offline
- su47berkut
- Super građanin
- Pridružio: 02 Jan 2010
- Poruke: 1462
|
mean_machine ::su47berkut ::
Растегли су јер Индијци неће да плате додатну модернизацију коју су хтели.
A da ti malo iskluiras. Cak je i Medvedev rekao da je sramota to sto se radi sa nosacem aviona.
Ajde pogledaj samo nabavku Mistrala pa ce ti biti jasno koliko su Rusi nisko pali sto se tice vojne brodogradnje.
Dopuna: 09 Feb 2011 9:41
comi_pfc ::
to stoji ali je admiral kuznjecov opremljen boljim naouraznjem i protivbrodskim raketam. a i svakako ce uskoro biti opremljen parnim katapultom i bice modernizovan.
Da je razarac ili krstrica onda bih se slozio sa tobom sto se tice PB naoruzanja. I upravo ce na remontu da mu odstrane PB rakete da bi prosirili hangar.
Kada zavrse remont imace napokon pravi nosac aviona.
Могао би мало ти да кулираш изволи па читај
Putin prodaje avione, gradi atomske elektrane…
12.Mar.2010, 22:13, Izvor: Politika
Obnavljajući stare veze sa Rusijom, Indija želi da izbegne preveliku zavisnost od SAD
Od našeg dopisnika
Moskva, 12. marta – Tokom dvodnevne posete Indiji Vladimir Putin i grupa biznismena koji ga prate potpisaće niz ugovora o poslovima vrednim više od 10 milijardi dolara. Posle razgovora Putina sa indijskom predsednicom Patibhom Patil i premijerom...
>> Pročitaj celu vest na originalnom sajtu <<
... Manmohanom Singom, potpisani su sporazumi o saradnji u oblasti korišćenja atomske energije, o prodaji 29 aviona lovaca „mig-29K” u ukupnoj vrednosti od milijardu i po dolara, o zajedničkom radu na pravljenju novog transportnog aviona, kao i „taktičko-tehnički zadatak” o stvaranju novog aviona lovca pete generacije.
Ruski premijer je još jednom pokazao da je najbolji promotor ruskog biznisa u svetu. Kako bi demonstrirao sve prednosti ruskog satelitskog navigacionog sistema GLOSNAS, on je učestvovao u internet konferenciji sa predstavnicima indijskih poslovnih krugova u Mumbaju, Kalkuti i Bangaloru. Iako je u Rusiji već uobičajen, u Indiji je takav način komunikacije organizovan prvi put, a organizovala ga je kompanija Systema Shyam Teleservices Ltd., indijska „ćerka” ruske kompanije „Sistem”, reklamirajući tako mogućnosti telekomunikacionog projekta u koji je uloženo više od četiri milijarde dolara. Ova rusko-indijska firma već opslužuje oko tri miliona vlasnika mobilnih telefona, što je u odnosu na broj stanovnika ove velike zemlje (1,2 milijarde) vrlo malo, pa je premijer lobirao da Indija bude otvorenija prema stranim investicijama. Na komentar jednog biznismena da Indija ne sprečava investiranje u telekomunikacije, Putin je pokazao vlasnika „Sistema” Vladimira Jevtušenkova i rekao: „Pitajte svog kolegu na kakve probleme nailazi.” Istine radi, on je „priznao” i da je strancima i u Rusiji, ma koliko država želela investicije, teže nego domaćim biznismenima zato što „nemaju prijatelje u administraciji”.
Očekuje se da tokom posete ruskog premijera bude potpisan sporazum o korišćenju signala ruskog globalnog satelitskog sistema na teritoriji Indije, kao i o formiranju zajedničkog preduzeća za proizvodnju navigacione opreme u te svrhe, u šta će ruska vlada direktno investirati.
Premijer je iskoristio priliku da domaćinima objasni planove za saradnju u korišćenju mirnog atoma. Takva saradnja uključuje naučna istraživanja, isporuku atomskog goriva, kao i korišćenje atomskog otpada. Posebno pitanje je bezbednost, rekao je Putin, istakavši da se, „prema poslednjim ocenama Međunarodne komisije za atomsku energiju ruski atomski reaktori smatraju najsigurnijim u svetu. Dovoljno je reći da naši reaktori mogu da izdrže direktan udar aviona od nekoliko tona”.
Putin je predložio i zajedničku realizaciju kosmičkih programa, uključujući i ispitivanje Meseca, kosmičko sondiranje Zemlje s ciljem rešavanja pitanja ekološkog karaktera i traganja za mineralnim resursima. Veoma je važna i saradnja u sferi visokih tehnologija.
Tokom prvog dana posete preduzeće „Alrosa” potpisalo je ugovor o isporuci Indiji dijamanata u vrednosti od 500 miliona dolara, dogovorena je izgradnja četiri bloka za atomsku elektranu u Kundukulamu, kao i isporuka goriva u vrednosti od 700 miliona dolara. Do 2017. godine biće izgrađeno ukupno 12 takvih reaktora, izjavio je ministar energetike Sergej Kirijenko. Na teritoriji Indije biće izgrađena zajednička preduzeća u oblasti telekomunikacija i hemijsko-metalurške proizvodnje, u šta će Rusija investirati više od 800 miliona dolara. Konačno je rešen problem broda nosača aviona „Admiral Gorškov”, čija je prodaja Indiji bila dogovorena još 2004. godine. Prema tom ugovoru, brod je trebalo da bude modernizovan za 970 miliona dolara, i isporučen Indiji do 2008. godine. Pošto su rokovi modernizacije pomereni, cena je porasla pa je Moskva najpre tražila od Indije povećanje sume najpre na 1,2 milijarde dolara, potom 2,3, da bi danas bio potpisan ugovor sa cenom od 2,35 milijardi.
Dve delegacije pregovaraju i o isporuci 42 aviona lovca „suhoj-30 MKI”.
Iako su poslednjih godina obe zemlje jedna drugu nazivale strateškim partnerima, saradnja je bila slabija nego u sovjetska vremena kada je SSSR bio glavni snabdevač Indije oružjem i novim tehnologijama. Posle raspada Sovjetskog Saveza to mesto pokušala je, i u velikoj meri uspela, da zauzme Amerika. Indija sada, obnavljajući stare veze sa Rusijom, želi da izbegne preveliku zavisnost od SAD. Indija je za Rusiju prvi (po obimu) partner u oblasti vojnotehničke saradnje.
Ljubinka Milinčić
[objavljeno: 13/03/2010.]
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cac.....google.com
Извињавам се за скретање са теме,али сам морао да одговорим.
|