних летелица (Unmanned Aerial Vehicle UAV). И док су почетком 2000-их година искључиво доминирале извиђачке и летелице за праћење (у распону од супер лаких до тешких), данас се уочава помак у корист извиђачко-ударних беспилотних летелица. Довољно је то илустровати тендером Ратне морнарице САД UCLASS за разраду беспилотног јуришног бомбардера са базирањем на носачу авиона. У њему учествују фирме «Нортроп Груман» (Northtrop Grumman) (незванични фаворит), «Боинг» (Boeing), «Џенерал Атомикс» (General Atomics) и «Локхид Мартин» (Lockheed Martin). Креирање беспилотне летелице за носаче авиона изузетно је компликован задатак – летелица мора изврши слетање на носач авиона, односно објекат у покрету, а то се знатно разликује од технике слетања на аеродромску писту са унапред дефинисаним координатама и оријентацијом у односу на стране света. Израда беспилотних летелица за једнократну и вишекратну намену са узлетањем са различитих мобилних носача, међу којима могу да буду подморнице и патролски авиони, - то је на данашњи дан кључни правац развоја технике ове врсте.



Стратешки бомбардери ратног ваздухопловства САД – нова платформа

Данас се реанимирају научно-истраживачки и експериментално-конструкторски радови (Research and Development, R&D) на бомбардерима – извиђачима на бази нове генерације, која ће бити замена за физички застареле материјалне јединице (В-1В и В-52Н), а почев негде од 2025. г. Авион ће бити у довољној мери радарски невидљив, са дозвучном брзином и са опцијом пилотирања (присутан пилот). Тако да ће се користити и као беспилотни авион, а по потреби, и као авион са посадом. Авион ће бити наоружан доста широким опсегом високопрецизних пројектила са високом заштитом од идентификације.



Тактичка авијација: разочарање петом генерцијом и усавршавање електронике

Што се тиче искуства у развоју пете генерације авиона у САД, може се констатовати неуспех. Добра летелица са великим перспективама модернизације и проширења борбених особина, Локхид Мартин F-22, произведена је у малој количини, 187 авиона, од тога 2 летелице је изгубљено у хаварији и једна у катастрофи, која је проузрокована несавршенством система одржавања виталних функција пилота. Сада је на располагању око 160 летелица, а у пуној борбеној спреми – између 55% и 65%.

Нови авион F-35, налази се у фази испитивања и већ су констатоване две непоправљиве ствари: прекомерна универзалност и неконтролисани раст цене научно-истраживачких и експериментално-конструкторских радова. Уз одличан, напредан систем авионике и реално смањену радарску видљивост, авион нема надзвучну крстарећу брзину, има ограничене маневарске могућности и динамичке карактеристике, као и доста скромне могућности за борбено опремање у унутрашњим просторима. Услед целог низа озбиљних конструктивних дефеката, програм модификоване летелице за носаче авиона F-35C и STOVL (летелица за кратке писте узлетања и са вертикалним слетањем) F-35B нашао се под претњом затварања. Цена единице авиона F-35A намењеног за извоз износи 122,8 милиона долара. Док је првобитно летелица била позиционирана као јефтина и масовна, са ценом до 60-70 милиона долара и са серијском производњом преко 2000 јединица. Према проценама за ову годину цена STOVL F-35B премашује 190 милиона долара.

Фирме «Боинг» и «Локхид Мартин» нуде, као алтернативу, модификације постојећих авиона F-15, F-16 и F/A-18E/F, који имају значајно смањену радарску уочљивост и веће борбене могућности.



Војни транспортни авиони

Данас се наставља производња стратешких средњих војних транспортних авиона Боинг С-17 (за извоз). Производна линија монтаже није обухваћена плановима затварања или демонтирања, тако да су перспективе испорука ових летелица за потребе Ратног ваздухопловства САД и даље отворене.

