offline
- sebab
- Legendarni građanin
- Pridružio: 19 Dec 2007
- Poruke: 4233
|
@sivisoko
ako smatras da je svaki mig zasebna generacija, svaka ti cast.
mig23 je odradjivao isto sto i f16 i f15, ali je bio losiji dogfajter od oba, a u bvr je bio gori od f15. da je f16 imao sparrow - neke serije i jesu, ali americki ne, f16 bi bio i bolji u bvr.
znaci, stvarno mislis da su rusi genetski bolje predisponirani od amera za pilote... zanimljiva teorija. veci broj pobeda moze samo biti posledica veceg iskustva pilota - veci % ruskih su iz 2.sv.rata (koreja) ili vise prilika za vazd.borbe, sto je definitivno razlog u 2.sv.ratu. budimo bar malo realni.
voleo bih da vidim kako se izbegava 10 raketa. mora da su svi konstruktori blesavi, na celu sa rusima i indijcima, koji su kasnije u su30 ugradili bars, a posle ono cudo u su35. za amere smo zakljucili vec da su nepososobni za bilo sta...
Dopuna: 25 Feb 2011 10:04
@mean
razmisli o rcs - su27 - veci avion, motori, potpuno izlozeni motori, veca rad.antena. f-15-poluutopljene rakate.
domet detekcije i pracenja nije isti. ja sam naveo domete detekcije. pracenje je na manjoj daljini.
rekao sam za rcs m2000 i mig29, a to se u ovoj prici prenosi na domete radara, iako je mozda razlika u rcs mozda manja.
f15 i f16 su bili deo sistema podrzani awacsom od 1977. do 80tih je sistem postao potpuno operativan i funkcionisao je. za ruski ne garantujem - awacs je bio jadan, ako je i bio operativan na tom ratistu, a mig31 je mnogo slabija platforma od e3 u toj ulozi. ili da ih zamolimo da ne koriste awacs i da koriste po 1 avion sa svake strane.
bitno je da u dogfajt uleti u pogodnom trenutku kad je su27 izgubio energiju na izbegavanje raketa. i f15 moze da izbegava rakete i pri tome izgubi energiju, naravno, ali je pitanje koliko bi f15 islo na su27 zbog javljanja polozaja sto je omoguceno vecim dometom radara f15 ili saradnje sa awacsom. nije isto izbegavati 2 rakete i 10. 2 ces i izbeci, ali ce te 5. oboriti.
mislis da ameri bas nikakve obavestajne podatke nisu imali? apsolutno nista?prvi put su od luftwaffe culi za r73 i prvi put su videli nisansku kacigu? a bili su dovoljno glupi da ne skontaju cemu sluzi? pa ameri su imali nisanske kacige pre rusa...
nisam ja rekao da je f15 bolji u dogfajtu od su27, ako udju u isti pod istim uslovima. tome sve vreme pricam, ali ovde se insistira na tome da avion veceg rcs, sa dometom radara koji upola manji, da je bolji u bvr borbi, sto nije tacno.
Dopuna: 25 Feb 2011 10:05
zasto si razmatrao 1990? da bi rusi imali sto vece sanse da pobede, a ameri jos nisu dobili amraam?
Dopuna: 25 Feb 2011 10:16
zixo ::Citat:generalno - stavi mig19/21/23 u ulogu f4, pa ces videti kako bi se pokazali - nikako.
Ti me sebabe sve vise razocaravas kao vazduhoplovni poznavalac.
Koja je bila namena i uloga F-4 a koja MiG-ova koje si naveo?
nemojmo da se lazemo - ja sam trn u oku mnogima ovde, zato su mi uprkos trudu i zalaganju da posaljem nesto konkretno (pritisci na podlogu, slao poglavlja knjiga, gomile slika koje to ilustruju, itd.) na kov forumu dali nagradu - poluban, dok oni koji samo znaju da pljuju i dalje salju postove kao da nista nije bilo. hvala vam svima, svaka vam cast. ovakve izjave me ni malo ne iznenadjuju, bilo je i gorih - spominjanje porodice, kojekakva zadovoljavanja i sl., a sve zbog nedostatka argumenata.
poenta je sledeca - ne isecaj moj text, vec citaj u celosti. stavi mig-19/21/23 u uloge koje je f4 ispunjavao, od presretanja, prevlasti u vazduhu, velikog doleta i operisanja iznad protivnicke teritorije na solidnoj dubini, radni vek, dejstva po ciljevima na zemlji ukljucujuci i precizna dejstva, wild weasel i dr. nemojmo se sada lagati i govoriti da su migovi "bolji" ili svesraniji od f4. ako je f4 i bio slabiji u dogfajtu, to je bilo samo zbog nesto vece ugaone brzine zaokreta. brzina penjanja, ubrzanje su bili bolji od vecine, % gubitka energije u dogfajtu je manji od svih, radari su mu oduvek bili najbolji, kao i avionika - dejstva u svim uslovima i nocu itd.
Dopuna: 25 Feb 2011 10:21
Hektor ::Sebab
Izveo si pogrešan zaključak. Po "detection range", odnosno sirovoj snazi, Ruski radari tog vremena ne da nisu inferiorniji, već su i u prednosti, isto je i danas. To se da zaključiti preko više činjenica, a jedna od njih je i domet raketa kojim su bili opremani što govori o mogućnosti samog radara. Ako tražiš prednost USA radara, traži je u napadačkom modu, jer u modu ATAKA, posle zahvata mete, npr pilot SU-27 gubi sve ostale ciljeve osim zahvaćenog sa MFS, a to je veliki problem.
Rakete tipa R-27 T /ET , R-73 , mogu sa indentičnom mogućnošću ( po pitanju navođenja) napadati ciljeve iz svih pravaca, ako to uopšte treba dokazivati, naćemo dosta dejstava tih raketa na metu sa " čela" i to na metu bez mlaznih motora, što dovoljno govori. Te rakete prosto ne praštaju. Ono gde se pravi razlika je distanca sa koje IRST detektuje metu sa " repa" ili sa " čela" .
Inače uspešan primer primene napada sa parom raketa IR i SARH možeš naći u ratu eritreja-etiopija, gde čak i nije korišćena raketa srednjeg dometa R-27 T/ ET, već je dejstvovano sa R-73 i to sa 100% uspešnosti.
koja bre sirova snaga? pogledaj malo po netu domete radara i videces da f15 ima debelu prednost. hoces dakazes da su27 otkriva f15 na recimo 200 km? upola je realna cifra.
a koja je to r73 imala sarh? r27 i r73 lansirane sa iste distance? odakle ti ovo? isto tako imas aim9 i aim7 - ne vidim nikakav smisao - rakete sr.dometa se lansiraju s avece daljine i ne simultano sa raketama malog dometa.
|