Наставља се серијска производња летелице С-130J «Супер Херкулес» (Super Hercules), који и даље држи добре позиције као извозни потенцијал. Међутим у најскоријем времену он ће добити конкурента, авион за пуњење горивом у лету Ембраер КС-390 (Embraer KC-390). Цена С-130 износи 67 милиона долара, декларисана цена КС-390 (са доста сличним параметрима носивости и уз знатно већу крстарећу брзину) – 50 милиона долара.



Надзвучни авиони

Под окриљем агенције DARPA интензивно се воде научно-истраживачки и експериментално-конструкторски радови на суперсоничним летелицаама, а резултат рада, како се очекује, треба да буде принципијелно ново борбено средство, са глобалним дометом лета (4 – 18 хиљада километара), и притом са веома малим бројем слабих места, односно „нерањив“.



Летелице са ротационим крилима

У САД и Европи успешно се приводе крају или су завршена испитивања летелица са ротационим крилима нове генерације. Неколицина светских лидера у производњи хеликоптера (међу њима и EADS) разрађују конструкцију активне нападне елисе, која би се адаптирала конкретним условима лета. Активно се користи технологија закрилца са управљањем.

У САД се развија концепција, испитана на реалној летелици, – «концепција нападне елисе» (ABC). Према овој концепцији летелица представља обичан хеликоптер са једним носећим ротором, а све елисе се покрећу уназад. Слична шема има ограничења у вези управљања цикличним корачником, зато је био потребан додатни пропулзивни покретач – петоелисни ротор.

Како је рекао главни уредник недељника „Авијациона и ракетна техника“ Иван Кудишин, „развој свих ових тенденција у светској ваздухопловној индустрији пажљиво проучавају руски стручњаци“.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23392
  • Gde živiš: Beograd

Ту-214П

offline
  • Pridružio: 21 Jan 2012
  • Poruke: 430

Napisano: 14 Jun 2012 14:24

Vazda ovaj izduv APU-a bode oci.

Dopuna: 14 Jun 2012 14:45

Najjaca stvar kod jednog dijela 204/214 je to sto tim je strobe light kupola koja ima 'obicnu'-zutu sijalicu koje se normalno rotira i uvece,kad polijece imate osjecaj da motori gore a ono je samo snop svijetla koji baca strob po motorima,kako to mocno izgleda!

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4962

Eto godinama (bar 5 unazad) se vodi rasprava da li Rusiji treba ili ne treba avion ovakve klase ikoliko njih a eto vlada nas je izennadila i već ga sklepala!
Moja procena od pre nekoliko godina je bila da Rusiji treba najmanje 10 ovakvih aviona a maksimalno najviše 16.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31214

Ovde su na jednom mestu razni zavodi gde se moze videti proizvodnja razlicitih aviona.

Arrow http://sdelanounas.ru/blogs/18480/



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 101375

Napisano: 19 Jun 2012 16:46

Посета новинара и спотера ваздухопловној бази Дягилево
Фото извештај

Arrow http://evb-lj.livejournal.com/311067.html

Dopuna: 20 Jun 2012 16:33

Iznad Severnog mora VVS Rusije sprovode veliku vezbu u kojoj icestvuje preko 30 vazduhoplova
i to Tu-160,Tu-95MS,IL-78,A-50,Su-27,Mig-31

Arrow http://www.armstrade.org/includes/periodics/news/2.....tail.shtml

offline
  • madza 
  • Super građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2010
  • Poruke: 1495

Mnogo dobrih stvari na jednom mestu.
http://www.voenvideo.ru/load/voennoe_video_smotret.....istracii/9

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 101375

Proizvodnja i sprovedena modernizacija u fabrici RSK MiG u Nizni Novgorodu za 2011 godinu.

Arrow http://translate.google.rs/translate?sl=ru&tl=.....13348.html

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 844 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 1 sakriven i 837 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: draganl, havoc995, MiroslavD, saputnik plavetnila, TBF1D, wulfy